Sobota, 9.1.2021

Z kraje roku jsme si popovídali s Janem Lokajem

Je to pomalu již měsíc, co v čele našeho klubu stojí Jan Lokaj. Nového statutárního ředitele MFK Frýdek-Místek, a.s., jsme se tedy zeptali, jak své měsíční působení u Valcířů ze svého pohledu hodnotí.

„Tak začali jsme aktivně hned po valné hromadě, kdy jsme odprezentovali naše sponzory a nové dresy. Hráči měli krátký tréninkový blok a odehráli jsme několik zápasů s již dříve trenéry vytipovanými fotbalisty. Tři dny před Vánoci jsem se setkal s předsedou zapsaného spolku, panem Mamulou, se kterým jsem doufal, že se setkám už na zmiňované valné hromadě. Té se nakonec trochu překvapivě nezúčastnil,“ prozradil Jan Lokaj. A čeho se vůbec předvánoční schůzka obou čelních mužů frýdecko-místeckého fotbalu vlastně týkala? „Schůzka to byla v podstatě seznamovací, avšak zdůraznil bych, že velmi důležitá. Teď akorát čekám, až dostanu od pana Mamuly nějaké bližší informace ohledně věcí, které jsme společně probírali,“ dodal Lokaj.

Dá se tedy říct, že vše momentálně probíhá dle plánu? „Tak určitý plán máme, avšak Covid-19 nám jej neustále mění. V tuto chvíli ani nepočítáme, že bychom v první polovině ledna začali se zimní přípravou áčka. O tom, kdy budou fanoušci moci vidět Lipinu ve Stovkách, nemůžeme už vůbec mluvit. Jakýkoliv plán je totiž v takové chvíli k ničemu,“ mrzí momentální situace statutárního ředitele MFK Frýdek-Místek, a.s.

Jak jsme již dříve zmínili, podnikatelskou aktivitou Jana Lokaje je organizace mezinárodních zápasů a také i letních a zimních soustředění, hlavně pro mezinárodní týmy. Nabídla se tedy přímo otázka na Valcíře, zda i náš celek má nějaké to zimní soustředění naplánované. „Kvůli Covidu je organizace čehokoliv zahrnujícího přejezd hranic velmi komplikovaná. I množství soustředění za loňský rok bylo o cca 80 % nižší, než v „normálním“ roce. Proto nic velkého určitě neplánujeme, maximálně krátké zájezdy na zápasy kousek za hranice do Polska. Celou přípravu zveřejníme, až začne tým s tréninky,“ sdělil Lokaj.

Další z věcí, která nás při rozhovoru se statutárním ředitelem klubu zajímala, byly další případné odchody či příchody. „Jednání probíhají na několika frontách, avšak dokud nezačneme s tréninky, tak nic dotahovat nebudeme. S trochou štěstí se nám snad během čtrnácti dnů podaří návrat k tréninkům alespoň v malých skupinách. To bychom pak mohli první přípravný zápas i s novými posilami odehrát někdy koncem ledna,“ přeje si Jan Lokaj, který ještě prozradil, jak funguje v této nelehké době spolupráce s dalšími dvěma členy klubového vedení, pány Černajem a Coufalem starším. „Po telefonu si rozumíme a dohodneme se. Ale dokud se pandemická situace nezlepší, tak se prakticky ani vídat nebudeme, tedy kromě nějakých videohovorů,“ uzavřel povídání Lokaj.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram