Čtvrtek, 5.11.2020

Zajímavosti ze Stovek – Hasalíka čeká pohárová premiéra

Třetiligový fotbal má momentálně podzimní prázdniny. Aby, jak se lidově říká, řeč nestála, nabídneme našim fanouškům několik zajímavých informací, které jsou buď přímo s frýdecko-místeckým fotbalem spjaty, nebo se jej tak nějak částečně alespoň týkají.

Před devatenáctiletým brankářem Lukášem Hasalíkem stojí obrovská výzva. V první lize sice ještě nemá odchovanec hostašovické kopané odchytanou ani minutu, nyní to vypadá, že se postaví mezi tři bílé tyče v zápase Evropské ligy. A hned na půdě německého Hoffenheimu.

Společně s trenérem brankářů Markem Čechem a obráncem Michalem Fukalou, tvoří mladý gólman Lukáš Hasalík trojúhelník hráčů, kteří v minulosti spojili svou fotbalovou kariéru s frýdecko-místeckým klubem. Zatímco prvně jmenovaný již svou bohatou a úspěšnou kariéru ukončil, Fukala s Hasalíkem mají budoucnost stále před sebou.

Lukáš HASALÍK

Nadějný brankář má s libereckým klubem podepsanou profesionální smlouvu do roku 2023. Pořád je tedy čas dát o sobě výrazně vědět. Pro devatenáctiletého mladíka, který začal s chytáním ve svých osmi letech, tak může být dnešní start na stadionu Rhein-Neckar Arena odrazovým můstkem. A my mu samozřejmě přejeme, nechť se mu proti momentálně dvanáctému celku Bundesligy, se svými spoluhráči vede co nejlépe.

Některé hráče Liberce, ale také i členy realizačního týmu, nepustí do očekávaného duelu pozitivní test na Covid-19. „Z mužstva zbyli ze základní sestavy pouze čtyři hráči a realizačního týmu jen já,“ řekl pro webový portál www.sport.cz kouč Slovanu Pavel Hoftych. Liberec nebude moci počítat s řadou svých opor, jako Mosquera, Pešek, Matoušek, Sadílek, Júsuf, Tijani či Rabušic. Do Německa neodcestoval ani Marek Čech, či gólmanská jednička Filip Nguyen a dvojka Milan Knobloch.

Šanci chytat by tak měl dostat třetí v řadě, Lukáš Hasalík. „Na utkání se samozřejmě moc těším,“ napsal nám přímo z Německa Lukáš. Ten má prozatím zkušenosti pouze s třetí nejvyšší českou soutěží (ČFL), takže duel s bundesligovým celkem bude opravdovým křestem ohněm. „V Hoffenheimu jsem byl už před třemi lety, kdy jsem byl v Německu na výletě. Jakmile jsem se dozvěděl, že jej máme ve skupině, udělalo mi to radost,“ svěřil se Hasalík.

Do večerního zápasu, který se hraje od 21.00 hodin (v přímém televizním přenosu jej můžete sledovat na stanici Nova Sport 1), bohužel nezasáhne Michal Fukala, který zůstal v Liberci. Tímto Michala na dálku zdravíme.

Po návratu z Německa máme pak od Lukáše Hasalíka přislíbeno, že si s námi popovídá. Za pár dní vám tedy přineseme rozhovor s ním a přiblížíme fanouškům Frýdku-Místku bezprostřední dojmy z jeho pohárové premiéry.


Stadion Rhein-Neckar Arena (TSG 1899 Hoffenheim). Zajímavost: majitel klubu Dietmar Hopp investoval 60 milionů eur (1,7 miliardy Kč) do stavby nového stadionu, který ponese jméno Rhein-Neckar Arena. Kapacita stadionu je 30 tisíc diváků. (foto: Wikipedie)
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram