Středa, 16.9.2020

V poháru končíme, Blansko rozhodlo v nastaveném čase

Byli jsme blízko překvapení, leč ne vždy se věci vyvíjí tak, jak by si každý lipinský fanda přál. Favorizované Blansko jsme nakonec z poháru nevyřadili, Valcíři se ale rozhodně nemají zač stydět.

Trenér Michal Hubník se pro pohárový duel s Blanskem rozhodl některé své hráče pošetřit. Na trávník se tak nedostali brankář Bárta, dále pak ještě Kebísek, Dudek, Zapalač a Žondra. Na poslední chvíli došlo ještě ke změně v sestavě, kdy Hladíka nahradil na kraji zálohy Teplý.

A tak letošní trochu podivný národní pohár mohl začít. Teda, začít. Ještě dříve museli kluci absolvovat povinné testy na Covid-19, což byla podmínka naší účast v poháru a zápasu proti mužstvu z profesionální soutěže (F:NL). Do druhého kola MOL Cupu tak kvůli odmítnutí této podmínky nenastoupilo hned 16 celků (v 1. kole to byly 4)! Když pak dojdeme všichni k závěru, jakým způsobem byli Valcíři vyřazeni, nabízí se tu přímo řečnická otázka... Má tohle všechno vůbec smysl?

Valcíři se do souboje pustili s velkým odhodláním. "Kdybychom jsme s tou lehkostí, se kterou dnes kluci do zápasu nastoupili, odehráli ty naše předešlé dvě domácí utkání, tak bychom určitě museli uhrát daleko lepší výsledky," pokyvoval hlavou domácí trenér.

Ten už po posledním domácím mistrovském zápase říkal, že vše je o hlavách hráčů. "Před střetnutím jsem klukům v kabině říkal, aby do zápasu šli s uvolněním, aby zase měli radost z fotbalu. Takto jsme jim to v hlavách nastavili a myslím si, že to kluci pak na hřišti plnili. Snažili jsme dobře kombinovat a udržet balón. Jenže soupeř, hrající druhou ligu, tak byl hodně nepříjemný, perfektně dokázal otáčet těžiště hry kde měli volné hráče. Kluci však zápas dobře odbránili a odcouvali. Hodně nám pomohl návrat Petra Literáka do sestavy, který si tu obranu řídil. Z toho pohledu to byl určitě zajímavý zápas. V první půli měl více ze hry ale náš soupeř," připustil Hubník.

První poločas vyhrálo Blansko 1:0, když se devět minut před přestávkou poprvé v zápase prosadil Přerovský. Druhá půle už byla o něčem jiném. Valcíři zvýšili své odhodlání s výsledkem něco udělat a v 58. minutě bylo zásluhou Denise Dziuby srovnáno. Dziuba v té chvíli pobýval na hřišti pouhých sedm minut, když chvíli předtím střídal mladého Šebu.

"Ve druhém poločase jsme byli určitě hodně vyrovnaným soupeřem, ba co víc, v některých pasážích i lepší. Byli jsme rychlí a přímočaří. Chybělo ale to fotbalové štěstíčko, abychom se více gólově prosadili. Pak jsme dostali v samém závěru hodně nešťastný gól. Ano, byl to faul, to nepopírám, ale určitě to nebylo ještě ve vápně. Pískala se penalta.... co můžeme proti tomu dělat. To je spíš teď otázka na někoho jiného, aby tuhle situaci řešil. I po tom gólu na 1:2, jsme se neustále snažili o vyrovnání. Poslali jsme na hrot vytáhlého Straňáka. Lítalo to tam po brankové čáře, Kubovi Teplému se bohužel nepodařilo v pádu vyrovnat," mrzely našeho trenéra situace z konce střetnutí.

Blansko tak díky "darované" penaltě, kterou proměnil Přerovský, postupuje do dalšího kola MOL Cupu a my mu k tomu blahopřejeme. "Kluci každopádně dnes ukázali, že fotbal hrát umí, ale potřebují pracovat s hlavou. Věřím, že se od tohoto zápasu mohou odrazit, a že se jim v dalších utkáních bude dařit," uzavřel hodnocení Michal Hubník.

A jak zápas hodnotil dvougólový střelec soupeře Daniel Přerovský? „Byl to opravdu těžký zápas. Hrálo se na relativně malém hřišti, což domácím vyhovovalo. My jsme sice v úvodu zápasu měli nějaké šance, ale pak přišel tlak domácích. Ten se nám podařilo utnout až tím vstřeleným gólem," řekl po utkání Přerovský, který dále pokračoval: "Ve Frýdku hraje spoustu zkušených hráčů. Hrají stabilně třetí ligu, nebyl to jednoduchý soupeř," dodal. K hodně distutovanému zákroku na Pavola Ilka sdělil: "Nakopl jsem dlouhý míč na Paľa, ten si to stáhl dovnitř a na hranici vápna došlo k faulu. Za mě to byla penalta, byť domácí trochu protestovali. Bylo to pro nás vysvobození, těžko říct jak by to dopadlo, kdyby to šlo do prodloužení."

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - FK BLANSKO 1:2 (0:1)
Branky:
58. Dziuba - 36. a 91. Přerovský (druhá z pk). Rozhodčí: Cieslar - Kotík, Dresler. ŽK: Literák, Russmann, Varadi, Dziuba - Přerovský. Diváci: 314.
Frýdek-Místek: Zouhar - Hammer, Literák, Skwarczek, Russmann - Teplý, Fokaidis (91. Straňák), Bzirský, Hykel - Šeba (51. Dziuba), Varadi. Trenér: Michal Hubník.
Blansko: Maňák – Šustr (77. Ilko), Huška, Helebrand, Klusák - Bartolomeu, Lahodný (71. Žák), Kopičár (46. Buchta), Přerovský - Machalík - Holek (46. Šašinka). Trenér: Oldřich Machala.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram