Čtvrtek, 17.6.2021

O Šiguta s Kaňákem projevily zájem prvoligové kluby

Šikovnost obou frýdecko-místeckých záložníků neušla pozornosti prvoligovým celkům. Teď už záleží na hráčích samotných, kam se jejich následná fotbalová cesta ubere.

Již třetím týdnem pobývá na testech v pražské Slavii osmnáctiletý záložník Samuel Šigut. Sedminásobný mistr České republiky si v těchto dnech mladého fotbalistu testuje. „Slavia o Sama projevila zájem, stejně tak ale sonduje situaci kolem něj i Opava, která jej byla sledovat v zápasech, kdy Samuel hrál za Slavii,“ prozradil sportovní ředitel MFK Frýdek-Místek, a.s., Daniel Černaj.

Šigut momentálně v hlavním městě podstupuje různé testy, koncem týdne jej dokonce čeká setkání s klubovým psychologem. „Dělají mi tady testy snad úplně na vše,“ řekl hráč, který se před nedávnem vrátil do Frýdku z ostravského Baníku, kde působil tři sezony. „Byly to testy na třísla, stabilitu, techniku běhu, nebo třeba i na rozsah kyčle,“ prozradil Šigut. Toho ještě kromě volného víkendu čeká s béčkem Slavie několik tréninků, ve středu pak vše vyvrcholí přípravným zápasem s druholigovou Chrudimí.

O Šiguta, jak jsme již zmínili, projevuje ale zájem také i exligová Opava. „Viděl jsem Sama v zápase v Živanicích, kde na mě udělal velký dojem a ukázal, že je v něm obrovský potenciál. Zároveň ale víme, že nyní absolvuje testy v pražské Slavii, na kterých zřejmě uspěl. Uvidíme v průběhu následujících dní, každopádně o něj máme velký zájem,“ řekl pro opavský web sportovní manažer Slezského FC Jaroslav Kolínek.

Dalším hráčem, který si okusil tréninkový dril v klubu úřadujícího republikového šampiona, je šestnáctiletý středopolař Vojtěch Kaňák. „Vojta si ve Slavii zkusil tréninky se svým ročníkem a odehrál poločas jednoho přípravného utkání. V klubu si prošel také rychlostními testy a mohl se tak porovnat s ostatními hráči, aby věděl, na čem musí ještě zapracovat a zlepšit se,“ sdělil Daniel Černaj, který ještě dodal: „Už před touto stáží ale bylo rozhodnuto, že se Vojta zapojí od sedmého měsíce do přípravy MFK Karviná.“

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram