Pondělí, 27.7.2020

O naše gólmany se nově stará Pavel Bardoň

V minulosti se Pavel Bardoň věnoval například brankářům Vítkovic, Karviné, či naposledy působil u mládežnických týmů FC Baník Ostrava. Od července už ale pod ním polykají dávky brankáři MFK Frýdek-Místek, a.s.

Pavle, stal jste se novým trenérem brankářů. Co vše budete mít v našem klubu na starosti?

Měl bych se věnovat všem gólmanům v A mužích a devatenáctce.

Kde jsi vůbec působil naposledy? Odkud jsme vás přetáhli?

Já byl naposledy u kategorie U19 v Baníku Ostrava.

U nás ale vyloženě do neznámého prostředí nejdete, jelikož už jste ve Frýdku-Místku před pár měsíci působil?

Ano, máte pravdu. To prostředí ve Stovkách velmi dobře znám a musím říct, že se mi tam líbí. Rád bych v podstatě navázal na to, co jsem zde začal a nedokončil. Takže, když se na mě zástupci klubu obrátili, rád jsem nabídku přivítal. Doufejme jen, že ta naše společná práce s gólmany bude vidět (smích).

Jak se vůbec na tu vzájemnou spolupráci těšíte?

Těším se moc. Pro mě je to vlastně nový impuls. Jde navíc o mužskou kategorii, navíc je to už třetí liga. Láká mě i vidina postupu, takže nová motivace. Trénování brankářů je moje všechno.

V klubu jste začal s mladými brankáři Zouharem a Müllerem…

Zouhyho znám ještě z Baníku, kdy jsem jej vedl v devatenáctce, takže o něm vím, jak na tom je a co od něj čekat. Kluci v prvních dnech asi nečekali, že tréninky budou v takovém tempu (smích). Co se týče Davida, tak jde vidět, že je to mladá naděje Frýdku-Místku. Pokud bude naslouchat tomu, co po něj chci a bude to mít v hlavně srovnané, myslím si, že by to v budoucnu mohl být pro klub příslib.

Pozn.: do brankářského týmu pak po rozhovoru dále přibyl zkušený a ligou ošlehaný gólman Michal Bárta a další mladá naděje mezi třemi bílými tyčemi – Jan Málek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram