Středa, 22.7.2020

Účastník předkola Ligy mistrů nad naše síly

Přípravné utkání s účastníkem předkola Ligy mistrů skončilo nakonec přesvědčivým vítězstvím favorita. Jak jsme ale již předeslali, pro náš tým byla obrovská čest, že jsme se mohli s 30ti násobným mistrem Maďarska popasovat.

Škoda, že se nám při předzápasovém rozcvičení zranila druhá letní posila, navrátilec Dan Ožvolda. „Dana při rozcvičce píchlo v zádech, nechtěli jsme nic riskovat, takže jsme do sestavy posunuli mladého Siedloka,“ prozradil náhlou změnu v základní sestavě Valcířů trenér Michal Hubník.

To při pohledu na soupisku našeho soupeře se nejméně našim mladým hráčům musela roztřást kolena. Ferencváros měl například mezi tyčemi oba reprezentační gólmany. Dénes Dibusz reprezentoval Maďarsko v 9 případech, po změně stran jej nahradila čerstvá letní posila Adám Bogdán. Ten má na svém kontě pro změnu 20 reprezentačních startů. První půli odehráli naši hráči velmi dobře. „Troufnu si říct, že to byl z naší strany kvalitní výkon, kdy jsme vlastně mohli jít po pěkných akcích do vedení. Ale i Bartič (brankář Michal Bárta) nás v brance držel. Odchytal super poločas. V něm jsme měli ještě dostatek sil, poctivě jsme hráli jako tým v bloku, opravdu dobrý poločas z naší strany,“ komentoval průběh první pětačtyřicetiminutovky, kterou soupeř vyhrál 1:0, trenér Michal Hubník.

Druhá půle již byla o něčem jiném, ale není tomu divu. Kouč soupeře Sergej Rebrov poslal na hřiště zcela odlišnou jedenáctku, my střídali pouze v brance, kdy Bártu vystřídal mladý Zouhar. „Bylo vidět, že nám postupně odchází síly. Hlavně v období po 55. minutě, kdy kluci hráli neustále bez míče,“ podotkl Hubník. Domácím se podařilo po změně stran osmkrát skórovat. Dařilo se především útočníkovi z Pobřeží Slonoviny. Franck Boli, který do FTC přišel z norského Stabaeku, dal hattrick za dvaatřicet minut. To jeho spoluhráči, devatenáctiletému záložníkovi Regó Szánthóvi stačilo na tři branky dokonce o sedm minut méně. „Bylo znatelné, že na nás soupeř vyměnil kompletní sestavu. Ta převaha byla pak markantní. Soupeř tam měl spoustu místa. Pro kluky to byl ale velice poučný zápas. Hlavně pro naše mladé hráče, kteří nastoupili od začátku. Musím říct, že třeba Packo s Dudkem odehráli fakt dobrý zápas, mile mě překvapili. Ferencváros hraje už za tři týdny předkolo Ligy mistrů, kdy budeme mít zase příležitost, si zahrát proti tak věhlasnému soupeři. Pro nás to je fakticky velká odměna,“ uzavřel hodnocení kouč Michal Hubník.

FERENCVÁROSI BUDAPEST (H) - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 9:0 (1:0)
Branky:
46., 56. a 78. Boli, 60., 66. a 75. Szánthó, 64. a 83. Tokmac, 26. Ramadan. Rozhodčí: 17. Literák (FM).
FTC (1. pol.): Dénes – Lovrencsics, Frimpong, Dvali, Csontos – Somália, Sigér – Isael, Škvarka, Varga – Ramadan. (2. pol.): Bogdán – Botka, Blazić, Iynbor, Heister – Csonka, Haratin – Szánthó, Katona, Tokmac – Boli. Trenér: Sergej Rebrov.
Frýdek-Místek: Bárta (46. Zouhar) – Koňařík, Literák, Packo, Dudek (Bystřičan) – Skwarczek, Bzirský – Varadi, Siedlok, Hajnoš – Žondra. Trenér: Michal Hubník.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram