Úterý, 12.1.2021

Pulpit: Frýdek-Místek mně zůstane hodně zarytý v srdci

Je tomu něco málo přes rok, kdy náš klub trénoval zkušený kouč Martin Pulpit. Před ním se teď otevírá další výzva v profesionálním fotbale. Jde totiž zachraňovat druhou ligu do Blanska.

Celkem dvakrát působil známý bouřlivák na lavičce frýdecko-místeckých Valcířů. Jak sám v krátkém rozhovoru potvrdil, přirostl mu náš klub hodně k srdci. Před třiapadesátiletým stratégem se teď otevírá další trenérská výzva. Jde trénovat druholigové FK Blansko.

Klubové vedení blanenského celku se krátce po novém roce rozhodlo z trenérské lavičky odvolat Oldřicha Machalu. I on v letech 2010 a 2011 působil v našem klubu. Bruntálskému rodákovi zlomily vaz nepříznivé výsledky jeho celku během druholigového podzimu. Blansko pod jeho vedením získalo pouhých devět bodů. „K odvolání trenéra Machaly jsme se rozhodli po dlouhém uvažování,“ sdělil předseda klubu Zdeněk Veselý. „Důvodem bylo, že naše podzimní výsledky neodpovídaly tomu, kde by se měl náš tým, podle našeho názoru, nacházet,“ dodal Veselý.

Machala se tak loučí s Blanskem s bilancí devíti ligových zápasů, dvou výher a tří remíz. V poháru dokázalo Blansko porazit Frýdek-Místek a nestačilo až na pražskou Spartu.

Sotva se objevila na veřejnosti zpráva o konci trenéra Machaly, o pár hodin později už bylo známo naopak jméno nového kouče na blanenské lavičce. „Na místo hlavního trenéra přichází Martin Pulpit, zkušený a velmi erudovaný trenér, který má navíc pověst muže, co dokáže mužstvo rychle probudit a zvednout,“ sdělil k příchodu nového stratéga předseda blanenského klubu Zdeněk Veselý.

„Moje plány jsou vzhledem k situaci v tabulce po podzimní části víceméně jasné. Udělat všechno pro to, aby se Blansko ve druhé lize zachránilo,“ řekl Pulpit pro idnes.cz. Postavení jeho nového klubu v druholigové tabulce je pro něj překvapením. „Nějaké informace jsem si sháněl, několik diskusí na tohle téma proběhlo. Myslím si, že Blansko určitě mělo na to, aby 15 nebo 16 bodů v zimní přestávce mělo,“ uvedl.

Třiapadesátiletý rodák z Prahy, který ve druhé lize naposledy vedl do konce roku 2019 Frýdek-Místek, se chtěl po této odmlce vrátit do profesionálního fotbalu. „První můj kontakt s Blanskem proběhl v pátek. Čekal jsem sice na zahraniční angažmá, ale to se vlivem koronaviru neustále oddaluje, takže jsem nad touto nabídkou neváhal,“ přiznal.

Trenér Martin Pulpit na lavičce frýdecko-místeckých Valcířů.

Trenére, před vámi se teď otevírá další výzva. Jak se na působení v druholigovém Blansku těšíte?

Popravdě řečeno, už se mi po profi fotbale stýskalo. Jsem moc rád, že jsem tuhle nabídku dostal a můžu do něj znovu naskočit.

Jak jste zmínil, z profesionálního fotbalu jste na nějaký ten čas vypadl. Naposledy jste ve druhé lize vedl náš klub. Kde jste po odchodu ze Stovek vlastně dál působil?

Po pádu do třetí ligy jsem pak půlroku dělal skauta mládežnických hráčů pro Slovan Liberec. Poté jsem, teď nevím, jak to správně nazvat… zkrátka byla to taková externí výpomoc znovu tady ve Frýdku-Místku, kdy jsem trenérovi Žižkovi pomáhal s tréninkovým procesem. Na chvíli jsem pak i Valcíře vedl ve třetí lize. Naposledy jsem trénoval v třetiligovém Rakovníku, kde jsem ale skončil, jelikož jsem měl na stole velice zajímavou nabídku z ciziny. Bohužel i zde si korona vybrala svou daň, nakonec jsem do zahraničí nezamířil.

Na mě jste vždy působil dojmem, že vám klub ze severu Moravy přirostl k srdci. Sledujte stále, jak si Valcíři vedou?

Já se přiznám, že mě Frýdek-Místek zůstane navždy hodně zarytý v srdci. Možná se mi budou fanoušci smát, ale pro mě je tento klub prvoligový. Má potenciál obrovského diváckého zázemí, k fotbalu a trénování doslova perfektní podmínky. A navíc, už podle počtu obyvatel patří zdejší tým do profesionální soutěže. Jen je tam stále něco špatně, ale já nejsem ten pravý, abych to nějak komentoval. Určitě bych se ale do Frýdku-Místku jednou rád vrátil, každopádně by to muselo být minimálně do té druhé ligy.

Akciová společnost koncem roku změnila své majitele. Zaznamenal jste tuto událost?

Samozřejmě, že jsem to zaregistroval. Věřím, že to může být právě ten první krok, aby zdejší klub dál normálně fungoval.

Je to takový paradox, ale v Blansku střídáte trenéra Machalu, který také před nějakým časem působil ve Frýdku-Místku…

To jsem si taky vybavil. Hlavně mě to ale připomnělo naše poslední vzájemné utkání, kdy jsme pod mým vedením v Blansku těsně prohráli 1:0. Dodnes to vnímám tak, že jsme si tam prohru nezasloužili, ve druhém poločase jsme na hřišti dominovali. Už tehdy to bylo utkání minimálně druholigové úrovně.  

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram