Úterý, 23.2.2021

Třetiligoví Valcíři opustili stadion ve Stovkách

Pro mnohé příznivce frýdecko-místeckého fotbalu naprosto nepochopitelná věc, avšak pravdivá realita dnešních dní. Více v článku, který si lidé mohli přečíst v úterý 23. února 2021 v příloze Frýdecko-místeckého a třineckého deníku.

NÁZEV ČLÁNKU
Cítíme se jako cizinci. Třetiligoví Valcíři opouští Stovky a jdou do Vratimova

ZDROJ
Frýdecko-místecký a třinecký deník (jeho úterní příloha)

VYDÁNO
Úterý 23. února 2021

AUTOR ČLÁNKU
Petr Sobol - sportovní redaktor Deníku

Frýdek-Místek - Fotbalisté Frýdku-Místku řeší velký problém. Ten vyústil tak daleko, že třetiligový tým bude hrát své jarní zápasy MSFL v nedalekém Vratimově.

Valcíři ve Stovkách? Ne, minimálně na jaře to platit nebude. Ve Frýdku-Místku se totiž objevil nečekaný spor, který zatím nemá řešení.

Do čela akciové společnosti se v zimě dostalo nové vedení se statutárním ředitelem Janem Lokajem, jenž chtěl co nejrychleji najít společnou řeč se spolkem, který pod sebou má mládež. „Už před Vánocemi jsem se sešel s panem Mamulou, který mi měl dodat dokumenty o spolupráci. Urgoval jsem ho, ovšem místo toho jsme na začátku února dostali dopis, že s námi ukončují status přidruženého klubu,” kroutí nechápavě hlavou Lokaj. „To mě nutí si myslet, že dospělý fotbal chtějí vyštvat ze Stovek,” dodal.

Důvody, proč takto vedení spolku jedná, Lokaj dosud nezná. „Můžu se jen domnívat, proč tomu tak je. Čerpají dotace a možná se bojí, že si něco z toho budeme nárokovat. Podle mě to vnímají byznysově,” přemýšlí statutární ředitel Valcířů.

Tady se letos třetí liga už hrát nebude.

Lokaj se v prosinci sešel také s vedením města, která je v tomto příběhu třetím významným subjektem. „Dostali jsme od nich tři úkoly. Majetkovou strukturu jsme vyjasnili už v prosinci. Potom ale potřebujeme dojednat formu spolupráce a dohodu mezi námi a spolkem. Jenže k tomu potřebujeme spolek a ten s námi nekomunikuje,” uvedl Lokaj. Třetím bodem je vyřešení nájemní smlouvy ve Stovkách. Lokaj však dosud žádnou nájemní smlouvu nedostal a může tak vycházet pouze z toho, co bylo nabídnuto předchozím akcionářům. „A to nebylo vůbec výhodné. Spolek požadoval vysokou cenu. I Karviná a Opava, které mají podstatně lepší areály, platí méně. Taková smlouva je pro nás neakceptovatelná,” dodal Jan Lokaj.

Vedení fotbalových Valcířů by jednat chtělo, jenže nemá s kým. "Prioritou musí být, aby hráči akademie, kteří jsou tady vychovávaní, měli možnost a šanci nastupovat i na kvalitní úrovni. To byla má priorita. Když město podporuje fotbal, tak má mít zájem na tom, aby spolu kluby spolupracovaly. Já zájem mám, snažím se zjistit, jaký je zájem města, ovšem zájmy spolku jsou bohužel asi jiné," shrnul svůj pohled Lokaj.

VŠECHNO JE PRYČ

Současné dění tak muselo mít jedno východisko - pokud se jarní část MSFL nakonec rozjede, tak Valcíři své domácí zápasy nebudou hrát ve Stovkách, ale ve Vratimově. "A během toho budeme řešit, co dál. Pořád jsme z Frýdku-Místku a nechceme odsud odejít natrvalo. Odcházíme krátkodobě a věříme, že se vše vyřeší," doufá Lokaj. Aktuální situace však moc optimisticky nevypadá. "Bohužel to došlo až tak daleko, že naše tréninkové věci ani vybavení ve Stovkách už nemáme. Všechno je pryč, cítíme se tam jako cizinci, které tam nechtějí," uzavřel Lokaj.

FOTBALOVÝ AREÁL VE VRATIMOVĚ PROCHÁZÍ REKONSTRUKCÍ

Město Vratimov postavilo před nedávnem hřiště s umělým trávníkem třetí generace, které vzniklo na místě původního škvárového hřiště ve sportovním areálu u koupaliště. Předmětem rekonstrukce bylo i dobudování oplocení hřiště, část přístupového chodníku k ZŠ a v lednu tohoto roku město provedlo rekonstrukci osvětlení hřiště, aby mohlo také sloužit, zejména v jarní přípravě. V tomto roce budou dále provedeny nezbytné terénní úpravy a místní fotbalisté by měli k užívání dostat i zcela nové zázemí (šatny, kanceláře, sprchy). "Podle našich informací se dále chystá druhá etapa rekonstrukce, kdy by se měl dělat na hlavním hřišti nový travnatý povrch. Úpravou by měla projít i stávající hlavní tribuna, takže ten areál tam bude minimálně na druholigové úrovni."

Stadion FC Vratimov. Snímky: archiv Deník
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram