Středa, 20.5.2020

Valcíři zahájili herní přípravu s Vítkovicemi

Po dvou tréniních si naši fotbalisté vyzkoušeli také herní zatížení. Oslabená sestava Valcířů ale na druholigový celek Vítkovic nestačila.

Úvodní utkání přípravného období vyšlo lépe druholigovým fotbalistům z Vítkovic. "Do tohoto střetnutí jsme šli na přání Ostravanů, abychom jim udělali sparingpartnera před začátkem soutěže," osvětlil důvod přípravy po dvou trénincích trenér Lipiny Michal Hubník. Na hřišti prostě ten výkonnostní rozdíl byl patrný. "Dnes to nebylo o nás, ale mohli jsme si po delší době zahrát kvalitní zápas. Navíc jsme nemohli do utkání počítat s některými kluky, kteří se nemohli uvolnit z práce. I proto jsme dali prostor našim dorostencům," dodal kouč Valcířů. O jedinou naší branku se v závěru prvního dějství postaral Jiří Kiška, který těžil ze spolupráce Žáka s Křenkem.

Už ve čtvrtek čeká frýdecko-místecké fotbalisty další těžký oříšek. Znovu se stanou sparingpartnery, tentorkáte prvoligové Karviné, kterou po víkendu rovněž čeká rozjezd nejvyšší soutěže. "V tomto utkání bychom už měli hrát v silnější sestavě," zdůrazňuje Hubník. Měl tak na mysli hráče jako Žondra, Hykel, Bzirský, Literák či Šohaj. "Kuba Teplý ještě doléčuje své zranění, i proto jej v těchto střetnutích chceme pošetřit," uzavřel Hubník.

Ohlasy trenérů

Ondřej Smetana (trenér Vítkovic): Utkání splnilo, co jsme chěli. Po dvou těžkých zápasech s ligovými týmy jsme tentokrát věděli, že budeme mít více prostoru směrem dopředu a dostaneme příležitost si něco vyzkoušet. A to se povedlo. Kluci měli energii a chuť střílet góly i za rozhodnutého stavu. Navíc nešlo o nějaké náhodné branky, nýbrž vyplynuly ze situací, které si ve hře chceme vytvářet. Dnes musím kluky pochválit.


Michal Hubník (trenér Frýdku-Místku): I přes ten dvouměsíční herní výpadek bylo utkání s Vítkovicemi bojovné. I tak ale ta prodleva a chybějící kontakt s míčem na klucích byly poznat.

MFK VÍTKOVICE - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 8:1 (3:1)
Branky: 28., 52. a 55. Macej, 46., 58. a 71. Kania, 30. a 39. Buchvaldek - 43. Kiška.
Vítkovice: Buček - Helebrand, Cverna, Holiš, Celba - Putyera, Ožvolda, Chvěja, Buchvaldek, Matoušek - Macej. Střídali: Netolička, Kania, Motyčka, Plesník, Dziuba, Mládek, Šindler. Trenér: Ondřej Smetana.
Frýdek-Místek: Zouhar (Málek) - Kebísek (Hammer), Drozd (Forch), Koňařík, Hajnoš (Hurta) - Křenek (Jurča), Skwarczek, Žák, Kiška - Raab (J. Mikulenka), Varadi (Benc). Trenér: Michal Hubník.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram