Sobota, 8.8.2020

Na úvod sezony bereme tři body

První mistrovské utkání nové sezony jsme odehráli na hlavním stadionu olomoucké Sigmy.

Domácí rezerva nastoupila s třemi posilami z ligového A týmu (Kerbr, Šíp, Reichel). "Před utkáním jsme museli řešit změny v sestavě, kdy s námi měli ještě hrát Yunis a Sladký," mrzelo po zápase olomouckého trenéra Augustina Chromého.

Zasloužené vítězství jsme dosáhli díky gólům Hykela a Žondry. "Nastoupili jsme proti zkušenému celku, který měl ve svém středu spoustu zkušených hráčů Utkání bylo těžké, ale to jsme čekali," dodal domácí stratég.

"I pro nás to byl prakticky zápas s velmi těžkým soupeřem. Netušili jsme, koho proti nám postaví, ale pokud chceme hrát nahoře, musíme uspět s každým. Pro mě to byl navíc zápas specifický, jelikoz v Olomouci bydlím a hrával jsem tady. Přiznám se, že jsem byl i trochu nervózní," řekl trenér MFK Michal Hubník, který dále pokračoval. "Musím však říct, že kluci střetnutí odehráli zkušeně a velmi dobře takticky. V první půli jsme čekali na chybu soupeře, která pak přišla. Navíc jsme měli další tři čtyři stoprocentní šance, které jsme neřešili správně. V obraně jsme ale pracovali naopak dobře. Ve druhém poločase jsme hráče nabádali, aby se s domácími tolik nehonili. Přeci jen to byli mladí kluci. Ten druhý gól nás pak uklidnil, mohli jsme tak dát příležitost i mladým klukům," uzavřel hodnocení zápasu Hubník.

SK SIGMA OLOMOUC B - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 0:2 (0:1)
Branky:
22. Hykel, 66. Žondra. Rozhodčí: Kostelník - Tomanec, Pochylý. ŽK: Šíp - Žondra, Varadi, Dziuba. Diváci: 156.
Olomouc B: Reichl – Diblík, David (38. Bednár), Neuer, Kerbr (72. Grečmal) – Grygar – Vybíral, Hausknecht, Hapal (58. Galus M.), Šíp – Baďura (46. Fiala). Trenér: Augustin Chromý.
Frýdek-Místek: Bárta - Kebísek (46. Dudek), Literák, Straňák, Russmann - Skwarczek (88. Niesner), Dziuba - Varadi (91. Merta), Bzirský (61. Teplý), Hykel - Žondra (82. Hladík). Trenér: Michal Hubník.

SESTŘIH Z UTKÁNÍ:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram