Pondělí, 26.7.2021

Sezonu ve třetí lize začínáme v Blansku

Vratimovští fanoušci se mohou těšit na obnovenou třetiligovou premiéru. Do Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) se totiž vracíme po předlouhých 19 letech. Naposledy jsme ve třetí lize působili v sezoně 2001/2002, kdy jsme skončili třináctí.
Sobota, 24.7.2021

Igbinoba trefil postup v prodloužení

V předkole poháru MOL CUP jsme se vydali na hřiště divizního Havířova. Po devadesáti minách skončilo utkání nerozhodně, o postupujícím do dalšího kola rozhodlo následné prodloužení. Šťastnější jsme byli nakonec my, postupový gól vstřelil obránce Igbinoba.
Čtvrtek, 22.7.2021

Staň se pořadatelem při zápasech FC Vratimov

Fotbalový klub FC Vratimov hledá do svých řad pořadatele pro zápasy třetiligového A týmu.
Neděle, 18.7.2021

Na závěr přípravy těsná porážka

Poslední přípravný duel před ostrým startem letošního ročníku MSFL jsme odehráli na travnatém hřišti v Ústí nad Orlicí. Soupeřem nám ale nebyl domácí celek, nýbrž rezerva ligového Jablonce.
Pátek, 9.7.2021

S mladíky jsme dvakrát vedli, nakonec je z toho remíza

S opavskými mladíky jsme si ještě v první půli vypracovali dvoubrankové vedení, když naše góly vstřelil Kuba Teplý. Nadějný náskok ale domácí hráči dokázali v úvodu druhého dějství smazat. Díky gólu Igbinoby jsme si vedení sice vzali znovu zpět, ale Opavští nakonec srovnali na konečných 3:3.
Čtvrtek, 8.7.2021

Změna v přípravě, v pátek nás čeká Opava B

Na poslední chvíli dochází ke změně v přípravě našich A mužů. Páteční duel s karvinským B týmem se ruší, místo toho budeme hrát s Opavou B.
Pátek, 2.7.2021

Skvělá premiéra, Dětmarovicím jsme dali pět gólů

Premiérový zápas v nových barvách zvládli hoši na jedničku. V přípravě zdolali divizní celek Dětmarovic 5:1.
Středa, 30.6.2021

Šigut odchází do druholigové Opavy

O služby osmnáctiletého záložníka Samuela Šiguta projevila po pražské Slavii zájem také druholigová Opava. A právě se Slezany šikovný fotbalista před pár hodinami podepsal profesionální smlouvu.
Sobota, 26.6.2021

Potrápili jsme šestý tým polské Ekstraklasy

Svůj poslední zápas pod hlavičkou MFK Frýdek-Místek sehráli svěřenci trenéra Filipa Racka v Polsku. Na hřišti prvoligových Gliwic jsme sice prohráli 1:3, ale o lepší výsledek jsme se sami připravili individuálními chybami.
Pátek, 25.6.2021

Sezonu zahájíme v Blansku

V Olomouci byl ve čtvrtečním podvečeru rozlosování nový soutěžní ročník Fortuna Moravskoslezské fotbalové ligy. Do něj už vstoupíme pod hlavičkou FC Vratimov.
Středa, 23.6.2021

Racko: Tohle bylo srovnání dvou rozdílných světů

Proti polskému účastníkovi tamní nejvyšší soutěže jsme to měli hodně těžké. Soupeřovy kvality se na hřišti projevily už během úvodní pětačtyřicetiminutovky. Nakonec jsme s Cracovií prohráli rozdílem devíti branek.
Sobota, 19.6.2021

Cenná remíza s prvoligovou Senicí

S prvoligovou Senicí remizujeme 1:1, když o naši jedinou branku v zápase se postaral po půlhodině hry Dan Ožvolda.
Čtvrtek, 17.6.2021

O Šiguta s Kaňákem projevily zájem prvoligové kluby

Šikovnost obou frýdecko-místeckých záložníků neušla pozornosti prvoligovým celkům. Teď už záleží na hráčích samotných, kam se jejich následná fotbalová cesta ubere.
Středa, 16.6.2021

Cenné vítězství s ruským Orenburgem trefil Duda

Na úvod přípravného bloku si svěřenci trenéra Filipa Racka vyšlápli na ruského druholigistu. Orenburg jsme porazili 1:0, když jedinou branku střetnutí vstřelil v závěru prvního poločasu Lukáš Duda.
Středa, 16.6.2021

V poháru MOL Cup nás čeká divizní Havířov

Další ročník národního poháru, který se v posledních letech hraje pod názvem MOL Cup, byl rozlosován.
Úterý, 15.6.2021

Ve středu nás čeká duel s Ličkovým Orenburgem

Svěřenci trenéra Filipa Racka zahájí ve středu 16. června sérii přípravných utkání před začátkem nové sezony. Ve vídeňském Neudorfu je ale nečeká vůbec nic lehkého. Ruský celek FK Orenburg.
Sobota, 5.6.2021

Jak vzpomínají na Petra Literáka jeho spoluhráči a kamarádi

Už jen pár dní a přijde chvíle, kdy se dlohouletý kapitán a lídr frýdecko-místeckých Valcířů s tímto klubem rozloučí. Zda to bude již nadobro, nebo se někdy v budoucnu, a to už v jakékoliv roli, vrátí, to ponecháme osudu.
Úterý, 25.5.2021

Šigut: Mladí mají šanci se tady posunout, proto jsem tu chtěl jít

Poslední dny byly pro osmnáctiletého Samuela Šiguta dosti hektické. Nejdříve se řešil jeho přestup z ostravského Baníku, aby následně přišla zkouška ve Slavii Praha. A jak vše dopadlo? Přečtěte si náš společný rozhovor…
Neděle, 23.5.2021

Frýdek-Místek se loučí se svým dlouholetým kapitánem

Po přesunu svého milovaného klubu do Vratimova se dlouholetý kapitán Lipiny Petr Literák rozhodl. S týmem, ve kterém strávil v podstatě celou svou fotbalovou kariéru, se loučí. Po sezoně odejde hrát divizi do Frýdlantu nad Ostravicí.
Sobota, 22.5.2021

V přípravě jsme pohořeli na koncovce

Přípravné utkání s divizním Frýdlantem rozhodla nejen špatná produktivita, ale také i výborný výkon domácího brankáře.
Pátek, 14.5.2021

Valcíři sezonu v první lize

Mnoho fotbalových fanoušků, ať už z Frýdku-Místku, ale i širokého okolí, má v paměti senzační taženíValcířů, kteří se postupnými kroky dostali z I. A třídy až do první ligy.
Pátek, 14.5.2021

Valcíři v době, kdy bojovali o postup do první ligy

Byla to krásná doba. K denním strastem měli lidé málo příležitostí k zábavě a obyčejnému relaxu. Ten jim mohl nabídnout ale fotbal. Týden co týden se fanoušci modrobílých barev upínali k tranzistorům a pozorně naslouchali, jak si jejich miláčci povedou v boji o dnes již legendární postup do nejvyšší fotbalové soutěže v republice. Zástupy fandů pak chodily do frýdeckých Stovek. A lipinským hráčům se jejich sen v sezoně 1975/1976 naplnil. Svěřenci trenéra Jána Zachara postoupili.
Středa, 5.5.2021

O postup do druhé ligy mají zájem ve Vyškově

Dvě poslední sezony v MSFL byly nedohrány. I když nebyl v loňském roce odehrán plný počet kol, z postupu do vyšší soutěže se nakonec radovali fotbalisté Blanska. Letos je situace obdobná. Je sice odehráno daleko méně střetnutí, přesto by se ze třetí ligy postupovat mohlo.
Úterý, 4.5.2021

Amatérské soutěže byly předčasně ukončeny

Výkonný výbor FAČR kvůli pandemii koronaviru rozhodl na svém zasedání v úterý 4. května o ukončení amatérských soutěží od třetí ligy níže včetně mládežnických soutěží.
Pátek, 9.4.2021

Svěřenci trenéra Jana Žižky se chystají k obnovení tréninkového procesu

V neděli 12. dubna končí v celé republice nouzový stav. Dle stanoviska České unie sportu (ČUS), by se nejen fotbalisté, ale i ostatní amatérští sportovci, mohli vrátit znovu k tréninkovému procesu.
Úterý, 6.4.2021

VV FAČR schválil dnes změnu názvu klubu na FC Vratimov, a.s.

V úterý 6. dubna 2021 se sešel v Praze Výkonný výbor FAČR, který na svém zasedání rozhodl nejen o změně názvu klubu na FC Vratimov, a.s., ale také i o udělení statusu přidruženého mládežnického klubu: FC Vratimov, a.s. a FC Vratimov, z.s.
Pátek, 2.4.2021

Lokaj: „Mrzí mě, že jsem toho všeho součástí, přestože si nejsem vůbec vědom, že jsem mohl udělat něco jinak, abych fotbal ve Frýdku-Místku zachránil.

Je rozhodnuto! Fotbalisté Frýdku-Místku definitivně opouští svou domovskou půdu. Pokud se ještě rozjede současný soutěžní ročník MSFL, budou už Valcíři hrát na jiném stadionu. Mnoho frýdecko-místeckých fanoušků se však ptá, proč tomu tak vůbec je?
Úterý, 30.3.2021

Akciovka s politováním přijala ukončení statusu přidruženého mládežnického klubu

Přinášíme několik důležitých informací ve vývoji ukončení vzájemné spolupráce ze strany spolku.
Pátek, 26.3.2021

Komentář Jana Lokaje k jednání 14. zastupitelstva města FM

Statutární ředitel MFK Frýdek-Místek, a.s., a zároveň majitel fotbalového klubu, Jan Lokaj, reaguje na události posledního jednání 14. zastupitelstva města Frýdek-Místek, kde veřejně vystoupil předseda spolku MFK Frýdek-Místek, z.s., Radim Mamula.
Čtvrtek, 25.2.2021

Pozvánka na mimořádnou valnou hromadu a.s.

Správní rada společnosti MFK Frýdek – Místek, a.s., se sídlem Horní 3276, 738 01 Frýdek-Místek, IČ: 03059707, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl B, vložka 10578 svolává ...
Úterý, 23.2.2021

Třetiligoví Valcíři opustili stadion ve Stovkách

Pro mnohé příznivce frýdecko-místeckého fotbalu naprosto nepochopitelná věc, avšak pravdivá realita dnešních dní. Více v článku, který si lidé mohli přečíst v úterý 23. února 2021 v příloze Frýdecko-místeckého a třineckého deníku.
Čtvrtek, 18.2.2021

Otevřený dopis zastupitelstvu města Frýdek-Místek

Přečtěte si otevřený dopis, který adresoval statutární ředitel MFK Frýdek-Místek, a.s., Jan Lokaj, zastupitelům města Frýdek-Místek.
Středa, 10.2.2021

Sourozenci Mikulenkovi budou na jaře hrát v dorostenecké lize

Na pikantní bratrský souboj může letos na jaře dojít mezi Jakubem Mikulenkou s jeho o dva roky mladším sourozencem Matějem. Oba totiž čekají za pár týdnů boje v nejvyšší dorostenecké soutěži. A co na tuhle možnost oba mladí fotbalisté vůbec říkají?
Úterý, 9.2.2021

Zapalač: Ve Frýdku mě fotbal zase začal bavit

Krajní záložník v Kristových létech opouští frýdecko-místecký klub, už o víkendu možná nastoupí v chorvatské druhé lize, kde teď v zimě přestoupil. Petr Zapalač se nově stal hráčem NK Međimurje Čakovec.
Úterý, 9.2.2021

Záložník Petr Zapalač míří nakonec do Chorvatska

Už to vypadalo, že třiatřicetiletý fotbalista bude od jarní sezony oblékat dres polského třetiligisty z Rybniku. Z toho nakonec sešlo a ostravský rodák má namířeno na jih, do chorvatského celku NK Međimurje Čakovec.
Sobota, 6.2.2021

Malá ochutnávka k oslavám 100 let klubu

Celý rok 2021 se bude nést ve znamení stého výročí fotbalového klubu z Frýdku-Místku. Přesně před 100 lety byl totiž založen kroužek kopané pod názvem Karlovohutní fotbalový klub.
Úterý, 2.2.2021

Podpořme společně s hráči dobrou věc

Fotbalový klub MFK Frýdek-Místek, a.s., je již pravidelným podporovatelem Nadačního fondu Pavla Novotného. Po akcích Daruj krev s Lipinou a předáním výtěžku ze vstupného, tu máme další akci, do které se tentokráte zapojí i samotní hráči MFK.
Sobota, 30.1.2021

Zapalač do Rybniku nakonec nejde

O služby třiatřicetiletého záložníka Petra Zapalače se zajímá polský třetiligový celek KS RÓW 1964 Rybnik.
Pondělí, 18.1.2021

Bárta opouští Valcíře, jaro stráví v Prostějově

Během podzimních bojů v MSFL patřil jednatřicetiletý gólman Lipiny Michal Bárta k oporám týmu. Ve třetí lize odchytal do jejího přerušení deset zápasů, chyběl pouze v posledním odehraném střetnutí doma s Hlučínem. Tam jej mezi třemi bílými tyčemi zastoupil Zouhar.
Úterý, 12.1.2021

Pulpit: Frýdek-Místek mně zůstane hodně zarytý v srdci

Je tomu něco málo přes rok, kdy náš klub trénoval zkušený kouč Martin Pulpit. Před ním se teď otevírá další výzva v profesionálním fotbale. Jde totiž zachraňovat druhou ligu do Blanska.
Sobota, 9.1.2021

Z kraje roku jsme si popovídali s Janem Lokajem

Je to pomalu již měsíc, co v čele našeho klubu stojí Jan Lokaj. Nového statutárního ředitele MFK Frýdek-Místek, a.s., jsme se tedy zeptali, jak své měsíční působení u Valcířů ze svého pohledu hodnotí.
Úterý, 29.12.2020

Valcíři musí začátek přípravy posunout

V původním plánu trenérské dvojice Jan Žižka a Jakub Hottek bylo, že se jejich svěřenci zapojí do zimní přípravy hned v pondělí 4. ledna. Jelikož se ale Česká republika opět posunula do 5. stupně rizikového skóre PES, musí Valcíři start přípravy posunout.
Pátek, 25.12.2020

Lukáš Duda je zpět, vrací se z Německa

Valcíři hlásí první zimní posilu. Z německého 1.FC Kaan-Marienborn k nám přestupuje čtyřiadvacetiletý záložník Lukáš Duda. Ten už u nás působil na jaře 2019, kdy ve frýdecko-místeckém drese odehrál 13 utkání, ve kterých 2 góly vstřelil a na 3 nahrál.
Čtvrtek, 24.12.2020

Vánoční přání MFK Frýdek-Místek, a.s.

Už jen 7 dní zbývá do konce roku 2020. Současní, ale také i bývalí hráči frýdecko-místeckého klubu, spolu s nimi statutární ředitel MFK Frýdek-Místek, a.s., partneři a přátelé, přejí prostřednictvím našeho webu a sociálních sítí fanouškům MFK Frýdek-Místek pohodové Vánoce a především mnoho zdraví do nového roku.
Čtvrtek, 24.12.2020

Dárek fanoušků klubu MFK Frýdek-Místek

Opravdu nádherný dárek dostal v letošním roce klub MFK Frýdek-Místek od svých fanoušků. Ti mu totiž nechali složit a nahrát klubovou hymnu. No schválně....
Neděle, 13.12.2020

Žižka: Jsem frustrován a ze zkoušených hráčů i zklamaný

Trenér Valcířů Jan Žižka si ještě před ostrým startem zimní přípravy mohl znovu vyzkoušet vytipované hráče pro jarní odvetnou část MSFL.
Pátek, 11.12.2020

Vašenda: Ve Švýcarsku jsme maximálně spokojeni, ale chceme se jednou domů vrátit

Dnes devětadvacetiletého defenzivního záložníka Dalibora Vašendu si mnozí fanoušci Lipiny pamatují pro jeho vizáž a nezaměnitelný styl hry. S hlavou oholenou a s duší nesmírného bojovníka jej totiž na hřišti nebylo možné přehlédnout.
Středa, 9.12.2020

Do čela frýdecko-místeckého fotbalu usedl Jan Lokaj

Když jsme si sjednali schůzku, abychom udělali náš společný rozhovor, sešli jsme se v útrobách stadionu ve frýdeckých Stovkách. Kdo čekal, že bude proti vám stát úspěšný bussinesman v nablýskaném kvádru, tak by se mýlil. Potkali jsme se ve chvíli, kdy se Jan Lokaj, momentálně nejvyšší muž frýdecko-místeckého fotbalu, chystal na trénink s třetiligovým A týmem. „Jdu si s nimi zatrénovat. Nebude to ale pravidlem, pouze pokud mě na to vyjde čas,“ pousmál se sympatický šéf Lipiny.
Neděle, 6.12.2020

Michal Fukala: Skončit ve skupině před Gentem je strašně cenné

Michal Fukala odešel z mateřského Frýdlantu nad Ostravicí do nedalekého Frýdku-Místku v 8 letech. Už v 15ti dostal příležitost zahrát si v A týmu Valcířů, kteří jej postavili do přípravného utkání proti slovenskému Zvolenu. Fukala ve své premiéře vstřelil dokonce svůj premiérový gól v seniorské kategorii. Před třemi sezonami přišla frýdlantskému rodákovi nabídka z prvoligového Liberce. Na severu Čech se Michalovi líbí, v libereckém drese doposavad odehrál 29 prvoligových utkání, na svůj první gól v nejvyšší soutěži ještě dvacetiletý obránce čeká.
Sobota, 5.12.2020

Klub představil své partnery a nové dresy

Nové návštěvnické centrum firmy MARLENKA posloužilo v pátečním dopoledni k uspořádání setkání, na kterém nové klubové vedení MFK Frýdek-Místek, a.s. (zleva Vladimír Coufal st., Jan Lokaj a Daniel Černaj), představilo přítomným novinářům partnery, kteří se finančně budou podílet na chodu klubu. V rámci setkání byly představeny také nové dresy.
Sobota, 5.12.2020

Trenér Žižka vytipovává případné posily

Jednou z herních příprav po koronavirové pauze bylo utkání s divizním Frenštátem pod Radhoštěm, které se odehrálo na umělé trávě ve Viganticích.
Čtvrtek, 3.12.2020

Akciovka má po dnešku nové vedení

Ve čtvrtek 3. prosince proběhla valná hromada fotbalového klubu MFK Frýdek-Místek, a.s. Během tohoto jednání došlo k odvolání stávajícího vedení, které bylo naopak nahrazeno novým.
Pátek, 20.11.2020

Pod stromeček podepsaný dres Vladimíra Coufala z West Ham United FC

Na oficiálním facebooku MFK Frýdek-Místek, a.s. jsme pro vás připravili vánoční překvapení. Jeden ze šťastlivců se tak v půli prosince bude moci těšit z originálního dresu Vladimíra Coufala, který je navíc osobně podepsán.
Pondělí, 16.11.2020

Daniel Śmiga nakoukl v přípravě do sestavy ligového Baníku Ostrava

Jméno Daniela Śmigy možná ještě spousta fotbalových fanoušků nezná. Každopádně, zkuste si jej zapamatovat, protože se jedná o jeden z výjimečných talentů, který se přes Lučinu a Frýdek-Místek, dostal až do dorosteneckého celku ostravského Baníku. V uplynulém týdnu si měl poprvé možnost vyzkoušet, jaké je to zahrát si za prvoligový A tým FCB. Bylo to sice v přípravném utkání s Líšní (foto je převzato z webu FCB), ale pozor, Danovi je teprve pouhých šestnáct let.
Sobota, 14.11.2020

Ostrák pomohl lvíčatům k výhře nad Řeckem

Frýdecko-místecký rodák Tomáš Ostrák (na fotografii zcela vpravo) pomohl české reprezentační U21 k velmi cennému vítězství nad Řeckem U21. Pro kmenového hráče německého 1.FC Köln šlo tak o premiéru mezi lvíčaty.
Sobota, 14.11.2020

Skwarczek: Mrzí mě, že jsem k těm asistencím nepřidal více branek

Šestadvacetiletý středopolař Frýdku-Místku působí v našem klubu již čtvrtou sezonu. Nejprve k nám zavítal na půlroční hostování z Jablonce (to bylo na jaře 2016), podruhé se pak ve Stovkách objevil v zimě 2019. To už ale bylo na přestup z Otrokovic.
Středa, 11.11.2020

Tomáš Ostrák: Ta nominace mě samozřejmě hodně překvapila

Kdo sleduje podrobně fotbalovou kariéru záložníka Tomáše Ostráka, tak mu určitě neušel fakt, že se frýdecko-místecký odchovanec po štacích v Německu a Rakousku přesunul v létě do české nejvyšší soutěže. Dnes dvacetiletý fotbalista hájí barvy klubu MFK Karviná, kde si jej nemůžou vynachválit.
Pátek, 6.11.2020

Hasalík: Přes den mě bušilo srdce a vůbec jsem nemohl jíst

Svou ostrou premiéru má brankář Lukáš Hasalík za sebou. Obyčejný klučina, který s fotbalem začal ve svých rodných Hostašovicích, to přes Frýdek-Místek dotáhl až do Evropské ligy. Za liberecký Slovan totiž odchytal utkání v německém Hoffenheimu.
Čtvrtek, 5.11.2020

Zajímavosti ze Stovek – Hasalíka čeká pohárová premiéra

Třetiligový fotbal má momentálně podzimní prázdniny. Aby, jak se lidově říká, řeč nestála, nabídneme našim fanouškům několik zajímavých informací, které jsou buď přímo s frýdecko-místeckým fotbalem spjaty, nebo se jej tak nějak částečně alespoň týkají.
Čtvrtek, 22.10.2020

Je rozhodnuto! MSFL se bude dohrávat až na jaře

Chvíli se o této možnosti spekulovalo, teď už je to však jistotou. Podzimní část sezony skončila 11. kolem. To znamená, že se zbývajících šest podzimních kol bude muset dohrávat v jarních měsících.
Čtvrtek, 22.10.2020

Šeba: Pokud se kluby dohodnou, rád bych to v Teplicích zkusil

Další frýdecko-místeckou stopou v klubu FK Teplice by mohl být útočník Sebastian Šeba. Sedmnáctiletý fotbalista absolvoval na severu Čech týdenní zkoušku. „V Teplicích mi vše domluvil pan Černaj,“ sdělil Šeba, který v letošní sezoně MSFL nastoupil již čtyřikrát za A muže Frýdku-Místku.
Úterý, 20.10.2020

MSFL se bude možná dohrávat až v příštím roce

Do konce podzimu chybí ve třetí lize odehrát plných 6 kol. Ty se ale s největší pravděpodobností letos nestihnou odehrát. V minulém týdnu proběhlo setkání všech klubů MSFL s předsedou ŘK pro Moravu a členem VV FAČR Pavlem Nezvalem.
Pondělí, 12.10.2020

Béčko podruhé v sezoně porazilo tým Chlebovic

Rezerva Frýdku-Místku si i podruhé v sezoně poradila s Chlebovicemi a po výhře 8:2 se opět vyhoupla do čela tabulky Okresní soutěže.
Sobota, 10.10.2020

Pozměněná sestava nestačila doma na Hlučín

Doma nám to zkrátka letos nejde. Valcíři prohráli již čtvrté utkání z pěti. Hlučín na své vítězství zadělal už v prvním poločase, kdy nám vstřelil dvě branky. My jsme mohli v samém závěru střetnutí pomýšlet i na bod, jenže Zapalačovi jeho druhý penaltový pokus střelecky nevyšel.
Pátek, 9.10.2020

Straňák: Hrát vedle Petra Literáka je pro mě obrovská škola

Ve své mladé fotbalové kariéře působil doposud obránce Dominik Straňák ve své slovenské domovině. Frýdek-Místek je vlastně jeho první zahraniční štací. Málokdo ale ví, že stadion ve Stovkách není pro čerstvě 21-letého zadáka až úplnou neznámou. S Nitrou U19 zde totiž v červnu 2017 získal Československý pohár, když na penalty hráči zpod Zobora porazili pražskou Spartu.
Pátek, 9.10.2020

Žižka: Výhra nad Rosicemi byla zasloužená

Valcíři úspěšně zvládli dohrávku 8. kola MSFL, když v domácím prostředí zdolali Rosice 3:1. V neúplné tabulce jim patří momentálně čtvrtá příčka. Jen o bod za vedoucím béčkem prvoligového Slovácka. Jak hodnotil duel s Rosicemi trenér Valcířů Jan Žižka?
Čtvrtek, 8.10.2020

V dohrávce porážíme Rosice

Utkání 8. kola MSFL se v původním termínu kvůli podmáčenému terénu na stadionu ve Stovkách neodehrálo. A tak se musel najít náhradní termín. Ve středu 7. října jsme tedy vyzvali tým Rosic znova a díky dvěma přesným zásahům Kuby Teplého a gólu Martina Bzirského, porážíme soupeře 3:1.
Pondělí, 5.10.2020

Bzirský potřeboval na čistý hattrick pouhých 9 minut

Odvetnou část začala naše rezerva utkáním v Pržně, kde se proti nim postavili fotbalisté z Metylovic. Valcíři navázali na své předešlé vítězství a v tabulce se dostali hned za vedoucí Vojkovice.
Pondělí, 5.10.2020

Fokaidisova premiérová trefa nám přinesla tři body

Trefa řeckého záložníka v našich barvách Nikolaose Athanasiose Fokaidise nám přinesla ze Zlína tři body. Mladé ševce jsme porazili 1:0 a v tabulce nám před středeční dohrávkou s Rosicemi patří šestá příčka.
Pondělí, 28.9.2020

Souboj o čelo tabulky zvládly lépe Vojkovice

Duel dvou týmů z popředí tabulky vyzněl nakonec lépe pro hosty. Vojkovice zdolaly po boji náš B tým 4:3.
Sobota, 26.9.2020

Utkání s Rosicemi je ODLOŽENO !

Utkání 8. kola MSFL, které měli Valcíři odehrát na domácím stadionu s týmem FC Slovan Rosice, byl kvůli nepříznivému počasí a hlavně kvůli nezpůsobilé hrací ploše, odložen.
Čtvrtek, 24.9.2020

Pravidla pro vstup na utkání s Rosicemi

V návaznosti na středeční rozhodnutí ministra zdravotnictví zveřejňujeme pravidla pro chování v rámci regionálního fotbalu, která jsou účinná od čtvrtka 24. září 2020.
Neděle, 20.9.2020

Špatný začátek druhé půle nás stál lepší výsledek

Krátce po pohárovém zápase s Blanskem došlo v našem týmu ke změně na trenérském postu, kdy se do Stovek vrátil Jan Žižka. „Tak samozřejmě, že mě potěšilo, že mě vedení Frýdku znovu oslovilo, abych převzal třetiligový A tým. Pro nás všechny je to nejen obrovská zodpovědnost, ale také i velká výzva. K samotnému klubu máte nějaký citový vztah, chcete mu pomoci. Přeji si, abychom hráli co nejvýše a fotbal se lidem líbil,“ řekl krátce po svém návratu na frýdecko-místeckou lavičku kouč Jan Žižka.
Čtvrtek, 17.9.2020

Změna na trenérském postu, A tým přebírá Žižka s Hottkem

Frýdecko-místecké fotbalisty povede již v sobotu v Uherském Brodu nové trenérské duo. Na lavičku se nově postaví dvojice Jan Žižka a Jakub Hottek.
Čtvrtek, 17.9.2020

Šeba: Mrzí mě, že jsme Blansko neporazili

Svou premiéru v A týmu už má sedmnáctiletý útočník Sebastian Šeba za sebou, když se poprvé objevil v bílém drese s příčným pruhem přes prsa v Otrokovicích. Tentokráte mu trenér Valcířů Michal Hubník dal šanci od samého začátku, a to v pohárovém střetnutí s druholigovým Blanskem.
Čtvrtek, 17.9.2020

Dziuba: Z naší strany to byl hodně smolný zápas

Jediným našim střelcem v pohárovém střetnutí s Blanskem byl záložník Denis Dziuba. Ten přišel na hřiště sice až v 51. minutě, o sedm minut později se už zapsal mezi střelce, když dorážel do prázdné branky odražený míč po Hykelově akci. Nerozhodný stav bohužel nevydržel a druholigový favorit po proměněné penaltě z nastaveného času postoupil do 3. kola MOL Cupu.
Středa, 16.9.2020

V poháru končíme, Blansko rozhodlo v nastaveném čase

Byli jsme blízko překvapení, leč ne vždy se věci vyvíjí tak, jak by si každý lipinský fanda přál. Favorizované Blansko jsme nakonec z poháru nevyřadili, Valcíři se ale rozhodně nemají zač stydět.
Pondělí, 14.9.2020

V úterý čeká áčko pohárový souboj s Blanskem

Ve 2. kole MOL Cupu se ve Stovkách střetneme s druholigovým Blanskem. Pohárové utkání se hraje v úterý 15. září od 16 hodin.
Sobota, 12.9.2020

Uničov s chutí pálil i ve Stovkách

Na střeleckou formu uničovských fotbalistů narazili také i Valcíři. Ti od Hanáků inkasovali šest branek, čtyři z nich jim vstřelil Krč.
Pátek, 11.9.2020

Bárta: Kroměříž si šla víc za tím vítězstvím

Vytáhlý gólman Lipiny Michal Bárta sice v předehrávaném 16. kole MSFL domácí porážce s Kroměříží nezabránil, určitě ale patřil k nejlepším našim hráčům na hřišti. Několikrát totiž tým důležitými zákroky podržel.
Pátek, 11.9.2020

Hubník: Ten jeden hráč nám chyběl, v závěru už nebyly síly

Druhou domácí porážku frýdecko-místecký trenér Michal Hubník těžko skousával. Byl z ní zklamaný. „Sami jsme si to pokazili. Kluci jsou připraveni dobře, je to jenom o hlavách některých hráčů. Nevím, zda je tolik svazuje domácí prostředí, ale venku hrají zcela uvolněně. Tady jsou takoví zaražení, v obavách nic nezkazit,“ narážel na nulový bodový zisk v domácím prostředí Hubník.
Čtvrtek, 10.9.2020

S Kroměříží jsme přišli nejen o body, ale i o kapitána

Ani ve druhém domácím utkání jsme nebodovali, když byla ve Stovkách úspěšnější Kroměříž. Valcíři tak odmítli možnost jít do čela průběžného pořadí MSFL.
Pondělí, 7.9.2020

Z Karviné jsme získali záložníka Fokaidise

Fotbalisty Frýdku-Místku posiluje 21-letý řecký záložník Athanasios Nikolaos Fokaidis, který k nám přichází z nedaleké Karviné.
Pondělí, 7.9.2020

Rezerva rozdrtila doma Kunčice

Ani ve čtvrtém utkání v Okresní soutěži B muži nezaváhali, když si na domácím hřišti v Chlebovicích snadno poradili s Kunčicemi 12:0.
Čtvrtek, 3.9.2020

Tři body trefil ve Znojmě Kuba Teplý

Valcíři si i po předehrávce 5. kola udrželi svou neporazitelnost na hřištích svých soupeřů, když dokázali domácí Znojmo přestřílet 4:3. Radost z vítězství je o to větší, že ji Lipina dosáhla v oslabení, když byl po hodině hry vyloučen útočník Žondra.
Úterý, 1.9.2020

Jak si vedou naši hráči na hostování

Jak se daří fotbalistům v našem A týmu, ale i nově založeném béčku, o tom jsme podrobně fanoušky MFK Frýdek-Místek informovali. Nyní se podrobněji podívejme na hráče, kteří v podzimní části sezony hostují v jiných oddílech.
Pondělí, 31.8.2020

Los nám v poháru přisoudil druholigové Blansko

V Praze bylo poslední srpnový den rozlosováno 2. kolo MOL Cupu. Nejen naši fanoušci, ale také i hráči, byli v napětí, koho nám los přisoudí. Nakonec je to druholigový nováček z Blanska.
Neděle, 30.8.2020

Béčko porazilo Chlebovice

Vítězné tažení B týmu v nejnižsí republikové soutěži pokračuje. Valcíři v chlebovickém derby uštědřili domácímu celku políček v podobě deseti branek.
Neděle, 30.8.2020

Venku nám to šlape, třetí výhra – třetí nula

Valcíři mají za sebou čtvrté odehrané utkání v letošním ročníku MSFL. Zatímco doma svěřenci trenéra Michala Hubníka ještě nebodovali, ze tří venkovních duelů si naopak přivezli plný počet bodů.
Čtvrtek, 27.8.2020

Postup trefil až ve druhé půli Varadi

Valcíři se v úvodním kole MOL Cupu pořádně natrápili. Diviznímu Valašskému Meziříčí vstřelili pouze jednu branku, o kterou se krátce po změně stran postaral Adam Varadi.
Úterý, 25.8.2020

Zapalač: Máme hodně silný tým, ale jména na papíře ještě nic nevyhrála

Po dlouhých pěti letech k nám opět zavítal krajní záložník Petr Zapalač. Ten v minulém roce oblékal dres prvoligové Opavy. Slezané ale s třiatřicetiletým fotbalistou smlouvu neprodloužili.
Neděle, 23.8.2020

Hubník: Na hřišti se musí bojovat, snad si to hráči vezmou k srdci

Hodně rozčarovaný byl po pátečním utkání A mužů trenér Michal Hubník. A bodejť by ne, jeho svěřenci jej totiž v domácím zápase s béčkem ostravského Baníku výkonem moc nepotěšili.
Neděle, 23.8.2020

Rezerva se prosadila až po změně stran

Béčko mužů má za sebou úspěšnou premiéru, když v rámci 2. kola Okresní soutěže mužů, porazilo Metylovice 3:0. Valcíři narazili na houževnatě bránícího soupeře, kterého pokořili poprvé až na začátku druhé půle.
Neděle, 23.8.2020

Valcíři narazili, prohráli doma s Baníkem B

V úvodních dvou kolech MSFL vše šlapalo. Valcíři dvakrát zvítězili, ba co víc, ani neinkasovali. To domácí premiéra s béčkem ostravského Baníku byla naprosto o něčem jiném. Hostující mladíci dali Lipinským pořádně za vyučenou.
Pátek, 21.8.2020

Poprvé doma, hostíme béčko Baníku

Utkání třetího podzimního kola MSFL odehrajeme s béčkem Baníku Ostrava v pátek od 16.30 hodin ve frýdeckých Stovkách.
Úterý, 18.8.2020

První starty

První minuty mají za sebou i tito dva talentovaní hráči 👏🏼⚽️✊🏻 Vojta Kaňák a Sebastian Šeba nastoupili v pátek v Otrokovicích 🏟
Úterý, 18.8.2020

Trenér Hubník si začátek soutěže pochvaluje

K parádnímu úvodu řekl: „Po utkání byl celý tým šťastný, jak jsme zápas na Viktorce zvládli. Máme ze dvou venkovních zápasů šest bodů, to musíte být maximálně spokojený."
Sobota, 15.8.2020

Kaňák se stal nejmladším hráčem A týmu

Když záložník Vojtěch Kaňák střídal v Otrokovicích Michala Skwarczeka, bylo mu teprve 15 let a 350 dní. Kaňák se tak stal vůbec nejmladším hráčem MFK Frýdek-Místek, který nastoupil do mistrovského zápasu.
Pondělí, 10.8.2020

Zápas v Otrokovicích rozhodl parádní začátek

Proti vedoucímu celku po úvodním kole MSFL jsme nastoupili s velkým elánem. Než se stačil domácí celek vzpamatovat, prohrával po deseti minutách hry dvoubrankovým rozdílem.
Sobota, 8.8.2020

Na úvod sezony bereme tři body

První mistrovské utkání nové sezony jsme odehráli na hlavním stadionu olomoucké Sigmy.
Sobota, 1.8.2020

Vítězná generálka s béčkem Baníku

Valcíři mají za sebou zdárnou generálku před zahájením nového ročníku MSFL.
Pondělí, 27.7.2020

O naše gólmany se nově stará Pavel Bardoň

V minulosti se Pavel Bardoň věnoval například brankářům Vítkovic, Karviné, či naposledy působil u mládežnických týmů FC Baník Ostrava. Od července už ale pod ním polykají dávky brankáři MFK Frýdek-Místek, a.s.
Středa, 22.7.2020

Účastník předkola Ligy mistrů nad naše síly

Přípravné utkání s účastníkem předkola Ligy mistrů skončilo nakonec přesvědčivým vítězstvím favorita. Jak jsme ale již předeslali, pro náš tým byla obrovská čest, že jsme se mohli s 30ti násobným mistrem Maďarska popasovat.
Čtvrtek, 16.7.2020

Exligový Vošáhlík stál za výhrou jablonecké rezervy

Valcíři zakončili kondiční soustředění zápasem s FK Jablonec B.
Úterý, 14.7.2020

Valcíři přivítají na úvod sezony béčko Olomouce

V pondělí odpoledne byl v Olomouci rozlosován nový ročník Moravskoslezské fotbalové ligy. Valcíři tak znají podzimní los.
Úterý, 14.7.2020

Žondra si nazul střelecké kopačky, na výhru to ale nestačilo

Přípravné střetnutí s FK Přepeře jsme v rámci kondičního soustředění prohráli 2:4. V dresu Valcířů se dvakrát dokázal prosadit útočník Libor Žondra.
Čtvrtek, 9.7.2020

Hubník: Zjistili jsme, že neexistuje jen práce a fotbal

Trenér A týmu, Michal Hubník, povede své svěřence ve třetí nejvyšší republikové soutěži druhým rokem. Při své premiéře dovedl Valcíře ke třetí příčce MSFL.
Středa, 8.7.2020

Mikulenka: Posunul jsem se zase o krok blíže mému snu

O tom, že se pílí a dřinou dá i z Frýdku-Místku dostat do velkého fotbalu, to jsme se mohli v minulých letech přesvědčit již několikrát. Uvidíme, kam následné cesty zavedou teprve 17letého záložníka Jakuba Mikulenku, který míří ze Stovek do Teplic.
Pátek, 19.6.2020

Letní ligu jsme zakončili porážkou v Hlučíně

V první části letní přípravy jsme odehráli tři utkání v turnaji Letní Covid lize. S výsledkem jedné remízy a dvou porážek končíme v tabulce na čtvrtém místě.
Pátek, 12.6.2020

Petřkovice rozhodly zápas v první půli

Ani ve druhém zápase v turnaji Letní Covid ligy nevítězíme. Na domácím trávníku podlehli A muži Petřkovicím 2:4.
Středa, 10.6.2020

První výhra v přípravě, Valcíři zdolali Polanku

Valcíři si v přípravném období připsali první úspěch, když na domácím stadionu porazili Polanku 3:1.
Pátek, 5.6.2020

Valcíři s Dolním Benešovem mocně dotahovali

Na úvod turnaje s názvem Letní Covid liga remizovali Valcíři v Dolním Benešově 3:3. Bonusový bod si následně připsali domácí, kteří v penaltovém rozstřelu vyhráli 4:2.
Sobota, 30.5.2020

Omlazená sestava Lipiny nestačila na Havířov

Trenéři A týmu tentokráte dali zkušenějším hráčům volno a do přípravného utkání s divizním Havířovem poslali výrazně omlazený celek. Ten nakonec na soupeře nestačil.
Úterý, 26.5.2020

Průtrž mračen zápas s Baníkem B předčasně ukončila

Přípravný zápas s B týmem ostravského Baníku se nakonec kvůli přívalu deště nedohrál. Rozhodčí utkání předčasně ukončil v 65. minutě. V té chvíli vedl soupeř 0:1.
Čtvrtek, 21.5.2020

Duel s ligovou Karvinou měl jasný průběh

V krátkém sledu odehráli Valcíři druhé přípravné utkání.
Středa, 20.5.2020

Valcíři zahájili herní přípravu s Vítkovicemi

Po dvou tréniních si naši fotbalisté vyzkoušeli také herní zatížení. Oslabená sestava Valcířů ale na druholigový celek Vítkovic nestačila.
Pátek, 15.5.2020

Muži zahájili přípravu i s Liborem Žondrou

Ve čtvrtek obnovili Valcíři společný tréninkový proces. Pod dohledem trenérů Michala Hubníka a Josefa Slámy se sešli na hlavním hřišti ve Stovkách.
Středa, 8.4.2020

Černaj: Chtěli jsme si to rozdat na hřišti, ale zdraví je důležitější

Veškeré naděje, zda se jarní odvetná část MSFL ještě rozjede, vzala za své v úterý 7. dubna, kdy VV FAČR ukončil všechny amatérské soutěže (tedy soutěže od MSFL/ČFL směrem dolů).
Úterý, 7.4.2020

Sezona je předčasně ukončena

Výkonný výbor FAČR rozhodl kvůli pandemii koronaviru o ukončení amatérských soutěží od třetí ligy níže včetně mládežnických soutěží.
Neděle, 15.3.2020

Áčko se připravuje individuálně

Sotva se fotbalové jaro rozeběhlo, bylo krátce nato přerušeno. Příčinou je neustále se šířící virus Covid-19. A jelikož o zdraví jde především, musel i sport jít momentálně stranou. Co ale teď fotbalisté Frýdku-Místku dělají?
Neděle, 8.3.2020

Vstup do jara se povedl, s Benešovem bereme tři body

V úvodním jarním zápase Valcíři berou všechny body. Na umělé trávě ve Stovkách porážíme poslední Dolní Benešov 3:1.
Pátek, 6.3.2020

MSFL bude hrát nadále 18 mužstev

Třetí fotbalová liga (MSFL) bude mít na Moravě i pro další soutěžní ročník osmnáct účastníků.
Pondělí, 2.3.2020

Varadi: Hráli jsme dobře kombinačně

Výsledky jako na houpačce. Po tvrdém políčku z Prostějova si o víkendu Valcíři naopak smlsli na divizním nováčkovi ze Skaštic. Tomu nasázeli devět branek, čtyři z nich měl na svědomí pak zkušený forvard Lipiny Adam Varadi.
Sobota, 29.2.2020

Valcíři generálku zvládli, Varadi vstřelil 4 branky

Osmý tým divizní skupiny E byl posledním soupeřem Valcířů v letošní zimní přípravě. Hubníkovic družina svého soupeře ze Skaštic jasně přehrála, po změně stran navíc odevzdanému soupeři nasázela dalších sedm branek, takže Lipina v generálce zvítězila vysoko 9:0.
Čtvrtek, 27.2.2020

Valcíře posílil záložník Jiří Kiška

Kádr třetiligových Valcířů se zdá být již uzavřen. Poslední změnou je příchod jednadvacetiletého krajního záložníka či obránce Jiřího Kišky z druholigového Prostějova.
Úterý, 25.2.2020

Hammer: Stále mám ještě co zlepšovat

Ještě na podzim byl krajní obránce Tomáš Hammer kapitánem frýdecko-místecké U18. V zimní přípravě se ale rodák ze Sedlišť přesunul o kategorii výše. Na svém kontě má už také dva starty za třetiligové áčko Valcířů.
Neděle, 23.2.2020

Bárta stráví jaro na Slovensku

Chvíli to vypadalo, že se třicetiletý brankář Michal Bárta přesune ze Stovek do Pohronie. Tohle angažmá Bártovi nevyšlo, rodák z Chlumce nad Cidlinou ale na Slovensku přeci jen bude působit.
Sobota, 22.2.2020

Trochu rozporuplná porážka s Prostějovem

Prohrát s týmem z vyšší soutěže není až tak nezvyklé. Valcíři ale na přípravný duel s druholigovým Prostějovem musí co nejdříve zapomenout.
Sobota, 15.2.2020

Příprava s Rybnikem áčku nevyšla dle představ

Přípravné utkání s polským ROW Rybnik prohráváme 6:2.
Středa, 12.2.2020

Slibné vedení jsme s Blanskem neudrželi

V pořadí již šesté přípravné utkání mají za sebou naši A muži. Proti lídrovi MSFL z Blanska jsme po čtvrthodině hry vedli dvoubrankovým rozdílem, soupeř nakonec dokázal zápas zvrátit na svou stranu.
Čtvrtek, 6.2.2020

Bialek na hostování do Prostějova

Obránce Lipiny, Daniel Bialek, odchází na hostování do druholigového 1. SK Prostějov.
Středa, 5.2.2020

Chyby rozhodly o porážce s Novým Jičínem

Silně omlazená sestava se proti diviznímu Novému Jičínu statečně rvala. Porážku ale určily zbytečné chyby.
Úterý, 4.2.2020

Obránce Hýbl odchází do ligových Teplic

Nějaký čas byli frýdecko-místečtí fanoušci v napětí, jak se celá věc kolem krajního obránce Lipiny, Matěje Hýbla, vyvrbí. Dnes už je to jisté, Matěj se přesouvá blíže ke Krušným horám a stává se hráčem prvoligových Teplic.
Čtvrtek, 30.1.2020

Bzirský: Na stadion to mám jen pár minut cesty

Jednou ze zimních posil našeho A týmu se stal čtyřiadvacetiletý záložník Martin Bzirský. Rodák z nedalekého Příbora přichází do Stovek z druholigových Vítkovic. Bzirský se ihned po svém příchodu naplno zapojil do zimního drilu trenéra Michala Hubníka.
Úterý, 28.1.2020

Raab: Gól Dorogi? Bylo v tom i trochu štěstí

Prozatím naše jediné vítězství v zimní přípravě zařídila čerstvá posila z ostravského Baníku, útočník Lukáš Raab. Jak se tento vytáhlý forvard v Lipině cítí a co říká na svou premiérovou trefu, to se dočtete v našem rozhovoru s ním.
Úterý, 28.1.2020

Martin Bzirský další posilou Valcířů

Po odchodu středopolaře Nicolase Šumského do slovenské Seredě, reagovalo klubové vedení MFK Frýdek-Místek, a.s., příchodem dalšího mládežnického reprezentanta. Do Stovek přichází záložník Martin Bzirský.
Neděle, 26.1.2020

Výhru nad Dorogi FC zařídil Raab

S maďarským druholigovým týmem Dorogi FC vítězíme 1:0, když jedinou branku v zápase zařdíl po Kutáčově přihrávce útočník Lukáš Raab. Valcíři navíc poprvé v přípravě neinkasovali.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram