Pondělí, 14.9.2020

V úterý čeká áčko pohárový souboj s Blanskem

Ve 2. kole MOL Cupu se ve Stovkách střetneme s druholigovým Blanskem. Pohárové utkání se hraje v úterý 15. září od 16 hodin.

Duel frýdecko-místeckých fotbalistů s Blanskem je ve 2. kole MOL Cupu tak trochu ojedinělý. Amatérské týmy totiž musí proti celkům z první a druhé ligy podstoupit povinně testy na Covid-19. Mnoho třetiligových mužstev proto z národního poháru odstoupilo (testy jsou totiž nákladné, ve většině případů se to celkům z nižší soutěže ve vstupném ani nevrátí). "Všichni hráči a členové realizačního týmu, kteří budou v úterý uvedeni v Zápise o utkání, testy již podstoupili a jsou všichni na Covid-19 negativní. Nic tedy nebrání tomu, abychom proti Blansku nastoupili a poprali se tak o postup," sdělil sportovní ředitel MFK Frýdek-Místek, a.s., Daniel Černaj.

Ve 2. kole MOL Cupu se odehrálo již jedno utkání, a to mezi Vrchovinou a Jihlavou. Z těsné výhry 2:1 se radovala Vysočina. Naopak 14 zápasů bylo kontumováno!! Jedná se o tyto zápasy: FK Olympie Březová - FC Hradec Králové 0:3 k., SK Benešov - FK Teplice 0:3 k., SK HS Kroměříž - Slezský FC Opava 0:3 k., Slovan Rosice - FC Zbrojovka Brno 0:3 k., Aritma Praha - Dukla Praha 0:3 k., Loko Vltavín - FK Příbram 0:3 k., FC ODRA Petřkovice - SK Sigma Olomouc 0:3 k., Povltavská FA - FC MAS Táborsko 0:3 k., 1.SC Znojmo - SK Líšeň 0:3 k., FC Hlučín - FK Fotbal Třinec 0:3 k., FK Motorlet Praha - MFK Chrudim 0:3 k., FC Velké Meziříčí - 1.SK Prostějov 0:3 k., TJ Sokol Srbice - FC Sellier & Bellot Vlašim 0:3 k., SK Český Brod - FK Chlumec nad Cidlinou 0:3 k. Hrát se bude dále pouze 12 utkání, což je na fakt, že se jedná o národní pohár, hodně smutné a k zamyšlení.

Oproti našim chlapcům, kterým se v letošní sezoně v domácím prostředí prozatím nedaří, budou na tom se sebevědomím Blanenští určitě lépe. Vždyť naposledy tým trenéra Oldřicha Machaly porazil před krásnou návštěvou 1200 diváků doma ambiciózní pražskou Duklu 1:0. Jak jsme se ale mohli již nesčetněkrát přesvědčit, pohárová utkání bývají úplně jiná, než ta v soutěži. Proti soupeři z jihu Moravy tak nemáme co ztratit.

V týmu Blanska k nám tedy v úterním odpoledni zavítá již výše zmiňovaný trenér Oldřich Machala. Toho si jistě naši fanoušci pamatují z doby, kdy u nás před deseti lety trénoval. Dorazit by měl i útočník Jakub Šašinka, který ve Frýdku-Místku působil v žákovském věku, než pak odešel do Baníku Ostrava. "Po koronavirové pauze jsem trénoval ještě v Příbrami (za kterou v jarní části první ligy nastupoval, pozn. red.), pak jsme se ale nedomluvili a angažmá ukončili. Teď potřebuji hlavně herní vytížení, abych se do toho zase trochu dostal," řekl po příchodu do Blanska Šašinka.

Ten není jedinou posilou z ostravského Baníku v kádru našeho úterního soupeře. Toho před sezonou posílil také třiadvacetiletý křídelník Lukáš Kania, který vloni hrával v druholigových Vítkovicích. Dalšími posilami jsou brankáři Pavel Halouska s Lukášem Maňákem. Obranu vyztužili Dominik Šustr a opavský talent Matěj Helebrand. Do záložní řady přišli David Machalík a Tomáš Vasiljev, do útoku zase Martin Holek, který přestoupil z Německa.

Jak už to ale v pohárových zápasech bývá, trenéři dávají převážně přednost nevytíženým hráčům. Uvidíme tedy, v jakých sestavách se oba celky nakonec objeví. Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Cieslar, kterému na lajnách budou pomáhat Radek Kotík s Radimem Dreslerem. Svazovým delegátem bude Jaroslav Kubíček. Utkání, na které platí jednotné vstupné ve výši 50 Kč, má výkop naplánován na 16 hodinu.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram