Sobota, 6.2.2021

Malá ochutnávka k oslavám 100 let klubu

Celý rok 2021 se bude nést ve znamení stého výročí fotbalového klubu z Frýdku-Místku. Přesně před 100 lety byl totiž založen kroužek kopané pod názvem Karlovohutní fotbalový klub.

Fotbaloví příznivci MFK Frýdek-Místek si tak během celého letošního roku budou moci s klubem, s hráči, ale také i s klubovými partnery, připomenout tento historický milník v historii frýdecko-místecké kopané. Během těch předlouhých 100 let se toho totiž mnoho událo.

Fotbalisté ze Stovek si dokonce v sezoně 1976/77 zahráli v nejvyšší soutěži, kde se ale příliš dlouho neohřáli a po obsazení 15. pozice se s první ligou musel klub rozloučit. O tehdejší krásné fotbalové zážitky se vám starali hráči jako: Jurásek, Pasyk (brankáři) - Kubalák, Gál, Markusek, Barčák (1 gól), Lovíšek (2), Duda (1), D. Zbončák, Pěcháček, Targoš, Coufal (2), I. Kopecký (2), Šeděnka (2), J. Čermák, Kokeš (1), Fabík (1), J. Marchevský (14), Juřica, Levinský (6), Mrázek (2), Mička (1). Trenérem Valcířů byl Ján Zachar.

Dalším důležitým momentem v historii kopané v našem městě byl rok 1997. To na valné hromadě FK Válcoven plechu, která se konala 30. června 1997, došlo k definitivnímu potvrzení a odsouhlasení spojení dvou tradičních fotbalových rivalů na území města Frýdku-Místku, tj. „Válcoven“ a „Slezanu“. Toto sloučení bylo schváleno výkonným výborem ČMFS dne 3. června 1997. Nový fotbalový subjekt byl právní kontinuitou FK Válcovny plechu Frýdek-Místek a vystupoval pod stejným názvem.

PŘI PŘÍLEŽITOSTI OSLAV SI FANOUŠCI BUDOU MOCI ZAKOUPIT DÁRKOVÉ PŘEDMĚTY

U příležitosti stého výročí si fanoušci MFK budou moci zakoupit limitovanou edici kávy COFFEEBEE z Valašské pražírny, která bude vyrobena pouze pro tuto příležitost. Rovněž známý dort Marlenka se bude během letošního roku prodávat ve speciální edici. V dalších připravovaných článcích se vám budeme snažit nabídnout seznam míst, kde si budete moci tyto limitované edice zakoupit.

VALCÍŘI NASTOUPÍ V HISTORICKÝCH DRESECH

Plány jsou jedna věc, ale samozřejmě tady bude hodně záviset na okolnostech. "Pevně věříme, že minimálně nedohraná podzimní část MSFL se stihne dohrát," věří k znovurozehrání třetiligové soutěže Daniel Černaj, sportovní ředitel MFK Frýdek-Místek, a.s.

Pokud tak skutečně na jaře nastane, plánuje klub odehrát jedno mistrovské utkání v historických dresech Karlovy Huti a jedno utkání v ligových dresech Válcoven plechu. V těchto památných dresech ze sezony 1976/77 odehraje (pokud bude vůbec zahájena soutěž) derby okresní soutěže mužů náš B tým, proti celku ze zapsaného spolku.

Fanoušci Lipiny, kteří budou mít zájem o koupi této edice historických dresů, nechť se obrátí na e-mail: haldinovahs@seznam.cz, kde si budou moci dres, popř. dresy, objednat. Cena jednoho takového dresu vyjde na 999 Kč.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram