Sobota, 30.5.2020

Omlazená sestava Lipiny nestačila na Havířov

Trenéři A týmu tentokráte dali zkušenějším hráčům volno a do přípravného utkání s divizním Havířovem poslali výrazně omlazený celek. Ten nakonec na soupeře nestačil.

V zápase s divizním Havířovem dali trenéři příležitost hlavně mladým hráčům A týmu. "Chtěli jsme si tím vyzkoušet, jak jsou naši mladí kluci schopni odehrát utkání v konkurenci s divizním mužstvem. Byla to taková zkouška a musím zklamaně říct, že většina kluků v tomhle testu zklamala," sdělil po zápase asistent trenéra Josef Sláma.

Samotný zápas nezačali Valcíři vůbec dobře. Soupeři v úvodní půlhodince dovolili jít do tříbrankového náskoku. S hrou domácích borců nemohla být domácí lavička samozřejmě spokojena, a tak trenér Sláma šáhl k brzkému střídání, kdy ze hry stáhl nevýrazné Mikulenku s Bencem a na hřiště poslal přeci jen zkušenější dvojici Skwarczek - Kebísek. 

A jakoby tahle obměna domácím paradoxně pomohla. Ve 34. minutě nejprve snižoval Bzirský, pět minut před přestávkou pálil přesně Kiška. 

Krátce po změně stran přidal Havířov čtvrtou branku, víc gólů pak ve zbývajícím čase střetnutí už nepadlo. "Jak jsem již řekl, chtěli jsme si něco vyzkoušet. Ale ať nepálím jen do mladých hráčů. Samozřejmě, že to nebylo jen o nich, měli se k nim přidat a hlavně pomoci ti starší, zkušení. Bohužel ani tohle na hřišti nefungovalo. Porážka je proto naprosto zasloužená, ale zklamání tam pochopitelně je," uzavřel Sláma. 

Valcíři si tak v prvním přípravném bloku připisují čtvrtou porážku v řadě. Již za týden vstoupí do Letní Covid ligy, kdy se střetnou s třetiligovým Dolním Benešovem. Utkání se hraje na hřišti soupeře, a to v pátek 5. června od 17.30 hodin.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - MFK HAVÍŘOV 2:4 (2:3)
Branky: 34. Bzirský, 40. Kiška - Zbavitel 2, Dawid, Stanojkovič.
Frýdek-Místek: J. Málek (46. Zouhar) - Hammer, Koňařík, Forch, Hajnoš (46. Fulnek) - Bzirský, Žák, J. Mikulenka (33. Skwarczek), Kiška - Benc (33. Kebísek), Jurča. Trenér: Josef Sláma.
Havířov: Přibyl (46. Směták) – Podešva (75. Ševčík), Kisza (65. Bajzath), Skoupý, Dawid – Klejnot, Zupko, Förster – Stanojkovič (70. Štromp), Zbavitel (60. Dvořák), Chlopek. Trenér: Miroslav Matušovič.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram