Čtvrtek, 27.8.2020

Postup trefil až ve druhé půli Varadi

Valcíři se v úvodním kole MOL Cupu pořádně natrápili. Diviznímu Valašskému Meziříčí vstřelili pouze jednu branku, o kterou se krátce po změně stran postaral Adam Varadi.

Valcíři jdou v poháru dál a mohou se tak těšit na jméno dalšího soupeře. Na svou jubilejní dvacátou výhru v MOL Cupu se ale Hubníkovic parta pořádně nadřela.

"Proti Valmezu jsme dali příležitost dalším hráčům. Varadi šel na hrot místo Žondry, od začátku nastoupili také Hladík, Zouhar a mladý Dudek. Tím jsme mohli Bzirského vrátit zase zpátky do zálohy," řekl k základní sestavě hostující trenér Michal Hubník.

Domácí, kteří jsou momentálně v divizní skupině E na posledním místě, se zaměřili na defenzivní pojetí. "Hru jsme kontrolovali, ale nemohli jsme se vůbec dostat do soupeřovy šestnáctky. Chybělo mi tam více centrů ze strany, jelikož domácí bránili v deseti lidech," podotkl Hubník. Ten kýžený první gól tak nepadl, Valaši vydrželi s bezbrankovým stavem až do poločasové přestávky.

Do druhé půle udělal trenér Hubník dvě změny. Ze hry stáhl Bzirského s Hladíkem a na plac šli čerství Hykel s Žondrou. "Právě Hykel naší hru hodně rozhýbal, přesto stále jsme neměli dostatek centrovaných míčů ze strany. Chyběla mi tam větší kvalita. Také nám hodně vázla předfinální fáze," řekl kouč Lipiny.

Až v 52. minutě prolomil bránicí hradbu domácího celku Adam Varadi, který využil špatné rozehrávky domácího gólmana Pobořila. Jak se později ukázalo, byl to vlastně jediný gól celého střetnutí. "Z naší strany to je hodně utrápené vítězství, ale jsme rádi, že se nám podařilo v poháru postoupit do dalšího kola. Po tom zápase s Baníkem B to nebylo jednoduché utkání, ale zvládli jsme jej," dodal Michal Hubník.

"Soupeř vyhrál zaslouženě. Z naší hry jsem měl ale dobrý pocit, stejně tak i přístup hráčů byl jiný, než v minulých divizních zápasech. Jinak to bylo kladické pohárové utkání. Hosté ukázali, že mají daleko vyšší kvalitu. Od začátku měli převahu, ale nějaké velké příležitosti si nevypracovali," hodnotil zápas domácí trenér Pavel Hajný.

Valcíři se teď mohou soustředit na víkend, kdy v sobotu 29. srpna zajíždí k dalšímu utkání Moravskoslezské fotbalové ligy, tentokráte do Petřkovic. Utkání má výkop naplánován na 16.30 hodin.

TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 0:1 (0:0)
Branka:
52. Varadi. Rozhodčí: Kostelník - Poláček, Šimoník. ŽK: Š. Vrána, Veselý - Hladík, Varadi, Zapalač, Hykel, Dziuba, Žondra. Diváci: 212.
Val. Meziříčí: Pobořil - Kadla, Kuběna, Michálek, Kiss Farkas - Vozák, Žilinský, Straka, Š. Vrána (76. Daniš) - Gajdoš (68. Výmola), Veselý (85. Žemla). Trenér: Pavel Hajný.
Frýdek-Místek: Zouhar - Dudek, Literák, Straňák, Russmann - Skwarczek, Dziuba - Hladík (46. Hykel), Bzirský (46. Žondra), Zapalač (74. Křenek) - Varadi (87. Kebísek). Trenér: Michal Hubník.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram