Neděle, 13.12.2020

Žižka: Jsem frustrován a ze zkoušených hráčů i zklamaný

Trenér Valcířů Jan Žižka si ještě před ostrým startem zimní přípravy mohl znovu vyzkoušet vytipované hráče pro jarní odvetnou část MSFL.

Valcíři vyplnili svou část přípravy dvěma přátelskými duely. V nich dal trenér Jan Žižka příležitost převážně hráčům, které si vytipoval pro svůj tým.

S HLUČÍNEM TO BYL DUEL DVOU ROZDÍLNÝCH POLOČASŮ

Trenérská dvojice Jan Žižka - Jakub Hottek tak opět mohla dát příležitost hráčům, kteří se pokouší probojovat do jarního kádru Valcířů. Zápas měl nakonec dva rozdílné poločasy, kdy o naší porážce rozhodl především ten první z nich.

"Jak již bylo zmíněno, bylo to utkání, které bylo v obou těch poločasech z naší strany zcela rozdílné. V první půli jsme byli z mého pohledu málo důrazní a hlavně agresivní. Měli jsme tam pár hrubek, které soupeř samozřejmě dokázal potrestat. Naše hra se ubírala spíše směrem dopomala, byla hodně kostrbatá. Na některých hráčích bylo znatelné tréninkové manko. Hlučín byl daleko živější, ten poločas vyhrál naprosto zaslouženě," řekl trenér Žižka k úvodní pětačtyřicetiminutovce.

Do druhé půle udělali naši trenéři několik změn. "Nechci říct, že by se tím nějak naše hra zlepšila, i soupeř svou sestavu prostřídal. Už se ale hrál spíše vyrovnanější fotbal. Z naší strany tam byly pěkné momenty, klukům vycházela jak předfinální, tak i ta finální fáze, kdy se nám zásluhou Kuby Teplého podařilo vstřelit dvě branky. Škoda toho, že nám utekl ten začátek zápasu, protože od toho se pak odvíjela celá hra. I přes konečný výsledek jsem s výkony některých kluků spokojen. Určitě utkání splnilo svůj účel, za což jsem rád," dodal Žižka.

"Z trojice dosud odehraných utkání v přechodném období náš nejlepší zápas, nejlepší výkon, nejlepší výsledek. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře. Byla tam chuť, velmi dobrý pohyb, nasazení, soubojové chování. Hodně věcí do rychlosti. Dost se to blížilo atmosféře mistrovského utkání. Měli jsme tam několik pěkných akcí a dali tři góly. Ve druhém poločase jsme jako v každém zápase prostřídali téměř celou sestavu tak, aby všichni dostali příležitost. Dopředu to bylo pořád dobré, ale vzadu jsme dvakrát inkasovali. Těší mě zejména to, že jsme byli velmi aktivní směrem do útoku. Vytvořili jsme si přes jedenáct velkých gólových šancí. Nastřelili dvakrát břevno. A byly tam i další momenty, které jsme mohli dohrát lépe. Nicméně, takto si představuji, že bychom se měli prezentovat jako Hlučín v každém utkání," sdělil po utkání trenér Hlučína Roman West.

FC HLUČÍN - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 5:2 (3:0)
Branky:
Kundrátek P, Dostál R., Ricardo, Pyclík, Aboubacar - Teplý 2.
Frýdek-Místek: J. Málek - Varadi (46. Dawid - testovaný hráč), Literák, Dybal (testovaný hráč), Russmann (46. Dudek) - V. Vokoun (testovaný hráč), Vávra (46. M. Merta), Dziuba (46. Rakovcij), Klejnot (46. Chlopek - oba hráči na testech) - M. Merta (46. Varadi), Teplý. Trenér: Jan Žižka.

V POLSKU TO BYL TOTÁLNÍ PROPADÁK

Kromě mladých hráčů Lipiny se v sestavě trenérské dvojice Žižka - Hottek objevili znovu hráči na testech. S polským soupeřem ale celá hostující družina zklamala a předvedla výkon, který určitě není hoden třetiligovému klubu z Frýdku-Místku. Tady si půjčíme jeden odstavec z hodnocení našeho soupeře, který vytihl asi vše.

"Přidanou hodnotou zápasu byla skutečnost, že i když v posledních pětadvaceti minutách byli hosté spíš osobně týmem lídra okresní soutěže, než týmem ze třetí ligy, tak zápas měl stále dobré tempo a kvalitu hry. Hra domácích se musela všem líbit."

"Za výsledek i náš výkon beru zcela plnou zodpovědnost. Hráči toto přípravné utkání nezvládli po všech stránkách. V desáté minutě se nám zranil jeden ze stoperů a tím naše hra šla zcela do kopru. Nefungovalo nám na hřišti vůbec nic, vše jsme dělali dost pomalu. Domácí nás přehráli úplně ve všech herních činnostech. Já se za takový výsledek ale neskrývám. Je to moje chyba. Zkoušení hráči zkrátka s těmi mladými neobstáli. Zápas nejde ani moc hodnotit, dokonce si z něj vzít nějaké to pozitivum. Jsem ale samozřejmě frustrován a momentálně mluvím v emocích. Asi máme na hráče zkrátka vysoké nároky, když po nich pouze chceme, aby běhali a hráli konstruktivně. Jsem hodně zklamaný, ale nezříkám se zodpovědnosti, to v žádném případě," sdělil po návratu domů trenér Valcířů Jan Žižka.

REKORD BIELSKO-BIALA - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 9:1 (4:0)
Branky:
8., 20., 33., 40. z pk, 51. z pk, 54., 62., 71. a 89. - 69. Furdan.
Rekord: Żerdka (Przybyła) – Żołna, Madzia, Mączka, Caputa, N. Wróblewski, Kowalczyk, Gaudyn, Sobik, Czaicki, Guzdek oraz Sz. Wróblewski, Sobierajewicz, Olek, Sobótka, Sz. Mucha, Gawlak, Z. Mucha, Iwanek, testowany zawodnik.
Frýdek-Místek: A. Střalka (testovaný hráč) - Dawid (testovaný hráč), Klejnot (testovaný hráč), Bányácski, Dudek, Glembek (testovaný hráč), M. Merta, Jurga, Šeba, Chlopek (testovaný hráč), Křenek. Náhradníci: Furdan, Murín, Vávra, Benc. Trenér: Jan Žižka.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram