Úterý, 9.2.2021

Záložník Petr Zapalač míří nakonec do Chorvatska

Už to vypadalo, že třiatřicetiletý fotbalista bude od jarní sezony oblékat dres polského třetiligisty z Rybniku. Z toho nakonec sešlo a ostravský rodák má namířeno na jih, do chorvatského celku NK Međimurje Čakovec.

Krajní záložník Petr Zapalač se do Stovek vrátil v loňském létě, když mu v ligové Opavě vypršela smlouva a Slezané mu nový kontrakt nenabídli. „Zapy“ se ale nevracel do cizího prostředí. Ve Frýdku-Místku totiž ostravský rodák již jednou působil, a to v období v letech 2014 až 2016. Více o jeho kariéře si ale přineseme v rozsáhlejším rozhovoru, který s Petrem Zapalačem připravujeme.

Jak jsme již v perexu zmínili, novým chlebodárcem Petra Zapalače bude druholigový chorvatský klub NK Međimurje Čakovec. Městečko s třiceti tisíci obyvateli se nachází na samém severu u hranic Chorvatska se Slovinskem a Maďarskem. A Zapalač bude mít v tomto týdnu naspěch, jelikož druhá nejvyšší soutěž v zemi startuje svou odvetnou část o tomto víkendu. Čakovec hraje v sobotu 13. února odvetu s devátým týmem NH Rudeš. Doplníme si ještě, že jejich první vzájemný souboj vyhrál Čakovec vysoko 4:0.

„Jak jsme již dříve zmínili, jednali jsme o Petrově přestupu do Polska, ale ze strany Rybniku to nakonec vše padlo na financích, které jsme po nich požadovali,“ prozradil zákulisní informace Daniel Černaj, sportovní ředitel MFK Frýdek-Místek, a.s. „Naopak chorvatský Čakovec všechny naše požadavky splnil, takže ve chvíli, kdy se klub domluvil na všem i se samotným Petrem, nebrání nic tomu, aby Zapalač do Chorvatska přestoupil. Petrovi přejeme v jeho další fotbalové štaci mnoho štěstí a ať se mu daří,“ doplnil Černaj.

„Když jsem v Opavě skončil, byl jsem moc rád, že se mi ozvali z Frýdku-Místku a já měl možnost se tam vrátit a znovu se fotbalově ukázat. I díky tomu jsem znovu dostal možnost vrátit se do profifotbalu. Nikdy taky neříkej nikdy, možná se jednou zase k Valcířům vrátím,“ poznamenal krátce před svým odjezdem do Chorvatska Petr Zapalač. 

PŘEDSTAVENÍ KLUBU

NK Međimurje Čakovec
Klub ze severní části země je poměrně mladý. Byl totiž založen v červnu 2003 a hned ve své první sezoně dostal možnost startovat v 2. chorvatské lize, kde nahradil tým NK Omladinac. Ambice nováčka se projevily hned v úvodní sezoně, tým totiž postoupil mezi chorvatskou elitu. Tam se pak v sezoně 2006/07 umístil na 9. místě, což je v historii tohoto mladého klubu jeho dosavadní nejlepší výsledek. V následující sezoně už tolik radosti v Čakovci nebylo, mužstvo první ligu neudrželo a následoval pád o soutěž níže. Rok nato se v Chorvatsku první liga rozšiřovala a pro NK Međimurje to znamenalo návrat na výsluní. Jenže opět to bylo pouze na jednu sezonu. Po porážce 1:4 s Hajdukem Split se Čakovec znovu musel poroučet do druhé ligy. Těžké časy nastaly v sezoně 2011/12, kdy klub poprvé ve své historii sestoupil do třetí nejvyšší soutěže. V následujících dvou letech NK Međimurje své lize Sever kraloval, jenže ani jednou nesplnil přísná finanční kritéria pro postup do 2. ligy. Podobně tomu bylo i v následujících třech sezonách. To už sice NK Međimurje hrál ve 3. lize Východ, ale pokaždé jeho snaha skončila na financích. Až v roce 2018 to týmu z chorvatského severu vyšlo. Po podzimu je v průběžné tabulce Čakovec momentálně dvanáctý (v soutěži si Zapalač zahraje například s rezervními celky NK Osijek, Hajduk Split či záhřebským Dinamem). Tým momentálně koučuje pětačtyřicetiletý Mario Kovačević. Ten například v roce 2001 skóroval v dresu Slavena Belupa do sítě Aston Villy v zápase Ligy mistrů.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram