Pondělí, 18.1.2021

Bárta opouští Valcíře, jaro stráví v Prostějově

Během podzimních bojů v MSFL patřil jednatřicetiletý gólman Lipiny Michal Bárta k oporám týmu. Ve třetí lize odchytal do jejího přerušení deset zápasů, chyběl pouze v posledním odehraném střetnutí doma s Hlučínem. Tam jej mezi třemi bílými tyčemi zastoupil Zouhar.

Rodák z Valašska stráví minimálně jarní část sezony v druholigovém 1. SK Prostějov. Hanáci o našeho vytáhlého gólmana projevili zájem, jelikož jejich tým opustil slovenský gólman Miloslav Bréda, který bude naopak hájit barvy KFC Komárno. "Michal za nás velice dobře odchytal celý podzim, takže není pro nás překvapení, že si znovu vybojoval angažmá ve vyšší soutěži. My mu ani tentokráte bránit nebudeme a přejeme mu hodně štěstí v novém týmu. Na nás teď bude, abychom za něj našli adekvátní náhradu," sdělil k odchodu naší gólmanské jedničky Daniel Černaj, sportovní ředitel MFK Frýdek-Místek, a.s.

O ANGAŽMÁ NA HANÉ ZABOJUJE TAKÉ MLADÝ STRAŇÁK

Bárta nemusí být nakonec jediným našim hráčem, který by mohl zamířit do profesionální soutěže. O svou šanci vybojovat si místo ve stejném týmu bude totiž chtít i jednadvacetiletý obránce Dominik Straňák. Ten je prozatím v Prostějově na zkoušce.

Tu naopak ukončil řecký středopolař Athanasios Nikolaos Fokaidis. "Nikolaos se rozhodl vrátit se zpátky do rodného Řecka, kde dostal lepší nabídku," upřesnil Černaj.

ZAČÁTEK PŘÍPRAVY ZATÍM NEJASNÝ

Už o tomto víkendu měli Valcíři odehrát první letošní přípravné utkání. Prozatimní epidemiologická situace v Česku ale nepustí naše hráče nejen k tréninkům, ale ani k sehrání přípravných zápasů. Hráčům tedy nezbývá stále nic jiného, než se připravovat individuálně.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram