Sobota, 19.6.2021

Cenná remíza s prvoligovou Senicí

S prvoligovou Senicí remizujeme 1:1, když o naši jedinou branku v zápase se postaral po půlhodině hry Dan Ožvolda.

Na hřišti ve slovenském Čáčově odehráli frýdecko-místečtí fotbalisté druhé přípravné utkání. Jejich soupeřem byl tentokráte ligový celek FK Senica, který se v nejvyšší soutěži zachránil na poslední chvíli, když uspěl v barážovém dvojzápase s Bánskou Bystricí.

Duel, který se odehrál v parném počasí, skončil nakonec smírně 1:1. Do vedení jsme se dostali po půlhodině hry, když domácího gólmana překonal Dan Ožvolda. Senica po změně stran srovnala zásluhou střídajícího Šmatláka. Škoda, že v poslední minutě neproměnil slibnou šanci Honza Hruška, i tak si hráči připsali na své konto další cenný výsledek.

"Čekal nás těžký soupeř, tým z první slovenské ligy, FK Senica. Věděli jsme od začátku, že to bude hodně náročný zápas, protože každý z nás měl v nohách utkání z Vídně proti Orenburgu. První poločas z mého pohledu snesl dobré měřítko. Začali jsme v bloku a čekali na šance soupeře a sami jsme zkoušeli zahrozit z protiútoku, což se nám po pěkné akci ze standardky povedlo. Druhy poločas už z naší strany nebyl tak dobrý. Docházely síly, ale i tak jsme si stále vytvářeli šance, které mohly skončit gólem. Bohužel jsme inkasovali z odraženého balónu, kde jsme trošku zaspali. Takže zápas skončil nerozhodně 1:1, ale z naší strany podařené utkání a myslím, že jsme navázali na utkání s Orenburgem," řekl k utkání obránce Denis Dziuba, který z kraje příštího týdne nastoupí do přípravy druholigového Prostějova. Dendovi tak držíme palce!!

Zápas zhodnotil také i ten nejpovolanější, trenér MFK Filip Racko. "Jelikož pokračujeme v nabírání fyzické kondice a navíc dnes byly opravdu extrémní teploty, tak jsme se snažili tu zátěž rozložit mezi co nejvíc hráčů. Nikdo nás vyloženě nezklamal, kluci opět zápas odjezdili, přistoupili k němu opravdu zodpovědně a musím říct, že se nikdo nešetřil," potěšilo trenéra A týmu. "Objevovalo se v naší hře čím dál více pěkných akcí, prostě věci a kombinace, kterým se věnujeme," pochvaloval si Racko.

"V první půli jsme mohli vyhrávat i větším gólovým rozdílem, ale třeba si i přiznat, že šance měl i náš soupeř. Po změně stran se hrál fotbal ve stejném duchu. Senica sice už byla silnější na míči, ale my zase byli více nebezpečnější. Škoda jen toho, že jsme už nedokázali přidat další branku, zvláště mohou mrzet ty šance po vyrovnání. Výsledek ale není v této fázi až tak důležitý, spíš nám jde o to, že kluci fakt makají. Ty góly se k tomu přidají určitě později, tomu já věřím," uzavřel hodnocení Racko.

Další přípravné střetnutí odehrajeme už ve středu 23. června od 15.30 hodin. I tentokráte se postavíme týmu z nejvyšší soutěže, a to z Polska. Soupeřem nám budou hráči KS Cracovia.

FK SENICA - MFK FRÝDEK-MÍSTEK, a.s (FC VRATIMOV) 1:1 (0:1)
Branky:
61. Šmatlák - 31. Ožvolda.
Senica: Chropovský - Kučera, Pavlík, Filipiak, Šimčák - Rampáček - Appiah, Duda, Mašulovič, J. Buchel - Malec. Náhradníci: Čermák, Masár - F. Buchel, Vyletěl, Šmatlák, Helabrín, Zmajković, Mego, Opálek. Trenér: Pavel Šustr.
Frýdek-Místek: Střalka (46. Sýkora) - Varadi (46. Dudek), Demyanenko, Dziuba, Hajnoš (46. Fulnek) - Ožvolda, Bzirský - Gabriš (40. Hladík), L. Kundrátek, Šigut (46. Hruška) - Baďura (60. Avetisjan). Trenér: Filip Racko.

Druhé utkání v našem drese odehrál na postu stopera dvacetiletý ukrajinský zadák Danilo Anatoliovič Demyanenko (r. 2001). Ten do našeho týmu přišel z ukrajinské Juniorské ligy, z klubu FK Kolos Kovalivka.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram