Úterý, 15.6.2021

Ve středu nás čeká duel s Ličkovým Orenburgem

Svěřenci trenéra Filipa Racka zahájí ve středu 16. června sérii přípravných utkání před začátkem nové sezony. Ve vídeňském Neudorfu je ale nečeká vůbec nic lehkého. Ruský celek FK Orenburg.

Ještě než se nám na přelomu prázdninových měsíců rozeběhne další ročník Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL), odehrají fotbalisté MFK Frýdek-Místek, a.s., osm přípravných střetnutí. Čtyři z nich budou ještě pod hlavičkou frýdecko-místeckých Valcířů, po 1. červenci už se bude hrát jako FC Vratimov, a.s.

A jak už to v přípravných obdobích bývá pomalu zvykem, soupeři nás čekají opravdu hodně silní. No jen si vemte výčet těch prvních čtyř. Ruský druholigista FK Orenburg. Tedy tým, který trénuje od roku 2020 český trenér Marcel Lička a který pouze administrativním zásahem nepostoupil letos do nejvyšší soutěže (důvodem byla malá divácká kapacita jejich domácího stadionu - 4800 diváků). Dalšími soupeři Rackova výběru budou fotbalisté FK Senica (Fortuna liga - nejvyšší soutěž na Slovensku) a pak zápasy s polskými týmy z tamní nejvyšší soutěže (Ekstraklasy) KS Cracovia a Piast Gliwice.

Ale vraťme se k našemu středečnímu soupeři a trenéru Ličkovi. Ten do Rakouska vzal 26 hráčů, včetně 7 nově zkoušených. Mezi nimi je například i dvaadvacetiletý záložník Pobřeží Slonoviny Mohamed Doumbia, který v právě skončené sezoně hrál druhou ligu za pražskou Duklu. Orenburg čeká v Rakousku šest přípravných zápasů. Kromě duelu s našimi borci se dále ještě střetnou s maďarskými celky MOL Fehervar a Gyirmót SE, slovenskými mužstvy Slovanem Bratislava a Senicí, závěr herní fáze pak obstará duel s českým prvoligistou 1. FC Slovácko.

„Pro kluky to bude zajímavá zkušenost. Uvidí, jak se hraje profi fotbal v zahraničí. Dostanou pořádně zabrat, máknou si a budou se snažit předvést co nejlepší výkon. Bude to první zápas, kdy budu na lavičce, tak snad se budou chtít ukázat. Jsem ale rád, že si to kluci zkusí. Jsou mladí, chtějí se někam posunout a uvidí, jaké to je na nejvyšší úrovni. Ted máme kondiční blok, což do toho dobře zapadá. Fyzicky to bude hodně náročné,” řekl pro Deník trenér Filip Racko.

Zápas s FK Orenburg má výkop naplánovaný na 17 hodinu.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram