Sobota, 14.11.2020

Skwarczek: Mrzí mě, že jsem k těm asistencím nepřidal více branek

Šestadvacetiletý středopolař Frýdku-Místku působí v našem klubu již čtvrtou sezonu. Nejprve k nám zavítal na půlroční hostování z Jablonce (to bylo na jaře 2016), podruhé se pak ve Stovkách objevil v zimě 2019. To už ale bylo na přestup z Otrokovic.

Záložník Michal Skwarczek už patří ke stálicím naší základní sestavy. Kromě středu pole, kde se cítí nejlépe, jsme jej ale během podzimu mohli v několika zápasech vidět také ve stoperské dvojici. Hráči s číslem 23 jsme v době fotbalového volna položili několik otázek.

Tak jak prožíváš dny bez fotbalu?
Musím říct, že jak vše skončilo, tak první týden jsem to bral klasicky, jako vždy po sezoně, prostě volno. Postupem času, kdy se ten nouzový stav pořád protahuje, tak si myslím, že pro každého je to těžké jen tak sedět doma. I proto se snažím mít nějakou tu rutinu, a to takovou, že si zajdu buď zaběhat, nebo si doma alespoň zacvičím. V poslední době jsme začali s kamarády chodit na Lysou horu, což je docela fajn oddych. Jelikož doma zůstala i má přítelkyně, která také nemůže chodit do práce, tak se společně díváme na různé filmy.

Michal Skwarczek se svou přítelkyní a fenkou Terezkou. "Terka není moje, ale mé přítelkyně. Mají ji na baráku, takže si ji sem tam vypůjčíme na nějaký ten výlet."

On celý rok je vůbec takový zvláštní, na něj se určitě jen tak v životě pak nezapomene…
Přesně tak. Celý tenhle rok nám všem pandemie změnila život. Když to ale vezmu po té sportovní stránce, tak už když tady bylo to první omezení na jaře, tak pak bylo hrozně těžké se vrátit naplno připravený. Není totiž snadné udržovat si nějakou výkonnost po delší čas. Když už jste si mysleli, že je vše za námi, tak pak přišla druhá vlna. Říkáte si, je to tu zas. A jak to tak vidím, bude to trvat ještě déle, než tomu bylo při první vlně. I proto se moc těším na chvíli, kdy se opatření zmírní a můžeme si s klukama zase zajít kopnout.

Jsi vůbec s někým ze svých spoluhráčů v kontaktu?
V kontaktu jsme pořád. Já si často píšu a volám s Varym (Adamem Varadim, pozn. red.). Hlavně teď, když dávají alespoň v televizi naši ligu, nebo třeba i zápasy Ligy mistrů. Máme tak co rozebírat (smích). Už se ale těším, když konečně otevřou nějakou kavárnu, abych si mohl s kýmkoliv sednout a normálně se pobavit.

Vy jste se už individuálně připravovali na jaře. Jsi jeden z těch, co se k samostatné přípravě musí nutit, nebo to jde tak nějak samo?
Přesně jak říkáš. Tahle situace už tu byla na jaře, ale jak jsem už odpovídal výše, tentokráte je vše delší, takže i těžší. No a co se týče nucení, tak já to tak nemám. Jen je to vše horší tím, že nejde teď skoro nic dělat a také i nikam chodit. Takže jsem rád i za to, že vyjdu z bytu třeba si jen zaběhat. Určitě je to taková příjemná změna, než sedět pořád u televize (smích).

Věříš, že se tréninky a vůbec příprava na jarní odvetnou část v novém roce konečně rozjede?
Určitě věřím, ale vypadá to spíš, že to bude vše opravdu až po novém roce. Je škoda, že se to už teď trošičku nezvolní, abychom si mohli s kluky alespoň zahrát na tréninku fotbálek. Myslím si, že by i naši trenéři byli rádi, přeci jen jsou oba noví a dá se říct, že některé hráče ještě nestačili tak úplně poznat.

Na jaře vás čeká třiadvacet utkání, což je docela velká porce zápasů. Fotbalista má ale radši, když se více hraje, než dře na trénincích. Máš to taky tak?
Určitě. Každý raději hraje, než trénuje. Myslím, že tohle by řekl asi každý fotbalista. Teď půjde jen o to, aby při té velké porci zápasů všichni zůstali zdraví. Abychom odehráli co nejvíce utkání bez nějakých ztrát.

Se čtyřmi asistencemi patříš k nejaktivnějším hráčům, což z hlediska tvého postu středního záložníka není až takovým překvapením. Přesto, jsi s podzimem u sebe spokojen?
Ptáš se, jestli jsem se sebou spokojen? Asi ano, ale samozřejmě mě určitě moc mrzí porážky, a je pravdou, že ne každý zápas se mě nebo celkově nám, povedl. Ale celkově jsem si v zápasech věřil, což je vždy, alespoň je to tak u mě, moc důležité. Škoda, že jsem k těm čtyřem asistencím nepřidal více branek. Šancí bylo určitě dost.

Na vedoucí rezervu Slovácka ztrácí Valcíři čtyři body. Bude Lipina v odvetách opět útočit na příčky nejvyšší?
Určitě (rezolutně). Přeci každý, kdo fotbal hraje, tak chce vyhrávat a hrát o příčky nejvyšší. Když budeme všichni zdraví, tak si myslím, že tým na to, aby hrál nahoře, máme.

Přesto ale bilanci s celky z popředí tabulky nemáme zrovna nejlepší. Porazili jsme pouze Petřkovice, naopak prohráli jsme jak s Kroměříží, tak s Uničovem a také i s Hlučínem. Dvojzápasy s Vyškovem a Slováckem B nás ale ještě čekají. Tohle bude teda perné jaro…
S tím souhlasím. Třeba ale zápas s Kroměříží mě dost mrzí, jelikož si myslím, že jsme jej nemuseli prohrát. Hodně nás ovlivnila ta červená karta do poločasu, ale tak už to zkrátka někdy bývá. Naštěstí je soutěž vyrovnaná a ztrácí i ostatní týmy kolem nás, takže teď víme, že je ještě před námi 23 utkání a je se třeba na ně velmi dobře nachystat.

Jak se těšíš na Vánoce? Mají pro tebe pořád stejné kouzlo jako když si byl ještě malý klučina?
Tak na Vánoce se těším moc. Kouzlo mají pořád, i když se změnily pro mě v tom, že teď se snažím dělat radost ostatním já, a ne jak tomu bylo v době, když jsem býval menší (smích). Sestra má dvouletou dceru Agátku, takže ty Vánoce máme teď o to krásnější. Vždy se těším na to, jak si celá rodina sedneme k jednomu stolu.

Dárky dokážeš koupit v předstihu, nebo jsi rebel a doháníš to na poslední chvíli?
Většinou jsem býval takový, že jsem dárky kupoval dopředu postupně. Alespoň jsem se tak nemusel stresovat. Ale letos to vidím úplně naopak, jelikož zatím není nic pořádně otevřené, takže budu doufat, že se to brzy změní. Pak hned s nákupy začnu.

Tímto bych chtěl popřát všem Lipiňákům krásné svátky a snad se zase brzy uvidíme na hřišti a v hledišti.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram