Pondělí, 10.8.2020

Zápas v Otrokovicích rozhodl parádní začátek

Proti vedoucímu celku po úvodním kole MSFL jsme nastoupili s velkým elánem. Než se stačil domácí celek vzpamatovat, prohrával po deseti minutách hry dvoubrankovým rozdílem.

V domácí sestavě jsme měli možnost vidět hned tři hráče, kteří ještě v uplynulé sezoně oblékali náš dres. V základu to byli Koňařík s Kiškou, po změně stran se na hřišti objevil ještě Vychodil.

Lepší vstup do utkání jsme ani mít nemohli. Už ve 3' dokázal Dziuba na půlicí čáře vyhrát hlavičkový souboj s domácím kapitánem Jasenským. Míč putoval na naší levou stranu a po přízemním centru se na první tyči prosadil Libor Žondra - 0:1. Pro našeho útočníka tak šlo o druhou trefu v letošní sezoně.

Ze hry pak uplynulo dalších sedm minut a byl to opět Žondra, který byl v pokutovém území faulován a pískala se penalta. K její exekuci se postavil Adam Varadi, který přízemní ranou nedal otrokovickému gólmanovi šanci - 0:2. „Utkání se zlomilo během prvních patnácti minut, hned z první šance jsme obdrželi branku. Bohužel jsme nezachytili brejkovou situaci," láteřil hlavní kouč Otrokovic Roman Matějka.

Začátek tedy jako z partesu!!

Ve 21. minutě jsme ale museli nuceně střídat. Zraněného Libora Žondru (koleno) nahradil v poli naopak uzdravený Kuba Teplý. Krátce před přestávkou ukázal brankář Bárta, že bude naší velkou oporou. Vychytal totiž v jasné šanci domácího Mináře.

Pokud nám v první půli stačily na první branku pouhé tři minuty, po změně stran to bylo minut osm. Úspěšným střelcem naší třetí branky byl Denis Dziuba - 0:3. Tříbrankový náskok si pak naši hoši udrželi až do konce zápasu. „Za stavu 0:3 jsme vytvořili dvě tutovky. Trefili jsme hráče na brankové čáře, nedali jsme šanci do prázdné branky," dodal trenér domácího výběru.

Po dvou kolech tak máme na svém kontě šest plusových bodů a krásné skóre 5:0. Bravo, chlapci !!

FC VIKTORIA OTROKOVICE - MFK FRÝDEK-MÍSTEK, a.s. 0:3 (0:2)

Branky: 3. Žondra, 10. Varadi z pk, 53. Dziuba. Rozhodčí: Rosický - Pfeifer, Volek. ŽK: Koňařík, F. Přikryl - Skwarczek. Diváci: 240.
Otrokovice: Semanko - Koňařík (46. Vychodil), Markovič, Schlehr (64. Bahounek), F. Přikryl (81. Vašulka) - Š. Přikryl (64. Fiala), Malý, Dekleva, Kiška - Jasenský - Minář (76. Červenka). Trenér: Roman Matějka.
Frýdek-Místek: Bárta - Dudek, Literák, Straňák, Russmann - Skwarczek (87. Kaňák), Dziuba - Varadi (77. Hajnoš), Bzirský (66. Hladík), Hykel (84. Šeba) - Žondra (21. Teplý). Trenér: Michal Hubník.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram