Pátek, 11.9.2020

Hubník: Ten jeden hráč nám chyběl, v závěru už nebyly síly

Druhou domácí porážku frýdecko-místecký trenér Michal Hubník těžko skousával. Byl z ní zklamaný. „Sami jsme si to pokazili. Kluci jsou připraveni dobře, je to jenom o hlavách některých hráčů. Nevím, zda je tolik svazuje domácí prostředí, ale venku hrají zcela uvolněně. Tady jsou takoví zaražení, v obavách nic nezkazit,“ narážel na nulový bodový zisk v domácím prostředí Hubník.

Sám ví, že výhra před vlastními fanoušky jeho mužstvu určitě prospěje. „Musíme na myšlení hráčů zapracovat. Doma musíme přeci dominovat, stejně, jako je tomu teď na venkovních hřištích. Nesmíme opakovat chyby, navíc jsme podruhé za sebou dohrávali v deseti, což je pak strašně těžké. Petr Literák vlastně hasil chyby před sebou a vykartoval se. Ta červená nás pak srazila,“ hlesl Hubník.

Přitom začátek zápasu patřil Valcířům. Ti se usadili na polovině soupeře, ten ale několikrát mezitím ukázal, že bude hrozně nebezpečný v brejkových situacích. „Tak samo bude hrát u nás i Uničov. My ale sami musíme tyhle situace ve hře předvídat. To je otázka fotbalového myšlení daného hráče. Oni nám hrozili strašně jednoduchou přihrávkou za obranu. Když vidím, že soupeřův hráč chce míč nakopnout, tak na to musím nějak reagovat. Nemůže nám lítat každý míč za obranu. Na tom musíme pracovat a vštěpovat to těm klukům do hlavy,“ čertil se náš trenér.

„Fotbal se ale hraje na góly. Když máte za stavu nula nula možnost jít sami na gólmana (Hykel), tak to musí být zkrátka gól. Pak se utkání mohlo odvíjet úplně jinak. Nedáte a vzniká tlak na hráče. Jen Dominik (Straňák) se sám dvakrát dostal zbytečně pod tlak a my si vykartovali kvůli tomu hráče. Pak jsme i v oslabení chtěli být aktivní, podobně jako tomu bylo ve Znojmě. Myslím si, že to kluci i plnili, jen nás to stálo spoustu sil. Do toho útoku jsme se snažili chodit, ale někteří se v závěru úplně vyčerpali. Hra byla nahoru dolů, ten jeden hráč nám zkrátka chyběl,“ uzavřel Michal Hubník.

Možnost nápravy budou mít Valcíři už v sobotu 12. září, kdy od 10.15 hodin hostí ve Stovkách Uničov. Soupeř sice vstoupil do sezony dvěma porážkami, pak se ale rychle otřepal. Otrokovicím nastřílel sedm branek, teď ve středu dokonce jihlavskému B týmu osm. Velmi cenná je určitě i domácí výhra 3:1 nad Petřkovicemi. Na hřištích soupeřů prozatím Hanáci ale nebodovali.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram