Středa, 5. 2. 2020

Chyby rozhodly o porážce s Novým Jičínem

Silně omlazená sestava se proti diviznímu Novému Jičínu statečně rvala. Porážku ale určily zbytečné chyby.

Další přípravné utkání odehráli Valcíři proti diviznímu Novému Jičínu. A byl to právě náš soupeř, který se v 19. minutě dostal do vedení, když chybu v naší rozehrávce dokázal patřičně potrestat - 0:1. O šest minut později se hosté dokázali prosadit po rohovém kopu podruhé. "U té situace jsme špatně pokryli hráče soupeře," hněval se domácí trenér Josef Sláma, který v tomto zápase zastoupil hlavního kouče Michala Hubníka (ten momentálně absolvuje studium trenérské licence UEFA). Valcíři snížili deset minut před přestávkou, když po rohovém kopu skóroval hlavou Bányácski - 1:2. Nový Jičín si však stačil krátce před poločasovým hvizdem vrátit zpět dvoubrankové vedení. "Opět to bylo po naší chybě a rychlém protiútoku," poznamenal trenér Sláma.

Vstup do druhého dějství vyšel lépe Valcířům. Povedenou akci Kutáče zakončil přesnou ranou Křenek - 2:3. "Ve druhé půli jsme hráli daleko rychlejší fotbal. Škoda, že Telnar nastřelil v samém závěru břevno, mohlo být srovnáno" mrzelo frýdecko-místeckého trenéra.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK - FK NOVÝ JIČÍN 2:3 (1:3)
Branky FM: Bányácski, Křenek.
Frýdek-Místek: (1. pol.): Zouhar - Kebísek, Koňařík, Bányácski, Hajnoš - Bzirský, Mrkvička, Žák, Hykel - Varadi, Raab.
(2. pol.): Ciupa - Bača, Forch, Hurta, Vychodil - Kutáč, Mikulenka, Bzirský (70. Mrkvička), Křenek - Corriero - Telnar. Trenér: Josef Sláma.
Nový Jičín: Hub - Kudělka, Blejchař, Nippert, Malek, Janovský, Vokoun, Palla, Magdon, Kadlčík, Smolarčík. Náhradníci: Moris, Gonda, Ševčík. Trenér: Alois Skácel.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram