Čtvrtek, 8. 10. 2020

V dohrávce porážíme Rosice

Utkání 8. kola MSFL se v původním termínu kvůli podmáčenému terénu na stadionu ve Stovkách neodehrálo. A tak se musel najít náhradní termín. Ve středu 7. října jsme tedy vyzvali tým Rosic znova a díky dvěma přesným zásahům Kuby Teplého a gólu Martina Bzirského, porážíme soupeře 3:1.

Ještě než se dohrávané střetnutí 8. kola MSFL začalo, musel domácí trenér řešit složení základní sestavy. Z té totiž již dříve vypadli Kebísek, Varadi a šutér Žondra. Po utkání ve Zlíně na marodku přibyl ještě kapitán Petr Literák. A tak se do stoperské dvojice ke Straňákovi posunul Skwarczek, v záložní řadě dostal od úvodní minuty příležitost Bzirský.

Už ve 4. minutě zahrával rohový kop Zapalač a Straňákova hlavička jen o chlup minunal rosickou branku. A tak se Valcíři dočkali o čtvrthodinu později. Hostující Dobrovodský otálel ve vlastním pokutovém území s odkopem, až jej předskočil Teplý, který byl následně rosickým záložníkem faulován. Pískala se tedy penalta. Míč si vzal Kuba Teplý a i když mu gólman Zádrapa směr jeho střely vystihnul, balón skončil přeci jen v síti - 1:0.

O chvíli později zahrozili také hosté. Dobrovodský uvolnil Filu, kterému včasným vyběhnutím zneškodnil šanci brankář Bárta. Vzápětí naštěstí neuspěl ani hlavičkující Zezula, jehož pokus skončil vedle pravé tyče naší branky. Do konce prvního poločasu pak hrozili už jen Valcíři. Sedm minut před přestávkou vletěl do soupeřovy šestnáctky Fokaidis, jeho následná střela pravačkou mu ale nesedla tak, jak by si řecký záložník přál. Krásnou akci předvedli domácí hráči ve 40. minutě. Dziuba vybojoval důrazem míč na vlastní polovině, krásným pasem za hostující obranu našel naběhnutého Bzirského a ten umístěnou ranou k tyči upravoval na 2:0.

Poločasová bouřka v hostující kabině nejspíš hráčům Slovanu pomohla, jelikož Rosičtí začali být po změně stran přeci jen aktivnější. Zabrzdit je sice mohla hlavička střídajícího Hladíka, která po Zapalačově centru skončila pouze na tyči. V 62. minutě založili hráči Slovanu rychlou akci, Fila se dostal za naší obranu a přízemní střelou propálil brankáře Bártu - 2:1. Blízko vyrovnání byli hosté v 77. minutě, kdy proti krásné ráně střídajícího Sedláčka musel vytáhnout ještě povedenější zákrok frýdecko-místecký gólman. Rozhodnutí nakonec padlo v 86. minutě. Skwarczek zahrával z levé strany rohový kop, k zakončení se dostal kanonýr Teplý, který s notnou dávkou štěstí přeci jen procedil míč za záda rosického brankáře - 3:1.

Rosičtí patří sice k hodně nepříjemným soupeřům, přesto Valcíři s nimi ani v šestém vzájemném zápase neprohráli (bilanci máme 5 výher a 1 remízu při skóre 15:2).

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - FC SLOVAN ROSICE 3:1 (2:0)
Branky:
19. a 86. Teplý, 40. Bzirský - 61. Fila. Rozhodčí: Hubený - Líkař, Žurovec. ŽK: Dziuba, Straňák - Pazourek, Kugler, Černý, Minárčik, Drbal (Čejka - asistent trenéra). Diváci: hráno bez diváků.
Frýdek-Místek: Bárta - Dudek, Skwarczek, Straňák, Russmann - Bzirský, Dziuba (55. Hladík) - Hykel (84. Jurga), Fokaidis, Zapalač (89. Siedlok) - Teplý (90. M. Merta). Trenér: Jan Žižka.
Rosice: Zádrapa - Černý, Zezula, Drbal, Vítámvás (79. Praks) - Dobrovodský (57. Sedláček), Selinger, Kugler ml. (83. Minárčik), Pazourek (57. Kršák) - Fila, Novák. Trenér: Michal Kugler st.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram