Pondělí, 5.10.2020

Fokaidisova premiérová trefa nám přinesla tři body

Trefa řeckého záložníka v našich barvách Nikolaose Athanasiose Fokaidise nám přinesla ze Zlína tři body. Mladé ševce jsme porazili 1:0 a v tabulce nám před středeční dohrávkou s Rosicemi patří šestá příčka.

Valcíři se ve Zlíně (hrálo se na umělé trávě ve zlínské části Vršava) museli obejít bez zkušených hráčů Adama Varadiho (na tréninku si poranil ruku a v týdnu jej čeká operace) a Libora Žondry (problémy s třísly). V útoku tak nastoupil osamocený Jakub Teplý.

Frýdečtí byli dá se říct po většinu zápasu lepším týmem a po zásluze si domů odvezli tři body. Na gól si sice hrstka našich fans musela počkat na začátek druhého dějství, kdy se po krásném centru Zapalače prosadil z bezprostřední blízkosti Fokaidis. Jak se později ukázalo, byla to jediná branka střetnutí.

"Opět jsme byli o gól horší než soupeř. Oproti předchozím zápasům jsme se však vůbec nebyli schopni prosadit do koncovky. Naše centry neměly adresáta, do vápna jsme nechodili v dostatečném počtu a málo jsme předvídali. Celkově mi v našem projevu chybí větší hlad po gólech a vůle po vítězství. Hlavně u některých hráčů. Na tuto soutěž jsme až příliš hodný tým," řekl k zápasu domácí trenér Jan Jelínek.

"Po celý zápas jsme byli lepším týmem, akorát v prvním poločase byla naše hra příliš dopomala. Nechci vyloženě říct, že jsme hráli profesorsky, ale dlouho jsme drželi míč. Soupeř se tak stačil přesouvat. Po změně stran jsme už byli jasně lepší. V poločase jsme si ale museli něco v kabině říct, důležité bylo, že se naše hra zrychlila. Soupeř byl zatáhnutý v bloku, bylo to spíš o dobývání jejich brány. Naštěstí se nám podařilo vstřelit krásnou branku, v závěru kluci ještě pár svých šancí zahodili. Výhra je zasloužená, já jen doufám, že klukům dodá patřičné sebevědomí. Hlavně před středeční domácí dohrávkou s Rosicemi," přeje si frýdecko-místecký trenér Jan Žižka.

Valcíři se v tomto týdnu dvakrát představí v domácím prostředí. Ve středu je čeká od 16.00 hodin zmiňovaná dohrávka se Slovanem Rosice, v sobotu pak Lipinští vyzvou ve Stovkách od 10.15 hodin Hlučín. Kvůli vládním nařízením nebudeme moci na obě tato střetnutí pustit do ochozů naše fanoušky. Pevně věříme, že klukům budete držet palce alespoň na dálku.

FC FASTAV ZLÍN B - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 0:1 (0:0)
Branka:
54. Fokaidis. Rozhodčí: Kostelník - Kulička, Páral. ŽK: Venený - Dziuba, Bzirský. Diváci: 95.
Zlín B: Šiška - Pazdera, Vraštil, Ngimbi, Slovák - Hrdlička, Uhřík (77. Němeček), Venený, V. Mlýnek (70. Strachoň), Pafka (66. Hladký) - Chwaszcz. Trenér: Jan Jelínek.
Frýdek-Místek: Bárta - Dudek, Literák, Straňák, Russmann - Skwarczek, Dziuba (82. Bzirský) - Hykel, Fokaidis (86. Hladík), Zapalač - Teplý (91. Šeba). Trenér: Jan Žižka.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram