Neděle, 30.8.2020

Venku nám to šlape, třetí výhra – třetí nula

Valcíři mají za sebou čtvrté odehrané utkání v letošním ročníku MSFL. Zatímco doma svěřenci trenéra Michala Hubníka ještě nebodovali, ze tří venkovních duelů si naopak přivezli plný počet bodů.

2:0, 3:0, 3:0…tohle jsou výsledky lipinských fotbalistů ze hřišť jejich soupeřů. Po výhře na Sigmě a v Otrokovicích, bodovali Valcíři naplno i v Petřkovicích. „V týdnu jsme si museli v kabině pár věcí vyříkat, jelikož naše poslední výkony nebyly dobré. Jsem proto rád, že se náš výkon v Petřkovicích zcela odlišil od toho, co jsme předvedli doma s béčkem Baníku. Hráli jsme organizovaně, jako jeden tým. Vytvářeli jsme si zajímavé situace a z nich pak i těžili,“ sdělil hostující trenér Michal Hubník.

Zápas začal opatrně a Frýdečtí se v první vážnější šanci ocitli ve 12. minutě. To z pravé strany zahrával standardní situaci Skwarczek, jeho centr našel na hranici malého vápna Literáka, ale hlavička našeho kapitána neměla potřebnou razanci a směr.

Devět minut před přestávkou předvedli naši hráči krásnou kombinační akci. Žondra vrátil míč Skwarczekovi, ten se zbavil domácího protivníka a milimetrovou ulicí vyslal do úniku Hykela. Ten se zakončením nerozmýšlel a hodně povedeným lobem nedal petřkovickému gólmanovi Lapešovi šanci – 0:1. Tímto těsným stavem skončil také první poločas.

Na začátku toho druhého mohlo být srovnáno, když jsme Moučkovi dali v šestnáctce více prostoru a jeho následná rána pravačkou skončila na levé tyči Bártovy branky. V 58. minutě Valcíři využili domácí nepozornosti. Zapalač na půlce hřiště rychle rozehrál míč na pravou stranu a po centru Hykela se na zadní tyči prosadil hlavou Literák – 0:2. Čtvrthodiny před koncem zápasu mohlo být rozhodnuto, ale Žondra z trestného kopu, který zahrával z půlkruhu, přízemní ranou domácího gólmana nenachytal.

Mrzet jej to ale nemuselo, jelikož v 79. minutě si náš vytáhlý útočník převzal na levé straně hřiště míč od Skwarczeka a přesnou přihrávkou následně našel z pravé strany nabíhajícího Kebíska, pro kterého nebyl problém zamířit přesně k tyči Lapešovy branky – 0:3. Krátce před koncem při nás opět stálo štěstí, když Moučka podruhé v zápase nastřelil tyčku naší branky.

Utkání v Petřkovicích tak nakonec skončilo zaslouženým vítězstvím Valcířů, kteří po čtyřech odehraných kolech získali devět bodů. V dalším kole budeme opět hrát na hřišti našeho soupeře, a to už ve středu 2. září, kdy od 17.30 hodin předehráváme ve Znojmě zápas 5. kola.

Zraněný Adam Vardi do utkání nezasáhl.

Po utkání jsme položili našemu kouči otázku, co že duel v Petřkovicích rozhodlo? „Nejspíš to, že jsme drželi nulu vzadu. Kluci plnili vše, co jsme si řekli a poctivě jsme čekali na chybičku soupeře. Ty přišla při úniku Hykela, který to vyřešil parádně,“ potěšilo frýdecko-místeckého trenéra. Ten už může v hlavě spřádat plány na středeční zápas ve Znojmě. „Už tady v Petřkovicích bylo na hráčích poznat, že v týdnu dobře potrénovali. Bylo to vidět především na jejich pohybu. Teď je třeba dobře zregenerovat a odjet na jih Moravy s jasným cílem bodovat,“ uzavřel Hubník.

"Soupeř byl o fous lepší než my. Výsledek je pro nás krutý, protože jsme měli příležitosti, které ale gólem neskončily. Naopak Frýdek byl produktivní, potrestal naše chyby. Přitom si myslím, že z hlediska výkonu to nebyl z naší strany špatný zápas," vyjádřil se k zápasu domácí trenér Lubomír Adler.

FC ODRA PETŘKOVICE - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 0:3 (0:1)
Branky: 36. Hykel, 58. Literák, 79. Kebísek. Rozhodčí: Mayer – Marek, Líkař. ŽK: Strakoš, Wala, Neumann, Honiš – Bzirský, Dziuba, Hykel. Diváci: 324.
Petřkovice: Lapeš – Wala, Neumann, Praus (46. J. Ptáček), Plesník, Holzer, Mládek, Raab, Strakoš, Moučka, Honiš. Trenér: Lubomír Adler.
Frýdek-Místek: Bárta – Dudek, Literák, Straňák, Russmann – Skwarczek, Dziuba – Hykel (82. Hladík), Bzirský (58. Teplý), Zapalač (62. Kebísek) – Žondra (82. Šeba). Trenér: Michal Hubník.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram