Pondělí, 31.8.2020

Los nám v poháru přisoudil druholigové Blansko

V Praze bylo poslední srpnový den rozlosováno 2. kolo MOL Cupu. Nejen naši fanoušci, ale také i hráči, byli v napětí, koho nám los přisoudí. Nakonec je to druholigový nováček z Blanska.

Velkým přáním hráčské kabiny bylo, abychom po postupu přes divizní Valašské Meziříčí, dostali v dalším kole atraktivního soupeře z nejvyšší soutěže. Zůstalo jen u přání, i když také souboj s Blanskem nabízí hodně pikantní souboj.

Jako první se začala losovat česká část, kdy generální sekretář FAČR Jan Pauly vytáhl z osudí tým Povltavské fotbalové akademie. Ta se nakonec utká doma s Táborskem. V české části je otevřena ještě jedna nerozluštěna tajenka, zbývá totiž odehrát duel 1. kola mezi Kosmonosy a pražskou Aritmou. Tento zápas je na programu 2. září a vítěz se následně střetne s Duklou Praha.

V druhé části losovacího dne přišly na řadu licenční a nelicenční mužstva z moravské části. První vylosovanou dvojicí je souboj mezi Vrchovinou a Jihlavou. Jako druhý míček ze skleněné nádoby vytáhl Jan Pauly náš tým. A napětí mezi fanoušky frýdecko-místeckého fotbalu stoupalo. Soupeřem Valcířů bude FK Blansko.

A co k soupeři říkají naši hráči a trenér A týmu?

Adam Varadi: „No, co k tomu říct? Přáli jsme si určitě zvučnějšího soupeře, ale naopak máme velkou šanci přes Blansko postoupit do třetího kola. A to bude v tomto zápase určitě náš cíl.“

Dominik Straňák: „Dostali jsme soupeře, který zrovna před nedávnem postoupil do druhé ligy. Myslím si, že to je pro nás hratelný soupeř, ale na druhou stranu je pravdou, že kdybychom dostali prvoligový celek, přišlo by na zápas více diváků.“

Petr Literák: „Přáli jsme si hrát ve Stovkách s ligovým soupeřem, ale los nám přisoudil Blansko. Je to určitě jiný tým než ten, se kterým jsme se střetli v loňské sezoně. Budeme chtít soupeře potrápit, a hlavně se tak porovnat s druhou ligou.“

Michal Hubník: "Asi nepřekvapím, když řeknu, že mým přáním byla Sigma Olomouc. Chtěl jsem hrát proti bráchovi, tak snad se mi tohle přání splní ve třetím kole. Blansko je nepříjemný soupeř, se kterým se známe z minulého ročníku MSFL. Teď ale mají poskládaný nový tým, bude to jiný zápas. Hrajeme s nimi ale doma, takže budeme chtít uspět."

Oficiálním hracím dnem 2. kola MOL Cupu je středa 16. září. Pětice českých zástupců v evropských pohárech (Slavia, Plzeň, Sparta, Liberec a Jablonec) se zapojí do pohárové soutěže od třetího kola.

Důležitá věc pro náš tým a účast v poháru je ta, že pro všechny týmy, které se v poháru střetnou s licenčním celkem (1. a 2. liga), je povinnost absolvovat testy na Covid-19. Ty musí podstoupit úplně všichni, kteří budou v daný den uvedeni v Zápise o utkání. „Budeme na toto téma v klubu ještě diskutovat, jelikož prioritou pro nás nadále zůstává uspět v MSFL,“ zní z vedení klubu MFK Frýdek-Místek.

„Pravdou je, že v případě MOL Cupu jsme museli přistoupit ke změně pravidel s ohledem na všechna nařízení kolem COVID-19. Všechny amatérské týmy se musí nechat otestovat v případě, že narazí na profesionální mužstvo,“ řekl generální sekretář FAČR Jan Pauly na úvod losu.

Los 2. kola MOL Cupu:

Povltavská fotbalová akademie – FC MAS Táborsko, TJ Jiskra Domažlice – FK Ústí nad Labem, TJ Sokol Srbice – FC Vlašim, FK Motorlet Praha – MFK Chrudim, TJ Slovan Velvary – Bohemians Praha 1905, FK Baník Most-Souš – SK Dynamo České Budějovice, SK Benešov – FK Teplice, SK Sparta Kolín – FK Viktoria Žižkov, FK Loko Vltavín – 1.FK Příbram, Sokol Hostouň – FK Mladá Boleslav, FC Slavia Karlovy Vary – FC Slavoj Vyšehrad, SK Kosmonosy/SK Aritma Praha – FK Dukla Praha, FK Olympie Březová – FC Hradec Králové, SK Vysoké Mýto – FK Přepeře, SK Český Brod – FK Chlumec nad Cidlinou, SFK Vrchovina – FC Vysočina Jihlava, MFK Frýdek-Místek – FK Blansko, FC Velké Meziříčí – 1. SK Prostějov, TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – FC Fastav Zlín, SK Hanácká Slavia Kroměříž – SFC Opava, FC ODRA Petřkovice – SK Sigma Olomouc, TJ Unie Hlubina – MFK Karviná, 1. SC Znojmo – SK Líšeň, FC Hlučín – FK Fotbal Třinec, FC Slovan Rosice – FC Zbrojovka Brno, SK BESKYD Frenštát p. R. – FC Baník Ostrava, MFK Vyškov – 1.FC Slovácko.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram