Čtvrtek, 22.10.2020

Šeba: Pokud se kluby dohodnou, rád bych to v Teplicích zkusil

Další frýdecko-místeckou stopou v klubu FK Teplice by mohl být útočník Sebastian Šeba. Sedmnáctiletý fotbalista absolvoval na severu Čech týdenní zkoušku. „V Teplicích mi vše domluvil pan Černaj,“ sdělil Šeba, který v letošní sezoně MSFL nastoupil již čtyřikrát za A muže Frýdku-Místku.

Sebi, jak vlastně tvá cesta a pobyt v Teplicích probíhaly?

Měl jsem to o něco jednodušší v tom, že Miky (Jakub Mikulenka, pozn. red.) zrovna byl na skok doma. Jeli jsme tedy do Teplic společně. Při příjezdu jsem měl vše zařízeno, od ubytování, tréninky, prostě vše, což bylo určitě příjemné. Také všichni tepličtí trenéři byli na mě příjemní, mám z toho všeho opravdu dobrý pocit.

S jakou kategorií jsi vlastně ten týden absolvoval?

Z počátku týdne jsem trénoval s jejich U19, pak jsem pár tréninků ještě stihl s teplickým béčkem. Zahrál jsem si i v jednom přípravném utkání.

Ten jste odehráli s kým?

To bylo utkání mezi devatenáctkou a béčkem. Já nastoupil za B tým Teplic.

Vzpomněl jsi Jakuba Mikulenku. Předpokládám, že ti během toho týdne pomáhal?

Přesně tak a já mu za všechno moc děkuji. Byl se mnou vlastně od přejezdu tam, v Teplicích pak všude se mnou chodil a ukazoval. Fakt, děkuji.

Jaké jsou vůbec tvé dojmy z celého týdenního pobytu? Řekli ti pak Tepličtí před odjezdem nějaký výstup z celé zkoušky?

Jo, mluvili se mnou a měl jsem z toho takový pocit, že jsem se jim asi líbil. Teď bude záležet na obou klubech, jak se domluví.

Jak na vše reagovali u vás doma? Máš podporu rodičů? Schvalují ti tvůj případný odchod do Teplic?

Doma jsme se o tom všem samozřejmě bavili. Rodiče mě vždy podporovali a kdyby to vše náhodou dobře dopadlo, do Teplic by mě pustili. To konečné rozhodnutí nechali na mě. Jen bych si vše musel vyřídit ještě ve škole, kterou dělám v Ostravě. Zkusil bych dálkové studium.

Momentální situace není příznivá pro žádného sportovce. Jak vůbec prožíváš dny, kdy nemůžeš být se svými spoluhráči pravidelně na tréninku? Nejsou ani zápasy…

Je to hodně nepříjemné, ale máme to tak všichni teď. Nejen kluci, ale i já samotný bych už strašně rád hrál fotbal. Nejde pořád donekonečna jen běhat. Potřebujeme i ten společný kontakt a míč.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram