Čtvrtek, 17.9.2020

Šeba: Mrzí mě, že jsme Blansko neporazili

Svou premiéru v A týmu už má sedmnáctiletý útočník Sebastian Šeba za sebou, když se poprvé objevil v bílém drese s příčným pruhem přes prsa v Otrokovicích. Tentokráte mu trenér Valcířů Michal Hubník dal šanci od samého začátku, a to v pohárovém střetnutí s druholigovým Blanskem.

Sebastiane, věděl jsi vůbec dopředu, že proti Blansku nastoupíš od první minuty?

Nějaké náznaky jsem od trenéra dostával už v průběhu týdne, ale jistotu jsem měl až dvě hodiny před utkáním. Za tu šanci jsem nesmírně rád.

Jaké předzápasové pokyny jsi od trenérů dostal?

Trenéři mi vysvětlili, jak se mám pohybovat a jak a kde nabíhat. Hlavně mi zdůrazňovali, že si to mám na hřišti užít a ukázat se.

S Blanskem jste byli kousíček od úspěchu. Jak jsi viděl utkání z tvého pohledu?

Velmi mě mrzí, že jsme je neporazili a tím tak nepostoupili do dalšího kola poháru. Myslím si, že jsme podali určitě velmi dobrý výkon a nemáme se vůbec za co stydět.

Je ti teprve sedmnáct, ale už si postupně připisuješ starty za áčko. Předpokládám, že je to pro tebe určitě velká motivace do budoucna?

Máte pravdu a jsem za to neskutečně moc rád. Určitě je to pro mě velkou motivací, hlavně chci, abych se neustále zlepšoval a posouval.

Máš nějaké své osobní fotbalové cíle?

Určitě bych to chtěl dotáhnout co nejdále.

V kabině A týmu jsi s hráči, kteří mají velké zkušenosti. Kdo z těch starších drží nad vámi, mladými, ochranou ruku? Je tam někdo, kdo ti sem tam dá nějakou tu radu?

Předně musím říct, že už jen tréninky jsou pro mě neskutečnou školou. Jsem moc rád, že jsem součástí áčkové kabiny a každé odehrané minuty si strašně vážím. Hrávat chodívám i za U19, vždy se snažím hrát co nejlépe umím. No a co se týče těch rad…všichni se nám, mladým, snaží pomáhat.

Máš nějaký svůj fotbalový vzor?

Mám, je jím Christiano Ronaldo.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram