Pátek, 9.10.2020

Straňák: Hrát vedle Petra Literáka je pro mě obrovská škola

Ve své mladé fotbalové kariéře působil doposud obránce Dominik Straňák ve své slovenské domovině. Frýdek-Místek je vlastně jeho první zahraniční štací. Málokdo ale ví, že stadion ve Stovkách není pro čerstvě 21-letého zadáka až úplnou neznámou. S Nitrou U19 zde totiž v červnu 2017 získal Československý pohár, když na penalty hráči zpod Zobora porazili pražskou Spartu.

V sestavě Valcířů se mladý slovenský obránce ihned zabydlel. Skoro dvoumetrový zadák nechyběl na hřišti ani minutu a byl rovněž i u středečního vítězství našeho týmu nad Rosicemi.

Jak bys, Dominiku, okomentoval naše středeční střetnutí s Rosicemi?

Tak hlavně v prvním poločase jsme hráli dobrý fotbal. Dařilo se nám držet míč a navíc jsme soupeři vstřelili dva góly. Ten druhý poločas soupeř hru více otevřel. Zprvu byli zalezlí, ale pak začali být více odvážní a hrozili spíše po brejkových situacích, ze které nám dali i branku. Pak jsme se trochu museli o výsledek obávat, naštěstí jsme v závěru přidali třetí gól. Já osobně jsem si oddechl. Ztráta bodů by mě hodně mrzela.

Té inkasované branky je určitě škoda, jelikož jsme dlouho soupeře do nějakých vážnějších šancí nepouštěli...

Určitě by bylo fajn, kdyby se nám podařila uhrát další nula vzadu. Ona totiž vždy potěší. Navíc ta branka přišla po našem rohovém kopu, asi jsme měli reagovat dříve, třeba i taktickým faulem na polovině hřiště. Každopádně jsme moc rádi, že jsme konečně dokázali prolomit tu smůlu a doma poprvé vyhráli.

I proto je obrovská škoda, že tohle vítězství nemohli diváci ve Stovkách vidět na vlastní oči...

Přesně tak, to je velká škoda. Určitě by měli radost, že se nám doma konečně podařilo vyhrát. Teď to je třeba potvrdit v zápase s Hlučínem.

Proti Rosicím nám chybělo několik hráčů základní sestavy. Jak bylo těžké nahradit v zadních řadách zkušeného kapitána Petra Literáka?

Přiznám se, že mě, jako mladému hráči, se vedle takto zkušeného fotbalisty hraje velice dobře. On má velké zkušenosti, velice dobře si řídí tu obrannou čtveřici, pořád mě nutí do komunikace. Opravdu, hrát vedle Fituse (pozn. red. Petra Literáka), je pro mě obrovskou školou.
Pozn.: mimochodem oba naši hráči měli v těchto dnech narozeniny, čímž jim oběma přejeme hlavně zdraví.

Ve Frýdku-Místku už nějaký ten čas působíš, stačil ses tu již poohlédnout? Co říkáš na město, stadion, na spoluhráče v kabině?

Tak nešel jsem do až tak neznámého prostředí pro mě, jelikož jsem tady hrál s Nitrou o Československý pohár proti Spartě. Musím ale říct, že je tady perfektní zázemí, určitě klub patří minimálně do té druhé ligy. V kabině se cítím v pohodě. Máme to solidně namixované staří vs. mladí.

Poznal jsi tedy něco z okolí stadionu?

Já moc ani ne, jelikož bydlím v Havířově, takže toho času na poznávání moc nemám. Ale neříkám, že jsem se po Frýdku-Místku neprošel, líbí se mi tady.

Foto: Jan Tauber
Dominik STRAŇÁK (vpravo) - mistr Slovenska s FC Nitra v sezoně 2016/17
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram