Úterý, 29.12.2020

Valcíři musí začátek přípravy posunout

V původním plánu trenérské dvojice Jan Žižka a Jakub Hottek bylo, že se jejich svěřenci zapojí do zimní přípravy hned v pondělí 4. ledna. Jelikož se ale Česká republika opět posunula do 5. stupně rizikového skóre PES, musí Valcíři start přípravy posunout.

Už v pondělí 4. ledna měla A týmu odstartovat ostrá zimní příprava. Jenže česká země se od 27. prosince opět přesunula do pátého stupně PES, a to s platností do 10. ledna. "Uvidíme, jak bude situace vypadat po tom 10. lednu a podle nařízení vlády se rozhodneme jak dál," naznačil plány Daniel Černaj, sportovní ředitel MFK Frýdek-Místek, a.s. Jednou z možností bude příprava Valcířů v zahraničí. "Ano, pracujeme i s myšlenkou, že bychom část zimní přípravy absolvovali v Polsku, ale věříme, že se i pro amatérské sportovce od třetí ligy dolů povolí v České republice antigenní testy. Zkrátka, aby se kluci mohli na sezonu dobře připravit v domácích podmínkách," dodal Černaj. V plánu je také soustředění, které bychom měli absolvovat za hranicemi našich severních sousedů.

V PŘÍPRAVĚ S DRUHOLIGISTY

Letošní zimní příprava bude pro mnohé celky z MSFL hodně specifická (vyjímaje B týmy, které vlastně přípravu svých rezerv skoro ani nepřerušily), jelikož jarní část sezony začne již o víkendu 20. - 21. února dohrávkou 17. podzimního kola.

Našim prvním soupeřem v přípravě budou fotbalisté druholigového Prostějova. Duel s Hanáky by se měl dle plánu odehrát na umělé trávě v Olomouci, a to v sobotu 23. ledna od 12.30 hodin. Dále by se Valcíři měli porovnat s dvěma polskými celky - Odrou Wodzislaw a Hutnikem Krakow. Ve středu 10. února bychom měli vyrazit do nedalekého Třince. S týmem známého trenéra Františka Straky by se mělo hrát od 10.30 hodin. No a jak jsme již zmínili, o víkendu 20. - 21. února by pak měla odstartovat třetí liga. Nás by čekal výjezd do Velkého Meziříčí.

FOKAIDIS NA ZKOUŠKU, KONČÍ HYKEL SE ZOUHAREM

První zimní posilu jsme fanouškům představili krátce po Vánocích. Z německého 1.FC Kaan-Marienborn k nám přestupuje čtyřiadvacetiletý záložník Lukáš Duda. Tým Lipiny naopak opouští dvojice Tomáš Hykel a Matěj Zouhar, která se vrací z hostování do mateřského FC Baník Ostrava. "Uvidíme, jak to bude s Robertem Russmannem, který má nějaké nabídky z druhé ligy," prozradil Daniel Černaj. Do přípravy s druholigovým Prostějovem se zapojí ještě záložník Athanasios Nikolaos Fokaidis. "Přípravu pravděpodobně nezahájí ani záložník Michal Skwarczek, u kterého magnetická rezonance odhalila poškození křížového vazu v koleni, takže uvidíme, jak se po konzultaci s našim klubovým lékařem dále rozhodneme," uzavřel Černaj.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram