Sobota, 12.9.2020

Uničov s chutí pálil i ve Stovkách

Na střeleckou formu uničovských fotbalistů narazili také i Valcíři. Ti od Hanáků inkasovali šest branek, čtyři z nich jim vstřelil Krč.

Ambrozek, Komenda, Krč – tohle je teď útočná síla uničovského celku. Všichni tři se totiž zasloužili o 19 branek z celkových 26, co náš sobotní soupeř v dosavadních sedmi podzimních kolech nastřílel. Hosté o svém vítězství ve Stovkách rozhodli prakticky již po půlhodině hry.

Přiznám se, že ani nevím, kdy naposledy svítil ve Stovkách v poločasové přestávce nepříznivý stav 1:5. Uničovu k takovému luxusnímu náskoku stačilo pouhých patnáct minut. První gól vstřelil soupeř v 11. minutě, ve 36. se už hosté radovali popáté. „Uničov ukázal svou obrovskou kvalitu, v kádru má hodně šikovné hráče. Prakticky využili všechny naše chyby, co jsme jim nabídli. Dali opravdu krásné góly po našich hrubých chybách. I proto jsme prohráli. Ale je nám všem jasné, že takto vysoko doma prohrát, to se nesmí stávat,“ připustil domácí trenér Michal Hubník.

Toho mrzel především začátek střetnutí. „Úvod jsme opět neměli špatný, soupeře jsme zatlačili. Přišly i šance Dziuby s Hyklem, ale je to zkrátka ta samá písnička, co byla v minulém domácím zápase. Kdybychom vedli jedna nula… jenže my naopak dostaneme rychlé dva góly. Sice pak dáme kontaktní branku, ale pak nám hosté během pár minut dají další tři góly a bylo po zápase,“ mrzelo Hubníka. "Pro nás bylo hodně důležité, že Kali (brankář Marek Kalina, pozn. red.) chytil domácím tu první šanci," oddechl si uničovský trenér Dušan Žmolík.

Po změně stran už mohl soupeř zvolnit, náskok měl totiž luxusní. „Klukům jsem v šatně řekl, že se musíme pokusit výsledek nějak zvrátit. Že nemá smysl teď řvát, ale ať si každý sáhne do svého svědomí. Jak na hřišti působí, jak hraje, ale ať pro ten lepší výsledek něco ve druhém poločase udělá,“ prozradil taktické plány do druhého dějství domácí trenér. „Nějakým způsobem jsme drželi míč, ale soupeř měl natolik velkou kvalitu, a navíc i sebevědomí. My chtěli dát brzy kontaktní branku, jenže šance jsme si moc nevytvářeli. Chyběla tomu hlavně přesnost v předfinální fázi, kdy nás soupeř dobře četl,“ uzavřel hodnocení Michal Hubník. "Ve druhé půli jsme tam měli chvilku hluchou pasáž. Ale před zápasem jsme si řekli, že budeme hrát vysoko a potvrdili jsme, že výsledky proti Jihlavě nebo Otrokovicím nebyly náhoda," řekl po zápase spokojeným hlasem čtyřgólový střelec hostí Aleš Krč. "Přesně takovým fotbalem se chceme prezentovat. Je to jenom o nás, jestli tam ty góly dotlačíme. Tabulku střelců nesleduji, ale je příjemné slyšet, že máme nejlepší útok soutěže. Vždycky práci týmu zužitkuje ale někdo jiný, je jedno, kdo ten gól dá. Kromě zápasu se Sigmou jsme šance pokaždé měli," dodal k hodnocení uničovský trenér Žmolík

No, snad ty podzimní domácí nezdary zlomíme už v úterý, kdy nás čeká pohárové střetnutí s druholigovým Blanskem. Hraje se ve Stovkách od 16 hodin.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – SK UNIČOV 2:6 (1:5)
Branky:
22. Hykel, 77. Skwarczek – 11., 24., 36. a 63. Krč, 21. Vichta, 33. Komenda. Rozhodčí: Kolář – Kulička, Páral. ŽK: Bača (U). Diváci: 321.
Frýdek-Místek: Bárta – Russmann (81. Dudek), Dziuba, Straňák, Zapalač – Skwarczek, Fokaidis – Teplý, Bzirský (46. Varadi), Hykel – Žondra. Trenér: Michal Hubník.
Uničov: Kalina – Svoboda (69. Vailjev), Ambrozek, Vichta (71. Vybíral), Komenda, Kasal, Bača (79. Kamas), Krayezl, Krč, Můčka, Koutný. Trenér: Dušan Žmolík.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram