Neděle, 23.8.2020

Hubník: Na hřišti se musí bojovat, snad si to hráči vezmou k srdci

Hodně rozčarovaný byl po pátečním utkání A mužů trenér Michal Hubník. A bodejť by ne, jeho svěřenci jej totiž v domácím zápase s béčkem ostravského Baníku výkonem moc nepotěšili.

Po dvou výhrách na hřištích našich soupeřů si každý představoval, že Valcíři v domácí premiéře svého soupeře z Ostravy přejedou. Nestalo se, hostující mladíci předvedli lepší výkon a po zásluze vyhráli ve Stovkách 3:2. Valcíři tak dostali před středečním pohárovým vystoupením ve Valašském Meziříčí pořádnou facku.

„Pro mě byl zápas obrovským zklamáním. Myslím si, že ta facka, jak říkáte, přišla opravdu v pravou chvíli. Po těch dvou utkáních venku nastoupili někteří s tím, že všechno přijde samo,“ začal s hodnocením utkání s Baníkem B Michal Hubník. „Zápas jsme měli sice dobře rozehraný, ale už od samého začátku jsem viděl, že jsme byli prostě pomalejší. U všeho zkrátka pozdě. Je to ale samozřejmě i o přístupu některých hráčů mimo náš tréninkový proces. Měli jsme před utkáním kvůli průtrži jeden trénink zrušený. Ti kluci se ale musí připravovat i sami mimo stadion a udržovat si svou fyzičku. Ta je základem fotbalu a s Baníkem bylo jasně vidět, že mladí kluci Baníku byli naběhaní, byli prostě lepší. To musíme uznat a soupeře pouze poblahopřát. Věřím ale, že se z toho utkání dokážeme ponaučit,“ řekl Hubník.

trenér Lipiny Michal Hubník

Během zápasu s Baníkem se několikrát stalo, že domácí nezachytávali náběh soupeře z druhé vlny. Z jedné takové akce soupeř skóroval při úniku de Azeveda a přesném zakončení Martiníka. Další dvě podobné situace pak Ostravané neřešili k jejich spokojenosti.

„Když už jsme prohrávali 1:3, tak jsme naši hru zjednodušili, kdy jsme měli čtyři pět hráčů nahoře a jednoho středního záložníka. Úkolem bylo hru zjednodušit už odzadu, což se nám i dařilo. Pak ale po odražených balonech, které když nezachytíte, tak vznikají ta okna. Soupeř se valí rychle na obranu a ta čtverka si hlídá útočící hráče. Takže z té druhé vlny vznikaly přesilovky tři na jednoho. To ale vše vyplývalo z toho, že jsme chtěli vepředu něco s nepříznivým stavem udělat,“ podotkl kouč Lipiny.

Už ve středu nás čeká pohárový souboj ve Valašském Meziříčí. Možná by právě duel s posledním celkem divizní skupiny E mohl klukům pomoci. „S tím souhlasím. Určitě potřebujeme zápasové zatížení a být tak neustále v nějakém tom zápřahu,“ kýve hlavou Hubník.

S jakými ambicemi vůbec Valcíři k pohárovému utkání pocestují?

„Chceme určitě na Valašsku uspět, s tím tam pojedeme. Chceme postoupit, ale teď vůbec nekalkulujeme s nějakou myšlenkou, koho bychom mohli dostat v dalším kole poháru. S Valašským dostanou příležitost hráči, kteří nejsou až tolik herně vytíženi. Je dobře, že se v týmu zvýšila konkurence, někteří hráči si totiž myslí, že můžou hrát pořád, ale ono tomu tak není. Máme teď docela nabitou lavičku a já jsem navíc ten typ trenéra, který moc střídat během zápasu nechce. Nabádám hráče, kteří hrají, aby své kamarády z lavičky na hřiště nepustili, a naopak náhradníkům zdůrazňuji, že když už tu šanci hrát dostanou, tak aby ji chytili za pačesy a už se ze sestavy nenechali vyštípat. Takhle jsem to cítil i já v době, když jsem ještě hrával. Chtěl jsem být pořád na hřišti, nechtěl jsem místo sebe někoho pustit. Snad si to někteří hráči vezmou pořádně k srdci. Na hřišti se musí bojovat a makat a předvádět především fotbalovou kvalitu,“ uzavřel Michal Hubník.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram