Pátek, 9.10.2020

Žižka: Výhra nad Rosicemi byla zasloužená

Valcíři úspěšně zvládli dohrávku 8. kola MSFL, když v domácím prostředí zdolali Rosice 3:1. V neúplné tabulce jim patří momentálně čtvrtá příčka. Jen o bod za vedoucím béčkem prvoligového Slovácka. Jak hodnotil duel s Rosicemi trenér Valcířů Jan Žižka?

Po návratu na lavičku Valcířů to byl pro trenéra Jana Žižku třetí zápas v roli hlavního trenéra. Po remíze v Uherském Brodu (2:2), dokázali jeho svěřenci následně vyhrát nejen ve Zlíně s tamním B týmem (1:0), ale také i doma v dohrávce s Rosicemi (3:1). "Podle mě je naše poslední výhra zcela zasloužená," začal s hodnocením středečního duelu Žižka. "V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem. Troufnu si říct, že kluci na hřišti dominovali. Jsme spokojeni s naší hrou dopředu, byli jsme i silní na míči. Z našeho tlaku pak v podstatě vyústila i penalta, ze které jsme šli do vedení. Pak tam byly i další náznaky šancí, škoda, že je kluci nedotáhli do gólového konce," řekl Žižka.

Rosičtí zahrozili v první pětačtyřicetiminutovce dvakrát. Filovi jeho šanci zmařil dobrým výběhem brankář Bárta, Zezula zase hlavičkoval vedle branky. "Nechci v žádném případě nějak hanit hru našeho soupeře, ale myslím si, že hosté neměli v první půli ani střelu na branku. Nás může jen mrzet, že jsme nepřidali třetí gól. Po změně stran by to mohlo být daleko klidnější," připustil kouč Valcířů.

Po změně stran už soupeř začal přeci jen více vystrkávat růžky a po snížení stavu na 2:1 se museli naši hráči mít neustále na pozoru, abychom dobře rozehraný duel nakonec neztratili. "Co se týče druhé půle, tak jsme kluky v kabině nabádali, aby i nadále pokračovali v nastoleném tempu. Aby soupeřovy hráče včas dostupovali. To se nám ale moc nedařilo, jelikož soupeř začal nakopávat míče na své vysoké hráče, a to nám dělalo problémy," sdělil Žižka.

"Nechci říct, že by hosté vyloženě převzali nějak iniciativu, ale do určitého tlaku se dostal. U té inkasované branky jsme měli hru přerušit už na polovině hřiště. Vždyť jejich rychlá akce přišla po naší standardce," zlobil se frýdecko-místecký trenér. "Naštěstí jsme pak už soupeře do žádné vážnější tutovky nepustili. Druhý poločas byl spíše takový ubojovaný. Nám se v závěru podařilo rozhodnout třetí brankou, takže si troufnu říct, že výhra je zasloužená," zakončil své hodnocení Jan Žižka.

Nyní čeká na Valcíře další domácí střetnutí, kdy v sobotu 10. října hostí od 10.15 hodin ve Stovkách tým Hlučína. "Věřím, že teď po těch dvou vítězstvích mají kluci patřičné sebevědomí. K soupeři ale určitě máme respekt, přesto doma dokážeme být silní. Pokud navážeme na naše výkony z prvních poločasů, můžeme odehrát dobré utkání," přeje si Žižka.

Jistotou je, že do konce podzimu nemohou naši trenéři počítat s Adamem Varadim a Adamem Kebískem (oba jsou po operaci), uvidíme, jak se zdravotní situaci vyvrbí kolem kanonýra Libora Žondry a kapitána Petra Literáka. "Kluci nám samozřejmě chybí, jsou to všichni hráči základní sestavy. Ale na druhou stranu musím říct, že i bez nich jsme zápas s Rosicemi zvládli. Ukázalo se, že kabina je silná," těší fakt trenéra Jana Žižku.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram