Sobota, 22.5.2021

V přípravě jsme pohořeli na koncovce

Přípravné utkání s divizním Frýdlantem rozhodla nejen špatná produktivita, ale také i výborný výkon domácího brankáře.

Škoda, že celý zápas provázel déšť. I tak si ale diváci, kteří našli cestičku na frýdlantský stadion, zápas určitě užili. Nakonec sice tým trenéra Jana Žižky s divizním celkem prohrál, kdyby však proměnil alespoň půlku svých příležitostí, nemuselo tak tomu být.

Lepší vstup do zápasu měli hráči s příčným pruhem přes prsa (Valcíři jsou do konce sezony, která končí až na konci června, stále pod hlavičkou frýdecko-místeckého MFK). Po čtvrthodině hry se snažili domácí o rozehrávku od jejich gólmana, přišla chyba, kterou bohužel Jakub Teplý potrestat nedokázal. Na druhé straně jsme se chyby v defenzívě nevyhnuli ani my, i zde zakončující Velička nemířil přesně mezi tři bílé tyče.

Další tutovka z naší strany přišla v 18. minutě. Teplý po své hlavičce už málem zvedal ruce nad hlavu, jenže frýdlantský čaroděj v brance, nám všem známý Ondřej Prepsl, vytáhnul parádní zákrok a míč poslal na roh.

A tak udeřili domácí. Ve 34. minutě se po centru ze strany dokázal na první tyči prosadit Velička – 1:0. O pět minut později zahrával z levé strany Wludyka standardní situaci a Švrček hlavou byl u míče přeci jen o chlup dříve než brankář Střálka. Oba hráči museli následně střídat, gólman Valcířů opustil hřiště dokonce na nosítkách a následně celý areál v sanitce. „Adam má po všech vyšetřeních, která naštěstí neprokázala žádná zlomená žebra a podobně. Je sice potlučený, ale měl by být brzy v pořádku,“ sdělil v podvečer po utkání trenér Jan Žižka.

A jelikož se docela rozpršelo, ukončil hlavní rozhodčí zápasu Tomáš Boráň první půlku o něco málo dříve.

Do druhé půle poslal trenér Žižka na plac tři nové hráče. A jeho svěřencům se podařilo srovnat s domácím celkem skóre. V 52. minutě předvedl nádhernou individuální akci Adam Varadi, který tentokráte nastoupil na kraji obrany. Při průniku do velkého vápna si vyškolil domácího zadáka a levačkou poslal míč přesně k tyči – 2:1. O jedenáct minut později mohlo být srovnáno, ale Prepsl vychytal v dobré pozici střídajícího Šebu. V 67. minutě bylo už přeci jen srovnáno. Hottek poslal do šestnáctky soupeře dlouhý balón, domácí stačili ještě odvrátit k Hladíkovi, který si míč posunul na pravou stranu hřiště a křižnou ranou na vzdálenější tyč srovnal průběžný účet zápasu – 2:2.

Valcíři byli nadále při chuti. V 73. minutě se u gólu Teplého pískalo jeho postavení v ofsajdu, ale mega tutovku neproměnili hosté o tři minuty později. Opravdové fotbalové lahůdce chybělo jen přesné zakončení. Míč putoval po ose Šeba – Hladík, který poslal míč na zcela volného Avetisjana. Ten nejprve pálil do domácího gólmana, dorážku následně zase poslal vysoko nad.

A tak přišel opět trest. V 80. minutě fauloval brankář Sýkora v pokutovém území domácího Kučeru a z následné penalty se nemýlil Wludyka – 3:2. Pět minut před závěrečným hvizdem se pak Frýdlantští prosadili ještě jednou, když si na Wludykův roh naběhnul Soukup, který tak upravoval na končených 4:2 pro domácí celek.

„Jsou to sice přípravné zápasy, ale pokud máte nastavenou nějak hlavu a máte fotbal rádi, tak i když jde v uvozovkách jen o přátelák, tak jej chcete vždy vyhrát. U nás je to stále jedna a ta samá písnička. Dokážeme si vytvořit deset dvanáct vyložených příležitostí a z toho dáme jen dvě nebo tři branky. Když to vezmu dnes, tak po půlhodině hry to mohlo být klidně tři nula pro nás a zápas se určitě vyvíjel pak zcela jinak. V té chvíli jsme domácí k ničemu nepustili. Ty góly přišly po nesmyslných chybách, kdy u první branky jsme nechali projít jejich hráče přes dva naše a u té druhé tam byl pozdě náš gólman,“ štvalo při hodnocení trenéra Žižku. „Po půli jsme dokázali srovnat na dva dva a přišly i další naše šance. Místo abychom je dorazili, tak uděláme zbytečnou penaltu a necháme Frýdlant vyhrát. Pro diváky to bylo ale určitě dobré utkání, padlo šest branek, mě však tlačí bota někde jinde. Pokud nebudeme své šance proměňovat, tak budeme prohrávat s kýmkoliv,“ dodal hostující kouč.

1.BFK FRÝDLANT n. O. - MFK FRÝDEK-MÍSTEK, a.s. 4:2 (2:0)
Branky:
34. Velička, 39. Švrček, 80. Wludyka (pk), 85. Soukup – 52. Varadi, 67. Hladík. Rozhodčí: T. Boráň – O. Boráň, Tvardek. ŽK: 32. Klejnot (FM).