Čtvrtek, 10. 9. 2020

S Kroměříží jsme přišli nejen o body, ale i o kapitána

Ani ve druhém domácím utkání jsme nebodovali, když byla ve Stovkách úspěšnější Kroměříž. Valcíři tak odmítli možnost jít do čela průběžného pořadí MSFL.

Po porážce s béčkem Baníku musíme skousnout další domácí nezdar. Nad Kroměříží jsme sice vedli díky proměněné penaltě Kuby Teplého, soupeř však v závěrečné dvacetiminutovce zápas zvrátil na svou stranu.

Valcíři přitom neměli vůbec špatný vstup do zápasu. Svého soupeře jsem od úvodních minut přišpendlili na jeho obrannou polovinu, ale k vážnější příležitosti se domácí nedostali. Byli to naopak hosté, kteří měli velice nebezpečné a rychlé přechody na útočnou polovinu našeho celku. Brankář Bárta si ale se střeleckými pokusy Votavy a Plecitého poradil.

V 17. minutě zahrávali domácí standardní situaci. K míči se postavil Zapalač a po jeho centrovaném míči do hostující šestnáctky a jemné teči Teplého, skončil míč na pravé tyči Dostálovy branky. O pět minut později to byl opět Bárta, který podržel náš tým, když zlikvidoval samostatný únik Plecitého. Ve 24. minutě to Stovkami jen zahučelo. Russmann poslal od tribuny centr před hostující branku, míč si našel úplně volného Hykela, který ale v situaci z očí do očí s kroměřížským gólmanem neuspěl. Obrovská škoda.

Záložník Tomáš Hykel v obrovské šanci nedal.

Po půlhodině hry jsme si naopak mohli oddechnout my. Cupák už měl skoro ruce nad hlavou, když mu jeho střelu do prázdné branky vykopával z brankové čáry Literák. I proto byla velká škoda, že jsme v samém závěru prvního poločasu o našeho kapitána přišli, když musel hasit další z rychlých akcí soupeře. Červená karta a předčasný odchod do kabin.

Stejně jako ve Znojmě, tak i proti Kroměříži, museli Valcíři hrát nějakou dobu v oslabení. Zatímco na jihu Moravy jsme i v deseti uspěli, doma už to bohužel nevyšlo. V 53. minutě zahrával rohový kop Zapalač a po střetu hostujícího Sklenáře s Hykelem se pískala první penalta v zápase. Míč si opět vzal do rukou Teplý a nekompromisní ranou k tyči rozjásal naše příznivce - 1:0. Naše vedení jsme mohli navýšit v 72. minutě, kdy po pravé straně utekl Zapalač, jeho střela z úhlu ale o chlup minula hostující branku.

Kroměříž vzápětí ponikla výpad na naší polovinu hřiště, míč se dostal na pravou stranu, kde pak Votava z brankové čáry našel na opačné straně naší branky úplně volného Kováře a bylo srovnáno - 1:1. Šest minut před koncem střetnutí se do naší šestnáctky vřítil Červenka, mířil pěkně na zadní tyč, ale Bárta byl v tomto střetnutí naší obrovskou oporou. Opět vytáhl bravúrní zákrok a šanci mladému záložníkovi soupeře zmařil. V 86. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu. Matoušek udělal v pokutovém území ryhlou kličku, byl při tom faulován a pískala se tedy druhá penalta v zápase. Pevné nervy následně prokázal Kovář, který druhou brankou v utkání rozhodl o výhře Hanáků.

"Kluky musím za výkon pochválit. Paradoxně první poločas byl z naší strany lepší. Proti jedenácti jsme si vypracovali více vyložených šancí než po přestávce, když byl soupeř oslabený o jednoho hráče. Po vyloučení a inkasované brance jsme ale zbytečně spěchali a nakopávali míče dopředu. Po vyrovnání jsme se však uklidnili a závěr střetnutí už zvládli," hodnotil vítězné střetnutí kouč Hanáků Bronislav Červenka.

"Sami jsme si ten zápas pokazili. Kluci jsou připraveni dobře, je to jen o hlavách některých našich hráčů. Nevím, zda je svazuje domácí prostředí, ale zkrátka naše venkovní zápasy jsou úplně o něčem jiném. Tam hrajeme naprosto uvolněně. Tady jsou kluci takoví zaraženi, bojí se udělat chybu. To nás stálo opět body," mrzelo domácího trenéra Michala Hubníka (více o utkání přineseme s našim trenérem v připravovaném rozhovoru).

Domácí prokletí budeme chtít zlomit již v sobotu 12. září, kdy do Stovek zavítá další tým z Hané. Našim soupeřem bude totiž Uničov, který ve středečním kole rozprášil na domácím hřišti béčko Jihlavy 8:0. Zápas má výkop naplánován na dopolední čas 10.15 hodin.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - SK HS KROMĚŘÍŽ 1:2 (0:0)
Branky:
53. Teplý z pk - 72. a 86. Kovář (druhá z pk). Rozhodčí: Richtár - Žurovec, Matějek. ŽK: Literák, Zapalač, Skwarczek, Varadi - Tiahlo, Matoušek, Kovář. ČK: 45. Literák (FM). Diváci: 423.
Frýdek-Místek: Bárta - Dudek (83. Hladík), Literák, Straňák, Russmann - Skwarczek, Dziuba (46. Bzirský) - Hykel (74. Varadi), Fokaidis, Zapalač - Teplý. Trenér: Michal Hubník.
Kroměříž: Dostál - Machálek, Štěpánek, Tiahlo, Vyhlíd (93. Mlčoch) - Sklenář (60. Kovář), Matoušek - Sedlák (89. Houser), Cupák, Plecitý (66. P. Červenka) - Votava (82. Mustafić). Trenér: Bronislav Červenka.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram