Sobota, 5.12.2020

Trenér Žižka vytipovává případné posily

Jednou z herních příprav po koronavirové pauze bylo utkání s divizním Frenštátem pod Radhoštěm, které se odehrálo na umělé trávě ve Viganticích.

V rodišti útočníka Milana Baroše nebo obránce René Bolfa jsme v pátečním podvečeru vyzvali na zteč divizní celek SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm. Trenér Jan Žižka toto střetnutí bral jako jednu z možností, jak si vyzkoušet případné adepty na třetiligový dres Lipiny. Naprostá většina hráčů stávajícího kádru Valcířů tak dostala volno, do hry z podzimního kádru zasáhla pouze trojice Dudek, Dziuba a útočník Teplý.

V utkání, ve kterém konečný výsledek nebyl až tak důležitý, se hráči ve frýdecko-místeckém drese ujali do poločasu dvoubrankového vedení. O nadějný náskok jsme ale po změně stran přišli a nakonec s Frenštátem kombinovaný tým prohrál 2:4.

"Co se týče samotné hry, tak s prvním poločasem panuje u nás spokojenost. Nebylo to sice úplně top, ale jelikož takováto sestava nastoupila spolu vůbec poprvé, tak hra měla dobré parametry. Bylo tam spoustu situací, které mohly vyústit v další vstřelené branky, bohužel je kluci nepřidali," řekl k první pětačtyřicetiminutovce trenér Valcířů Jan Žižka.

To výkon hráčů, kteří dostali příležitost po změně stran frýdecko-místeckou lavičku vůbec neuspokojil. "Tam jsem hrubě nespokojen," čertil se Žižka po zápase. "Hlavně s naší hrou a vůbec nasazením. Navíc jsme v rozmezí 65. a 80. minuty čtyřikrát inkasovali. Tohle se týmu nesmí stávat, i když jasně, bylo v něm hodně nových a mladých hráčů. Ale nemůžou někteří takto bojovat o lipinský dres," dodal náš kouč.

SK BESKYD FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 4:2 (0:2)
Branky:
Žák 2, Mičkal, vlastní - Teplý, Šeba.
Frýdek-Místek: Müller - Dawid (46. Pavela), Bányácski, Rakovcij, Dudek (46. Hammer) - Dziuba (46. Jurga), Glembek - Klejnot (46. Klejnot), Šeba, Chlopek - Teplý (46. Psota). Trenér: Jan Žižka.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram