Čtvrtek, 16.7.2020

Exligový Vošáhlík stál za výhrou jablonecké rezervy

Valcíři zakončili kondiční soustředění zápasem s FK Jablonec B.

Na pomyslné "kdyby" se nehraje a platilo to tentokráte i v přípravném zápase s Jabloncem B. Hned v úvodu tohoto utkání totiž po standardní situaci nastřelil Petr Literák břevno. "Čert ví, třeba by nás tenhle gól mohl nastartovat," polemizoval po zápase frýdecko-místecký trenér Michal Hubník. 

A věděl proč.

O pár minut později se totiž dokázal poprvé v utkání prosadit domácí Jan Vošahlík - 1:0. "Hned vzápětí měl obrovskou příležitost vyrovnat Žondra, kdy to snad z metru chtěl dát pod víko, ale přestřelil," mrzelo Hubníka. A tak se ke slovu znovu dostal jednatřicetiletý světoběžník Vošahlík, který nejprve ve 22. minuty poslal svůj tým do dvoubrankového vedení, aby o dvě minuty později nechal vyniknout brankáře Zouhara (viz. obrázek vpravo), který mu zneškodnil pokutový kop. Domácí celek se ale třetí branky v prvním poločase přeci jen dočkal, když se do černého trefil ve 25. minutě Koblížek. 

Po změně stran přidali jablonečtí mladíci další dvě branky. Na 4:0 zvyšoval Šimoník a konečný účet střetnutí pak uzavřel v 81. minutě Coufal. Po této brance se nad hřiště přihnala obrovská průtrž mračen, která toto přípravné střetnutí prakticky předčasně ukončila.

Střetnutím s jabloneckým B týmem skončila Valcířům kondiční příprava v Čechách. Po utkání s nimi autobus zamířil do jejich domovů. "Celé soustředění hodnotím velice kladně. Měli jsme tu perfektní podmínky. Chtěli jsme jít do jiného prostředí, než trénovat pouze na stadionu. Jediné, co mě ale zaráží... Chtělo by to zkrátka v přípravě už nějaké to vítězství. Kluci makají, ale ta kvalita našich soupeřů byla vždy jinde," řekl Michal Hubník.

"Soupeř velice dobře zakládal brejkové situace, musíme uznat, že byl lepší a zaslouženě vyhrál. My jsme v zápase dali příležitost mladým klukům, kteří se teprve sžívají s mužským fotbalem. Bylo to utkání v rámci přípravy a ukázka pro mladé kluky, na čem musí ještě zapracovat a v čem se zlepšovat. Duel s Jabloncem jim určitě ukázal směr," uzavřel hodnocení frýdecko-místecký trenér.

FK JABLONEC B - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 5:0 (3:0)
Branky:
10. a 22. Vošahlík, 25. Koblížek, 55. Šimoník, 81. Coufal. Ve 24. minutě navíc Vošahlík neproměnil pokutový kop.
Jablonec B: Vajner - Helm, Tahir, Koblížek, Skuhravý - Haitl, Rozkovec, Daníček, Drda, Kinčl - Vošahlík. (2. pol.): Klement - Helm (65. Štěpánek), Vošahlík, Koblížek, Skuhravý - Daníček, Rozkovec, Nykrín, Munzar, Šimoník - Coufal. Trenér: Jaroslav Vodička.
Frýdek-Místek: Zouhar - Kalfas, Literák, Koňařík, Hajnoš - Šeba (46. Žák), Skwarczek, Bzirský - Jurga (46. Křenek), Žondra, Paleček (46. Varadi). Trenér: Michal Hubník.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram