Úterý, 18.8.2020

Trenér Hubník si začátek soutěže pochvaluje

K parádnímu úvodu řekl: „Po utkání byl celý tým šťastný, jak jsme zápas na Viktorce zvládli. Máme ze dvou venkovních zápasů šest bodů, to musíte být maximálně spokojený."

Zatímco utkání s béčkem Olomouce se odehrálo na hlavním stadionu prvoligového A týmu, které bylo nejen opticky, ale i vůbec, dostatečně široké. To zápas v Otrokovicích byl tomu zcela opačný. „Domácí Viktorie je hodně nepříjemným soupeřem, a to i tím, že oni mají doma extrémně malé hřiště," začíná s hodnocením pátečního duelu trenér Michal Hubník.

„Věděli jsme, že to tady bude o důraze a soubojích. Až pak budou rozhodovat fotbalové věci, jak je budete na tom malém prostoru řešit. My jsme ale v prvních deseti minutách splnili snad vše. Dávali si míč rychle od nohy a po krásné akci se ujali vedení," těšilo našeho trenéra.

Vedoucí branku vstřelil již po třech minutách hry Libor Žondra. A byl to znovu on, který měl podíl také na naší druhé vstřelené brance, když jej domácí zadák v pokutovém území fauloval. „Bylo důležité, že jsme po prvním gólu nepřestali hrát, vytvořili jsme si tlak, ze kterého pak vyústila penalta. Žondra je natolik šikovným hráčem, že si tam dal nohu a soupeř jej podkopl," řekl Hubník.

Nařízenou penaltu pak Varadi s přehledem proměnil. „De facto bylo po zápase. Pak už to bylo takové rozkouskované, byly tam zákeřnosti, nechci doslova říct, že to byla válka, ale z obou stran to už nemělo takový ten fotbalový drajv. My pak čekali na třetí branku, kterou jsme dali na začátku druhé půle. Poté jsme mohli do hry nasadit naše mladé hráče, aby si vyzkoušeli třetí ligu. Jak se tam hraje, jak je důrazná, a tak. Pro tyto mlaďochy obrovská škola," dodal Hubník.

Utkání v Otrokovicích nedohrál náš nejlepší podzimní střelec – Libor Žondra. Ten se zranil právě při penaltovém zákroku v 10. minutě. Stejný počet minut ještě na hřišti vydržel, poté jej ale ve hře nahradil naopak již uzdravený Jakub Teplý. „Doufáme, že to u Libora nebude nijak vážné. Měl to bolestivě nakopnuté, hned po vystřídání to místo ledoval. Šanci tak zase dostal Kuba, který po delší době hrál déle než poločas," uzavřel hodnocení zápasu kouč Michal Hubník.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram