Pátek, 5.6.2020

Valcíři s Dolním Benešovem mocně dotahovali

Na úvod turnaje s názvem Letní Covid liga remizovali Valcíři v Dolním Benešově 3:3. Bonusový bod si následně připsali domácí, kteří v penaltovém rozstřelu vyhráli 4:2.

Úvodní utkání v Letní Covid lize bylo vcelku bohaté na góly. V prvním poločase se lépe dařilo domácímu Dolnímu Benešovu, po změně stran naopak Valcíři mocně třígolovou ztrátu dotahovali. Jelikož duel skončil smírně 3:3, přišly na řadu pokutové kopy, ve kterých se lépe dařilo dolnobenešovským fotbalistům.

„Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. Herně jsme byli v obou půlích dominantnější,“ řekl po zápase sportovní ředitel frýdecko-místeckého A týmu Daniel Černaj. „Soupeř potrestal okénka v naší obraně, ve druhé půli už se k nám ale dostávali jen sporadicky a bylo otázkou času, kdy srovnáme, nebo nakonec ještě vyhrajeme,“ dodal.

Valcíři ve druhém poločase zásluhou dvou branek Raaba a jednoho gólu Varadiho srovnali a skutečně byli blízko triumfu. Jenže Hykel, který šel v úplném závěru sám na domácího gólmana, svou šanci neproměnil a stav tak zůstal 3:3.

Následně se kopaly ještě penalty, ve kterých Dolní Benešov vyhrál 4:2. „Tentokrát jsme nastoupili v silnějším složení, příště ale zase dostanou šanci i hráči širšího kádru,“ řekl Černaj.  

FC MSA DOLNÍ BENEŠOV - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 3:3 (3:0)
Branky:
23. a 38. Gebauer, 35. Labuda - 58. a 66. Raab, 86. Varadi. Branky z penalt: Býma, Pecuch, Skroch, Romaněnko – Hykel, Skwarczek (Baránek jednu penaltu chytil a Varadi netrefil). Rozhodčí: Macrineanu - Dedek, Šafrán.
Dol. Benešov: Baránek - Moravec, Dolba, Romaněnko, Hluchý, Karčmář, Trajkovski, Skroch, Gebauer, Pecuch, Labuda. Střídali: Jež, Foitzik, Večerek, Gomola, Rychnovský, D. Chvěja. Trenér: David Štverka.
Frýdek-Místek: Zouhar - Kebísek, Drozd, Hurta, Koňařík – Bzirský, Kiška, Žák, Skwarczek – Varadi, Hykel. Střídali: J. Málek, J. Mikulenka, Jurča, Hammer, Hajnoš, Raab, Konečný. Trenér: Michal Hubník.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram