Neděle, 23.8.2020

Valcíři narazili, prohráli doma s Baníkem B

V úvodních dvou kolech MSFL vše šlapalo. Valcíři dvakrát zvítězili, ba co víc, ani neinkasovali. To domácí premiéra s béčkem ostravského Baníku byla naprosto o něčem jiném. Hostující mladíci dali Lipinským pořádně za vyučenou.

Hráči v bílých dresech se po dvou venkovních výhrách chtěli domácím fanouškům předvést v tom nejlepším světle. Bohužel se tak nestalo.

Ostravané v týdnu před zápasem vyměnili trenéra. Dosavadní kouč Daniel Tchuř se po dvou porážkách musel smířit s brzkým koncem, na jeho místo tak usedl bývalý trenér druholigových Vítkovic, Ondřej Smetana. A ten svůj tým na lídra tabulky dobře připravil.

Hosté byli po celý zápas aktivnější a také i pohyblivější. Domácím velké problémy dělal brazilský záložník de Azevedo. Ten byl vůdčí osobností hostující sestavy. A tak nebylo divu, že se naše parta dostala k pořádnému zakončení až po půlhodině hry. To se po spolupráci se Žondrou dostal k zakončení Dziuba, pálil však pouze do brankáře Murina.

Z následného rohu hlavičkoval Literák pouze do ostravského gólmana, odražený míč se dostal ke Straňákovi a náš druhý stoper už věděl, kam míč poslat - 1:0.

Poté se ke slovu začali hlásit také hosté. Sedm minut před přestávkou vyrážel Bárta na roh střelecký pokus Lokši, o čtyři minuty později se už Baník dokázal prosadit. Po centru na zadní tyč se k míči dostal osamocený Fulnek, který míč napálil za záda našeho brankáře - 1:1. Fulnekův gól byl vlastně prvním, který Ostravané v letošním ročníku MSFL vstřelili, pro nás to byla zase naopak první inkasovaná branka.

Druhá půle začala asi nejhůře jak vůbec mohla. Uběhla sotva minuta hry, kdy Mooc našel před naší brankou Lokšu, který s pomocí tyče obrátil průběh zápasu na stranu hostí - 1:2. A v 60. minutě bylo ještě hůř. Zatímco v domácích řadách probíhalo hlasité vyřizování názoru, pláchnul po levé straně de Azevedo, na hranici velkého vápna našel zcela osamoceného Martiníka a bylo to 1:3. A nutno uznat, že Ostravané vedli naprosto zaslouženě!

V 62. minutě nejprve Zapalač uvolnil Teplého, ten však možnost k lepšímu zakončení prováhal. Akce následně pokračovala, až vyústila faulem na agilního Hykela. Pískala se penalta. Zodpovědnost na sebe vzal Kuba Teplý, který poslal míč po levé ruce ostravského gólmana - 2:3.

V závěru se pak naši chlapci drali za vyrovnáním, tím se ale také otevírala okénka v naší obraně. A do ní několikrát nakoukli hostující hráči, naštěstí Mooc, ani střídající Zajíček, už další gól v naší síti nepřidali.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - FC BANÍK OSTRAVA B 2:3 (1:1)
Branky:
31. Straňák, 65. Teplý z pk - 42. Fulnek, 47. Lokša, 60. Martiník. Rozhodčí: Silný - Slabý, Slováček. ŽK: Skwarczek, Literák, Russmann - Velner. Diváci: 499.
Frýdek-Místek: Bárta - Bzirský (60. Dudek), Literák, Straňák, Russmann - Hykel, Skwarczek, Dziuba (82. Hladík), Zapalač - Varadi (46. Teplý), Žondra. Trenér: Michal Hubník.
Ostrava B: Murin - Zálešák, Velner, Blahuta (46. Hasala), Fulnek - Jaroň (92. Zajíček), de Azevedo, Drozd (83. Žák), Mooc, Martiník (69. Kostka) - Lokša. Trenér: Ondřej Smetana.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram