Pondělí, 12. 10. 2020

Béčko podruhé v sezoně porazilo tým Chlebovic

Rezerva Frýdku-Místku si i podruhé v sezoně poradila s Chlebovicemi a po výhře 8:2 se opět vyhoupla do čela tabulky Okresní soutěže.

Rezervní tým začal utkání na podmáčeném chlebovickém trávníku daleko aktivněji. Již ve 4. minutě se na hostující branku řítil zcela osamocený Matis, zakončil však střelou vedle branky. Ani o dvě minuty později nebylo našemu útočníkovi přáno, když mu rozhodčí Stankov neuznal vstřelenou branku pro jeho ofsajdové postavení. A tak udeřilo až ve 13. minutě. To dostal krásný balón za obranu Fokaidis a hráč, který u nás hostuje z prvoligové Karviné, se nemýlil. V 15. minutě vedli Valcíři již dvoubrankovým rozdílem. A byl u toho znovu řecký záložník, který si převzal přihrávku od Jurgy a po kličce gólmanovi skóroval do prázdné branky - 2:0.

Chlebovická obrana byla pomalá, a tak Valcíři ve 23. minutě měli další samostatný únik. Tentokráte se Fokaidis přeměnil do role nahrávače, třetí branku dával Šeba. Ve 27. minutě se frýdecko-místecká lavička rozjásala. To Šeba rychle rozehrál autové vhazování, míč se na kluzkém terénu dostal až k volnému Zouharovi, který levačkou propálil hostujícího brankáře. Náš ochránce svatyně tentokráte nastoupil na hrotu a svou vstřelenou branku pak náležitě se svými spoluhráči oslavil.

Až po půlhodině hry se ke slovu dostali také hosté. Nejprve pálil vedle naší branky Patrik Kozel, vzápětí pak Russmann vyrážel nohou střelecký pokus Víta Pavlase. Čtyři minuty před vypršením první poloviny zápasu se k zakončení znovu dostal Fokaidis a gólem na 5:0 si zkompletoval svůj hattrick.

Také po změně stran nebyla o góly nouze. Šestou branku Lipiny přidal Šeba. Dopřáno bylo ale i hráčům Chlebovic. Ti se poprvé trefili v 67. minutě, když se do černého trefil P. Kozel. Domácí hráči byli nadále při chuti a v 77. minutě zakončoval přesně střídající Siedlok, na kterého pak v 85. minutě navázal ještě Matis. Konečnou podobu výsledku stanovil tři minuty před závěrečným hvizdem hostující Morys.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK B - TJ SOKOL CHLEBOVICE 8:2 (5:0)
Branky:
13., 16. a 41. Fokaidis, 23. a 62. Šeba, 27. Zouhar, 77. Siedlok, 85. Matis - 69. P. Kozel, 87. Morys. Rozhodčí: Stankov - Sekanina, Říha. ŽK: bez karet. Diváci: hráno bez diváků.
Frýdek-Místek B: Russmann (46. Fokaidis) - Brojač (32. Onderek), Hammer, Tomančák - Dziuba (46. Siedlok), Jurga, M. Merta, Fokaidis (46. Russmann), Šeba - Zouhar (80. Černaj), Matis. Trenér: Jakub Hottek.
Chlebovice: Kukučka - Stachura, Janečka, Beker, Šnapka - M. Pavlas (46. Zátopek), Král, A. Syřínek, Morys - P. Kozel, V. Pavlas. Trenér: Miroslav Polášek.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram