Úterý, 20.10.2020

MSFL se bude možná dohrávat až v příštím roce

Do konce podzimu chybí ve třetí lize odehrát plných 6 kol. Ty se ale s největší pravděpodobností letos nestihnou odehrát. V minulém týdnu proběhlo setkání všech klubů MSFL s předsedou ŘK pro Moravu a členem VV FAČR Pavlem Nezvalem.

Za náš klub se páteční schůzky zúčastnil trenér A týmu Jan Žižka. A co se na setkání s šéfem řídící komise, která má na starosti třetí nejvyšší soutěž dohodlo? „Řešili jsme, co bude dál. Vidíme, jaká je situace s covidem. Vidíme, že můžeme trénovat po šesti bez využití šaten a sprch. Je otázka, jestli máme šanci pokračovat v činnosti. Nechceme jen sedět a čekat,“ sdělil Pavel Nezval. „Situace ale není lehká. Zatímco v divizích nám ve většině případů zbývá odehrát tři podzimní kola, v MSFL je ta situace kvůli většímu počtu účastníků složitější a vážnější. K dohrání první poloviny nám chybí hned šest kol,“ upozornil Nezval.

Pokud by se vládní restrikce prodloužily, mohla by být v nejbližších týdnech podzimní sezona MSFL ukončena. Dohrávat by se tak mohla z kraje příštího roku. Podle Nezvala by se mohlo začít už v únoru a končit pak těsně před letními prázdninami. „Se zástupci klubů jsme se bavili o tom, že bychom první polovinu sezony ukončili a řekli si na rovinu, že začneme znovu hrát v únoru právě těmi nesehranými zápasy. Téměř všichni máme hřiště s umělou trávou, nebyl by to velký problém,“ míní Nezval.

VALCÍŘI PO HLUČÍNU TRÉNOVALI INDIVIDUÁLNĚ

Jakmile vešla vládní nařízení v platnost, fotbalisté Frýdku-Místku začali s individuální přípravou. „Každý vidíme, jak ta čísla nakažených neustále rostou. Bylo to v podstatě patřičné vyústění nastalé situace. To, že nehrajeme, je tak pro všechny týmy stejné,“ řekl trenér A týmu Jan Žižka. „Po našem posledním zápase si kluci posbírali ze šatny své věci a každý obdržel individuální tréninkový plán. V minulém týdnu jsme tak byli v podstatě v nějakém tom kondičním bloku. Věřím ale, že se ta situace snad brzy zlepší, i když prognózy nejsou moc optimistické,“ štve frýdecko-místeckého trenéra.

Ten se osobně zúčastnil setkání klubů MSFL s předsedou ŘK pro Moravu Pavlem Nezvalem. „Na schůzi jsme si řekli, že takový rozhodující termín by měl být koncem října. Tam bychom už měli vědět, jak vláda rozhodne, co bude s nižšími soutěžemi. Já v tom ale moc optimistou nejsem, podle mě se v soutěži už letos pokračovat nebude. Kdyby ale přeci jen, tak by to mohlo být podobné jako v nejvyšší soutěži. S tréninky by se začalo někde kolem devátého a pak od 15. listopadu by se odehrála asi čtyři kola. Když to ale nepůjde, budou to všechny kluby respektovat. Na tom jsme se všichni shodli. Pak by se podzim dohrával někde koncem února a mělo by se pokračovat až do konce června,“ prozradil Žižka.

CÍLEM JE ODEHRÁT KOMPLETNÍ PROGRAM MSFL

Jak na schůzce dále zaznělo, cílem všech je sehrát kompletní program, tedy všech 34 kol MSFL. „Zařadili bychom nějaké střely a skončilo by se někdy před koncem prázdnin. Samozřejmě jsou to ale všechno stále hlavně spekulace. Zcela zásadní je, aby se v České republice v první řadě podařilo vyřešit zdravotní situaci. Asi nikdo teď neví, jak to bude s koronavirem dál,“ připustil pro Zlínský deník Pavel Nezval.

Ten dále připomněl, že postupující a sestupující mohou být určeni v případě, že se v celém ročníku odehraje alespoň padesát procent všech zápasů. „To by měl být náš minimální cíl, ale zatím stále věříme, že bude v našich silách odehrát celý program,“ dodal Nezval.

„Můžu už teď ale říct, že ten plán na zimu už máme s kolegou v hlavách. Počítáme i s tou variantou, že se soutěž do konce roku nerozehraje. Pak bychom dali klukům od listopadu volno a od 10. prosince by najeli všichni na individuální tréninky. Příprava na jaro by začala prakticky hned po svátcích a vše bychom směřovali k únoru, kdy by se nejspíš v soutěži mohlo pokračovat. Zkrátka nemůžeme teď jen nečinně sedět a čekat, zda nám fotbal vláda povolí nebo ne,“ sdělil Žižka, který ještě dodal: „Máme v plánu, že by se k nám hned v lednu připojili nově vytipovaní hráči, o které máme zájem.“

V článku jsme použili názor Pavla Nezvala, který jsme čerpali ze Zlínského deníku (autor: Martin Břenek)

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram