Úterý, 25.8.2020

Zapalač: Máme hodně silný tým, ale jména na papíře ještě nic nevyhrála

Po dlouhých pěti letech k nám opět zavítal krajní záložník Petr Zapalač. Ten v minulém roce oblékal dres prvoligové Opavy. Slezané ale s třiatřicetiletým fotbalistou smlouvu neprodloužili.

Ostravský rodák tak zavítal zpátky do míst, kde to velmi dobře zná. „Když jsem tu přišel první den, tak jsem hned poznal, že se tady mnoho změnilo. Ti kluci, kteří tady hrávali tehdy se mnou, tak už tu ale nejsou. Zůstal vlastně jen Fitus (Petr Literák, pozn. red.). Já se ale za tu svou kariéru poznal s více hráči odsud, jako třeba Vary nebo Hyklos. Se spoustou kluků jsme zase hrávali proti sobě. Co se týče lidí ve vedení klubu, tak tu není nikdo, koho bych si z tehdejší doby pamatoval. Ale já se tu vrátil strašně rád, mě se ten stadion ve Stovkách moc líbí. A i když tehdy na nás chodilo daleko více diváků, tak já si myslím, že je to hlavně o nás. Pokud se nám bude dařit a budeme vyhrávat, tak se ti lidi na stadion znovu vrátí. Pevně věřím, že se to stane, jelikož si troufnu říct, že náš tým je opravdu hodně silný. Nechci říct, že nejsilnější ze třetí ligy, ale jak se říká, na papíře se nevyhrává, to se musí uspět na hřišti,“ zdůrazňuje Petr Zapalač. Po domácím zápase s béčkem Baníku Ostrava jsme Petra požádali o kratičký rozhovor.

Petr ZAPALAČ

Premiéra, kterou sis nejspíš představoval herně, ale i výsledkově, trochu jinak. Mám pravdu?

Určitě jsem si to celé představoval úplně jinak. Moc jsem se na první zápas ve Frýdku těšil, hlavně na návrat tady do Stovek. Kluci navíc v prvních dvou kolech vyhráli, bylo to i z té pohody cítit celý týden při tréninku. I proto si myslím, že si ten průběh utkání s Baníkem B představovali všichni zcela jinak, než to nakonec dopadlo.

Jak jsi vůbec ten zápas viděl ze svého pohledu?

V prvním poločase si myslím, že jsme se nemohli dostat do obrany Baníku. Maximálně naše přihrávky končily na půlce hřiště. Baník to dobře zachytával a hodně z toho pak těžil v brejkových situacích. Podle mě právě ten první poločas rozhodl zápas.

Vy jste ale zápas neměli špatně rozehraný, dokonce jste i vedli…

To je pravda, vedli jsme, ale vůbec jsme si ze hry nevytvářeli další šance. Měli jsme pár nebezpečných standardek, ale Baník byl zkrátka daleko nebezpečnější, a to jak ve hře, tak i mezihře. Dobře řešili hlavně krajní situace.

Taky asi budeš souhlasit, že ústřední postavou soupeře byl brazilský záložník de Azevedo?

Souhlasím, určitě. Byl to jeden z nejlepších jejich hráčů na hřišti. Ale jak jsem už zmínil. Podle mě stojí za naší porážkou hra v prvním poločase.

Co k začátku druhé půle? Tam jste už snad po minutě dostali druhou branku…

Tam byla situace, kdy myslím, že to byl jejich stoper, vyvážel míč a my jsme v tom krajním prostoru hodně couvali. Byli jsme tam dva na dva nebo tři na tři, měli jsme zkrátka proti tomu hráči vystoupit. To se bohužel nestalo a následovalo jen prostrčení míče za naši obranu. Jestli to byl ofsajd, nebo ne, to nevím. Kluci sice řvali, ale byl z toho druhý gól. Když takhle brzo inkasujete, je to hodně nepříjemné.

Pak jsme inkasovali potřetí, ale dokázali jsme se do zápasu vrátit proměněnou penaltou. Věřil jsi, že můžeme v posledních minutách ještě něco s výsledkem udělat?

Věřil, samozřejmě, a to až do poslední minuty. Začali jsme to nakopávat, Žondrys (Libor Žondra, pozn. red.) ty souboje vyhrával a my jsme ty míče měli pod ním sbírat. Někdy se nám to dařilo, někdy ne, byly tam i standardky. Podle mě věřil celý tým, že to ještě otočíme. Náznaky byly, ale pořád nám chybělo dostat se do nějakého stoprocentního zakončení. To naopak Baník mohl zápas rozhodnout daleko dříve.

Facka v pravý čas?

Myslím si, že ano.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram