Středa, 16.6.2021

Cenné vítězství s ruským Orenburgem trefil Duda

Na úvod přípravného bloku si svěřenci trenéra Filipa Racka vyšlápli na ruského druholigistu. Orenburg jsme porazili 1:0, když jedinou branku střetnutí vstřelil v závěru prvního poločasu Lukáš Duda.

S velice cenným výsledkem se ve středečním podvečeru vrací domů fotbalisté Frýdku-Místku. Ti si v přípravném bloku vyšlápli na ruský FK Orenburg, kterému jen administrativním rozhodnutím utekl v uplynulé sezoně postup do nejvyšší soutěže.

Utkání s týmem, který jako trenér vede český kouč Marcel Lička, se odehrálo v rakouském tréninkovém středisku Wiener Neudorf, kde momentálně pobývají na herním soustředění právě fotbalisté ruského celku. Dle předpokladů to byli právě oni, kdo měl být zcela jasným favoritem přípravného duelu. I proto je konečný výsledek 1:0 pro naše chlapce obrovským úspěchem. Velká gratulace!!

O jediný gól utkání zápasu se postaral pět minut před přestávkou Lukáš Duda, který se nádherně opřel do míče po přesném centru Adama Varadiho z pravé strany hřiště. Není proto divu, že si Dudu od zítřka vytáhl do přípravy druholigový nováček z Vyškova.

Valcíři si hubený náskok nakonec dokázali pohlídat až do samého konce střetnutí.

"Pro nás to byl v této fázi přípravy hodně dobrý soupeř. Klobouk dolů před klukama, jelikož teď se věnujeme dost běhání a nabírání kondice. Orenburg byl velice kvalitní a fotbalový tým. Kluci museli to utkání odedřít od první až do poslední minuty a za to bych je opravdu rád pochválil. Všichni nechali na hřišti úplně vše a vrátilo se jim to nejen v podobě konečného výsledku, ale i v předvedené hře," začal s hodnocením prvního přípravného zápasu trenér Filip Racko.

Trenér FK Orenburg Marcel Lička

"První půli jsme hráli super v bloku a snažili jsme se být soupeři co nejvíce nebezpeční. Měli jsme tam několik slibných šancí, jedna se nám v závěru i gólově povedla. Co se týče druhého poločasu, tak jsme, přiznám se, pomalu odcházeli. Soupeř nás docela mačkal, ale nedokázal své příležitosti dotáhnout do zdárného konce. Výhra je pro hráče, co se týče sebevědomí, hodně důležitá. Dokázali si, že mohou hrát fotbal na vyšší úrovni, ale pořád tam bylo několik situací, které se určitě daly řešit o něco lépe. Musíme zapracovat na kondici, tam máme určité rezervy. Také ještě popracujeme na nějakých taktických věcech. Věřím, že naše výkony porostou a budou se pořád stupňovat," dodal Racko.

Už v sobotu 19. června odehrají naši hoši další přípravné střetnutí. Tentokráte to bude na Slovensku v Senici. Hrát by se mělo od 11.00 hodin na hřišti FK Čáčov. "Ve čtvrtek ještě potrénujeme, v pátek si to vyladíme a se Senicí budeme chtít potvrdit výkon z dneška. Jeden zápas totiž sezonu nedělá, stále musíme na sobě tvrdě pracovat," uzavřel Filip Racko.

FK ORENBURG - MFK FRÝDEK-MÍSTEK, a.s. 0:1 (0:1)
Branka:
40. Duda.
Orenburg: Gošev (46. Poletajev) - Malykh (46. Oyevole), Gojković, Kozlov, Bolotov - Bidlovsky, Šabalin, Galanin, Breev (46. Mironov) - Ektov, D. Vorobjev (46. Kaplenko). Trenér: Marcel Lička.
Frýdek-Místek: Střalka (46. Hájek) - Varadi (75. Hammer), Demianenko, Bzirský (80. Packo), Duda - Ožvolda, Dziuba - Hladík (50. Kundrátek), Gabriš (55. Hruška), Klejnot (65. Siedlok) - Baďura. Trenér: Filip Racko.