Čtvrtek, 17. 9. 2020

Dziuba: Z naší strany to byl hodně smolný zápas

Jediným našim střelcem v pohárovém střetnutí s Blanskem byl záložník Denis Dziuba. Ten přišel na hřiště sice až v 51. minutě, o sedm minut později se už zapsal mezi střelce, když dorážel do prázdné branky odražený míč po Hykelově akci. Nerozhodný stav bohužel nevydržel a druholigový favorit po proměněné penaltě z nastaveného času postoupil do 3. kola MOL Cupu.

S čím jste vůbec do pohárového zápasu po těch dvou domácích nezdarech šli?

Šli jsme do toho s tím, že jsme proti Blansku chtěli uhrát co nejlepší výsledek a porvat se s druholigovým celkem o postup. Také i ukázat našim fanouškům, že i když se nám teď zrovna nevedlo, tak fotbal hrát umíme. I proto jsme se chtěli se soupeřem poprat.

Zápas jste nakonec smolně prohráli, jak si jej vůbec viděl ze svého pohledu?

Podle mého se v prvním poločase hrál vyrovnaný fotbal. Bylo to soubojové, ale hrálo se nahoru dolů. Bohužel Blansko vstřelilo gól na 1:0. Jak jsme ale ve druhé půli vyrovnali, tak jsme byli už pak lepší. Měli jsme více šancí, o výhře jsme mohli rozhodnout sami. Škoda té hlavičky Kuby Teplého, tam to jejich gólman vyškrábl jen konečky prstů. Věřím, že kdybychom ten druhý gól dali my, tak si ten postup pohlídáme. V nastaveném času pak přišla absolutně nesmyslná penalta, která podle mě určitě nebyla. Ten faul přišel ještě před šestnáctkou. Z toho pohledu nás vyřazení strašně moc mrzí.

Kdyby nepřišla ta sporná penalta, šlo by utkání do prodloužení. To sebevědomí z vás čišelo, takže určitě jste si na tuto pasáž věřili?

Určitě. Tak nějak už jsme to v hlavách měli, že budeme hrát dál. Ale i po tom gólu na 1:2 jsme mohli ještě vyrovnat. I z toho pohledu je ta porážka moc krutá. Z naší strany smolný zápas.

Prohrálo se, ale určitě jste si i tak museli zvednout před sobotním duelem v Uherském Brodu sebevědomí?

Souhlasím. Ukázali jsme si, že na to máme. Když takhle budeme hrát v dalších zápasech, tak musíme porazit každého v soutěži. Musíme ale takto pokračovat dál, nesmíme polevit.

Těch střetnutí jste teď měli v posledních dnech hodně. Jen áčko mělo dvě vložené utkání v týdnu, pak do toho ještě zápasy za béčko. Necítíš už trochu únavu?

Je to náročné, to nepopírám. Docela to na sobě i cítím, poznám to na těle. Za béčko chodím pomáhat, chci být prospěšný pro oba naše celky.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram