Neděle, 20.9.2020

Špatný začátek druhé půle nás stál lepší výsledek

Krátce po pohárovém zápase s Blanskem došlo v našem týmu ke změně na trenérském postu, kdy se do Stovek vrátil Jan Žižka. „Tak samozřejmě, že mě potěšilo, že mě vedení Frýdku znovu oslovilo, abych převzal třetiligový A tým. Pro nás všechny je to nejen obrovská zodpovědnost, ale také i velká výzva. K samotnému klubu máte nějaký citový vztah, chcete mu pomoci. Přeji si, abychom hráli co nejvýše a fotbal se lidem líbil,“ řekl krátce po svém návratu na frýdecko-místeckou lavičku kouč Jan Žižka.

Domácí začali utkání sérií několika standardních situací, které si však hráči v bílomodrých dresech pohlídali. Poté už ale převzali otěže zápasu Valcíři, kteří mohli o sobě dát poprvé vážněji vědět v 8. minutě, kdy Hykel posunul míč na levou stranu k Varadimu a kdyby si po jeho centru špitnul Teplý na Žondru (ten míč lehce tečoval), mohl si náš kanonýr nejspíš připsat další branku v sezoně. V 11. minutě byl blízko gólu Zapalač, který chvíli váhal, co s míčem má udělat, aby následně napřáhnul levačkou a balón se odrazil od břevna zpátky do pole. Ani na začátku 18. minuty nám ještě nepřálo štěstí, když pokus Teplého prolétl jen těsně kolem levé tyče Jíchovy branky.

O sedm minut později už to našim chlapcům přeci jen vyšlo. Na pravé straně se dostal k míči Hykel, centrem hledal v šestnáctce soupeře Žondru, který míč přiklepl (po vzoru spolupráce Kollera s Rosickým) na střelu Dziubovi a ten se povedenou ranou nemýlil – 0:1. Závěrečných sedm minut první půle pak přinesl spíše nervózní podívanou, kdy nejprve domácí Košák udeřil hlavou do Zapalače, o chvíli později si uherskobrodští hráči počínali znovu nevybíravě zákrokem na Žondru. Na to se už zpovzdálí nemohl dívat brankář Bárta, který za řeči obdržel žlutou kartu. A tak bylo možná pro obě strany lepší, že se pískal poločas.

„První půlka byla z naší strany celkem dobrá, škoda jen, že jsme nedohráli pár situací, abychom své vedení do poločasu ještě navýšili. O pauze jsme kluky stále nabádali, aby pokračovali v tom, co jsme tady předváděli v první půlce,“ řekl k první pětačtyřicetiminutovce trenér Jan Žižka.

Lepší vstup do druhého dějství měli domácí fotbalisté. Ti v 50. minutě využili naší chvilkové nepozornosti při autovém vhazování, Mančík dostal kolmicí míč za obranu a prudkou ranou prostřelil brankáře Bártu – 1:1. O tři minuty později se podobná akce opakovala na druhé straně, Hykel v dobré pozici mířil jen do domácího gólmana.

V 56. minutě se bohužel po hrubce v naší defenzívě dokázali domácí prosadit podruhé v zápase, autorem branky byl Váňa – 2:1. Jak se později ukázalo, výpadek z úvodu druhého poločasu nás stál zkrátka lepší výsledek. „Na začátku druhého poločasu jsme nepochopitelně úplně přestali hrát. Těch deset minut jsme byli zcela pasivní, soupeři pak stačilo využít naše individuální chyby. Musíme pak v klidu doma kouknout na video a pak si vše podrobně rozebrat. Určitě je to velká škoda, jelikož pak jsme hru otevřeli a domácí mohli přidat i další góly,“ sdělil Žižka.

Naštěstí jsme v Uherském Brodu dokázali v samém závěru alespoň vyrovnat. V 89. minutě nejprve pálil Hladík, ale brankář Jícha jeho ránu srazil na rohový kop. Ten jsme rozehráli nakrátko, Zapalač poslal míč do šestnáctky a od Teplého se míč odrazil do brány – 2:2. „Vzhledem k průběhu ten bod bereme. Za tu již zmíněnou pasivitu jsme tu více ani nezasloužili,“ řekl po utkání hostující trenér Jan Žižka. To domácí Martin Onda řekl k zápasu toto: „Je to samozřejmě velká škoda. Mohli jsme nad silným soupeřem získat tři body, bohužel jsme vedení neudrželi. Na konci utkání jsme nevyužili rychlé protiútoky a Frýdek i díky rozhodčím, který nás trošku pozlobil, nakonec skóre vyrovnal,“ zlobil se Onda. „Soupeř měl velkou kvalitu. V sestavě má Žondru, Teplého, Zapalače, Hykela nebo Varadiho, který hrál na pravém bekovi. Všechno jsou to opravdu dobří hráči, kteří prošli první nebo druhou ligou. Škoda jenom, že na hřišti se někdy chovali jako herci,“ pokyvoval nechápavě hlavou domácí trenér. „Neustále opakuji, že máme mladý a nezkušený tým. Každý bod se počítá, i když jsme doma zase ztratili. Musíme si ale uvědomit, proti komu hrajeme. Frýdek má opravdu nabitou sestavu a nemůžeme si myslet, že doma budeme jenom vítězit,“ uzavřel své hodnocení kouč Brodu.

V dalším kole se Valcíři představí doma, když ve Stovkách přivítáme v sobotu 26. září Rosice. Utkání má výkop naplánován na dopoledních 10.15 hodin.

ČSK UHERSKÝ BROD - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 2:2 (0:1)
Branky:
50. Mančík, 56. Váňa - 24. Dziuba, 89. Teplý. Rozhodčí: Řezníček – Pochylý, Kulička. ŽK: Josefík, Váňa, Šmatelka, Kratochvíl - Varadi, Bárta. Diváci: 256.
Uh. Brod: Jícha – Nevařil, Vrága, Lorenc, Košák – Gettler (75. Švrček), Váňa (70. Janša), Malenovský (92. Kúdela), Mančík (63. Šmatelka) – David – Josefík (85. Šimoník). Trenér: Martin Onda.
Frýdek-Místek: Bárta – Varadi, Literák, Straňák, Dudek (73. Hladík) – Skwarczek, Dziuba (81. Bzirský) – Hykel (59. Fokaidis), Teplý, Zapalač - Žondra. Trenér: Jan Žižka.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram